Автор Тема: Се за iPhone и останати i уреди.  (Прочитано 504080 пати)

Отсутен vladealfagv

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 15
  • i
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #240 на: 16 Мај 2012, 14:17:48 pm »
@vladealfagv

Pa ako sakas da prodades pisi mi PP. Moze da ispadne nesto. Ama isklucivo 64GB 4S da se NeverLock. Pa da praime rabota.

Епа немам 64ки, ама ќе ги препроверам да не се погодила некоја таква... :)
WHAT CAN YOU DO TO PROMOTE WORLD PEACE, GO HOME AND LOVE YOUR FAMILY !

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5710
  • Почесен кинез.
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #241 на: 16 Мај 2012, 14:24:00 pm »
Tuf steta.

Toa se bara. 64 GB ima vekje za 470 EUR ! Moj poznat prodavase ama odma gi prodade. Ne cekase ni 2 dena. Jas sakav da rezerviram nekolku parcinja ama site otisle :(.

Отсутен vladealfagv

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 15
  • i
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #242 на: 16 Мај 2012, 15:41:20 pm »
Tuf steta.

Toa se bara. 64 GB ima vekje za 470 EUR ! Moj poznat prodavase ama odma gi prodade. Ne cekase ni 2 dena. Jas sakav da rezerviram nekolku parcinja ama site otisle :(.

Позната ми е ценава а и муабетот, па као после тоа цените на 4S паднаа...
WHAT CAN YOU DO TO PROMOTE WORLD PEACE, GO HOME AND LOVE YOUR FAMILY !

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5710
  • Почесен кинез.
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #243 на: 16 Мај 2012, 18:17:23 pm »
Tocno be druze. Da ti kazam cenata na 4S  e padnata. Zboram za novi. Bev vo Sofija minatata godina i na pominuvanje vo MK naminav kaj eden poznat vo Skopje.
Nemu mu trebaa 4 parcinja Iphone FU  64 GB 4s no imav so sebe 1 (jas go koristev) i odma mu go prodadov. Pari na raka (iskreno mu barav 460 EUR a on mi dade 430 EUR i otide Iphonot - ne bese ni 1 nedela koristen go zemav za da go koristam zasto sakav BEL a imam CRN i me nervira bojata).
Ama i toj se pogodi CRN-takov mi go donese Ljuki. Interesno be sve BELI se baraat. Samo fabricki otkluceni se baraat.

Eve i drug poznat mi pisa deka mu trebaat 3 komada (ama samo BELI). Tu a jas pa sve crni naogjam.

Covekot e mnogu moken i mu trebaat. Bi mu gi dal i ispod cena pa makar i eden gratis za dolgo prijatelstvo posto vredi takviot gest.

Pisi PP pa ke praime rabota ako uleta nesto.

Отсутен proff

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1441
  • no comment at the moment
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #244 на: 16 Мај 2012, 20:11:17 pm »
Кажете сервис за ајфон во ск каде можат да заменат wi-fi чип за ајфон 3г
Др. Мобил му е мајката... :P (https://www.facebook.com/pages/Doktor-Mobil-%D0%94%D0%BE%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80-%D0%9C%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB-%D0%A1%D0%BF%D0%B5%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D0%9C%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%A2%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%B8/188801237812932)

Барем тоа го кажувам од искуство...

Секоја почит кон нив но јас немам такво искуство. Ми го вратија претходниот ајфон со дијагноза прегорена матична плоча, а проблемот беше дисплејот...
Иста грешка неможиш да повториш два пати. Вториот пат тоа не е грешка туку твој избор!

Отсутен vladealfagv

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 15
  • i
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #245 на: 17 Мај 2012, 01:31:57 am »
Tocno be druze. Da ti kazam cenata na 4S  e padnata. Zboram za novi. Bev vo Sofija minatata godina i na pominuvanje vo MK naminav kaj eden poznat vo Skopje.
Nemu mu trebaa 4 parcinja Iphone FU  64 GB 4s no imav so sebe 1 (jas go koristev) i odma mu go prodadov. Pari na raka (iskreno mu barav 460 EUR a on mi dade 430 EUR i otide Iphonot - ne bese ni 1 nedela koristen go zemav za da go koristam zasto sakav BEL a imam CRN i me nervira bojata).
Ama i toj se pogodi CRN-takov mi go donese Ljuki. Interesno be sve BELI se baraat. Samo fabricki otkluceni se baraat.

Eve i drug poznat mi pisa deka mu trebaat 3 komada (ama samo BELI). Tu a jas pa sve crni naogjam.

Covekot e mnogu moken i mu trebaat. Bi mu gi dal i ispod cena pa makar i eden gratis za dolgo prijatelstvo posto vredi takviot gest.

Pisi PP pa ke praime rabota ako uleta nesto.

на муабетов за бели-црни, незнам дали го знаеш вицот... :)
што е расизам ?!?!
белиот ајфон да е поскап од црниот... :/ :P :D
WHAT CAN YOU DO TO PROMOTE WORLD PEACE, GO HOME AND LOVE YOUR FAMILY !

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5710
  • Почесен кинез.
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #246 на: 17 Мај 2012, 08:41:17 am »
Ne znam ama a poskap i pobaran. Crn imam eden sto go koristam i ne mi se dpopagja. Belata boja e najubava.

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11718
  • Архитект
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #247 на: 17 Мај 2012, 09:56:11 am »
Јас мислам дека Бел ајфон е без врска. Ја губи елеганцијата и смислата на ајфон. Беше исофорсиран бел заради побарувачката и заради целата бела техника на епл. А воопшто не го личи.

Пред да излези бела 4ка, имаше еден кинез кој купуваше црни ајфони и и ги правеше бели, направи богатство така.

Сето ова со цените е толку безмиселено и во обратната насока. Кога ќе се појави нов модел, први и најевтини се продаваат баш белите ајфони од постарата генерација. Се ова покажува кој се сопственици на бели ајфони.

Според мене немаат добар рејтинг, на кул варијанта.

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5710
  • Почесен кинез.
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #248 на: 17 Мај 2012, 10:08:10 am »
Belata boja e zastitna boja na Apple. Za zal tesko se doagja do takvi fabricki otkluceni ! Isklucivo takvi i se baraat.

Vazno e sto tuka vo Uganda eden Iphone 4S 64GB e nekade 650 USD (AMA DOAGJA I VEDNAS SE PRODAVA).

Ipad 3, 4G WIFI, 64GB e nekade 680-700 USD no kolicini i skoro da nema.

Zboram za fabricki otkluceni modeli i samo CRNI. Beli mnogu tesko.

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11718
  • Архитект
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #249 на: 17 Мај 2012, 10:11:32 am »
Па ако толку сакаш бел. 4с се прави за многу лесно и за многу евтино бел.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #250 на: 17 Мај 2012, 10:18:20 am »
I jas mislam ko osumka. Pre bi crn ajfon. Pal zileri.

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5710
  • Почесен кинез.
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #251 на: 17 Мај 2012, 10:23:14 am »
A be lugje ona sto e fakt e deka BEL se bara. Poentata e da e BEL nov od kutija. Dzabe bel prepraven.

Nikoj ne saka otvoren Iphone 4s 64GB osven ako ne e za 15% poeftin. Inaku ima finta so eftinite Iphone 4s F. Otkluceni. 90% od niv se ili zemeni od apple prodavnici na zapad, kako izlozeni modeli ili test modeli na operatorite itn.. Original se otvoreni kutii no poradi open box fee (-15%) se poeftini vo start.

Posle kutiite gi zatvoraat so celofan. Inaku se novi telefonite 0 casa muabet.

Toa mi go kazal covek koj e direktor vo eden Africki operator.

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11718
  • Архитект
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #252 на: 17 Мај 2012, 11:18:33 am »
Чекај сега малку. Ти сакаш телефон за тебе или сакаш за бизнис?

Ако сакаш за тебе, ти ќе си го направиш бел, црвен, зелен, прозирен......... море ако сакаш и мапата на Софија можиш да ја ставиш на маската. И што има врска дека е отворен и дека е сменета маската.

А ако правиш бизнис е тогаш е друга приказна. Тогаш нормално дека белиот е поскап, заради актулната боја која е во шема. Гледаш дека од премиум автомобилите преовладува бела боја. Дека е ИН. А иначе е најлоша боја што постои на светот. Уствари не е боја, туку е тон, нијанса. Нешто шо се користи за да ја осветли бојата.

Е сега бел ајфон, е тотален промашај според мене. Кога го гледаш изгледа како да е кинески.
Зошто?
Затоа што е повеќе прозирен од колку црниот и на некои делови се прозира повеќе во внатрешноста и дава впечаток дека е фејк. пр. Кај home копчето.
После тоа следува контрастот што го има дизајнот на телефонот. Белата боја воопшто не е контастна со сребрената рамка од страната. Така да ни едното ни друго не доаѓа до акцент. Истата приказна е со логото кое е сребрено, воопшто не се познава на бел ајфон. Фејк!

Се знае кој е вистински ајфон, црн! Крај. Не за џабе толку време се противеа сите кон вадење на белиот. Ама изгледа заради огромната побарувачка на бели телефони на пазарот, а тука епл не гледа проблем да собери повеќе пари, пушта во продажба бел. Па уште поскап го продава, која дупченка ја прави епл.
;D ;D

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5710
  • Почесен кинез.
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #253 на: 17 Мај 2012, 11:43:43 am »
Znaci jas za sto sakam sepak najmnogu e za mene, a dali ke gi davam na poklon, toa e druga rabota. No spored ona sto se bara od mene bese BEL i toa fabricki. I jas znam da go napravam kakov sakas da e.

Ama ne e toa toa. Ne e ubavo da mu dades nekomu Iphone a da e otvoren, baska prepravan.

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10925
  • 430i
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #254 на: 17 Мај 2012, 12:37:28 pm »
Бела боја ми беше кул се додека не стана заштитна боја на таксистите ;D

Енивеј, и имам видено двата, црниот ми изгледа каде-каде по елегантен и по скоцкан. А разлика во цена само заради бојата ми е тотално нон-сенс. На крај краева каква и да е бојата ќе му ставиш маска од Енгри БРдс :) , а Осмица?