Автор Тема: Се за iPhone и останати i уреди.  (Прочитано 503937 пати)

Отсутен DareBmw

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4305
  • К’мет
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #150 на: 12 Март 2012, 02:59:48 am »
Томче види по мобилариве може има,во мобилшоп мислам дека има во тафталиџе.

Отсутен Tome-Colt

  • Близок до администрацијата
  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4619
  • Муфљуз
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #151 на: 12 Март 2012, 17:00:13 pm »
Имам јас држачи 3 еден долг тој ептен тресе еден што е баш за 3гс ама со футролава не пасува и третиот што го користам (тој и најмалце тресе) ама пак има доста вибрација, еднаш сакам да купам асален.
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11718
  • Архитект
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #152 на: 12 Март 2012, 17:50:36 pm »
Duna...
Belkin барај дали имаат.
или од овде
http://www.ebay.com/itm/New-Belkin-Tunebase-Direct-Car-Holder-HandsFree-Charger-iPhone-3GS-4S-F8Z442qe-/330697335468?pt=PDA_Accessories&hash=item4cff18e2ac

А оти не пробаш со твојот, да го стегниш некако? Пр. залепен на шофершајбна и стегнат со маската. Или пак лево од воланот, стегнат со делот накај вратата. Нешто така пробај....

Отсутен Tome-Colt

  • Близок до администрацијата
  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4619
  • Муфљуз
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #153 на: 12 Март 2012, 20:35:31 pm »
Па и тоа мислев ама па така ќе тропка коа ќе затресе башка тие што ги гледав многу поубаво изгледаат од пазарскиве :)
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен Tome-Colt

  • Близок до администрацијата
  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4619
  • Муфљуз
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #154 на: 17 Март 2012, 03:27:48 am »
Цитат
имам т-мобиле MOVE, поточно имав... колку беше лесен за рутирање, тоа чудо. симнав Gingerbreak од маркет (тогаш го имаше, сега веќе не) го рутуваше и толку...али за Desire-ов се намачив малце повеќе. инсталирање RECOVERY, па S-OFF, па back up, па преку RECOVERYто инсталирај SuperUser, па после све остало... па не можев некој саглам туторијал да најдам за 2.2, па прво го апдејтував 2.3, па мемориската да ја средам партиции ова она... али сеа, мижечки ќе го средам.

Ова пошто iOS беше комплициран за работа :)
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен KaZaN

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3880
  • Шуруп Мајстор
    • Шуруп Мајстор
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #155 на: 17 Март 2012, 03:33:56 am »
искрено... не знам, не сум имал iPhone. не знам како идат таму работите. генерално андроидот е мнооогу прост за користење. али кога веќе не си онака секојдневен корисник, кога сакаш да чепкаш, знае да биде заебано додека не го сконташ и сватиш. кога ќе му влезеш у шема, веќе крај. :)

a пусто ја сум таков, не можам да спијам мирно додека не видам све како е и што е. :)

Отсутен Tome-Colt

  • Близок до администрацијата
  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4619
  • Муфљуз
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #156 на: 17 Март 2012, 03:42:19 am »
Не р‘чкаа нешто другиве демек ајфон тежок ваков таков па малце да подбуцнам и јас иначе за секојдневна употреба без џејлбрејкување и рутирање мислам дека ајфонот е каде каде по прост, башка за дебили амерички е создаден неможе да не биде :)
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен KaZaN

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3880
  • Шуруп Мајстор
    • Шуруп Мајстор
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #157 на: 17 Март 2012, 03:44:13 am »
хах.. има вистина тоа за дебиливе амерички. :) ја сум да ти кажам тежок случај, тешко се решавам да прејдам на нешто ново. до пред помалце од 2-3 месеца имав Нокиа Н82 (Symbian S60v3), па ете некако се решив да прејдам на андроид... сега сум у таа фаза, и ќе потрае. :) па можеби понатаму, идеме даље... :)

Отсутен Tome-Colt

  • Близок до администрацијата
  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4619
  • Муфљуз
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #158 на: 17 Март 2012, 03:45:21 am »
У глобала исти ташак различно пакување се е навика.
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен DareBmw

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4305
  • К’мет
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #159 на: 19 Април 2012, 20:22:14 pm »
Ај едно питањце за Осмица и некој што се разбира поќе во ипхоне.
Значи земав уште еден ипхон само е 3г,и има некој мртов пиксел на екранот,како може да се исчисти,гледам на нет има некои програми,а еден ми кажа дека ги исчистил со притикање на местото каде што се пикселите,станувале црвени и по некое време се губеле,дали има вистина во ова да пробам.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #160 на: 19 Април 2012, 22:24:05 pm »
Мртов пиксел не може да се исчисти, пошто не е прљавштина :)

Можеш да пробаш да го потчукнеш со нокт местото каде што е пикселот, или да му маваш слаби мацолки, па можда ќе се опраи, ама не очекувај превише :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #161 на: 19 Април 2012, 22:31:36 pm »
Кажа Веле, мртов ако е не се оправа.
Постојат пиксели кои се заглавени на една боја, и упатство за одглавување на истите е мал притисок со ладен предмет (читав за ЛЦД екрани, употребуваа убаво исцедена мокра крпа).

Отсутен DareBmw

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4305
  • К’мет
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #162 на: 19 Април 2012, 23:32:21 pm »
Ми кажаа и мене за ова со крпата,ќе пробам утре.
Инаку пробав го потчукнав со нокт делот кај што се пикселите,и станаа како црвени и не се познаваат толку,освен нешто бело кога има во позадина.

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5710
  • Почесен кинез.
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #163 на: 20 Април 2012, 00:08:22 am »
Stavi go vo frizider :) Ili opni mu troa led od frizider moze ke se oprai.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #164 на: 20 Април 2012, 00:11:44 am »
Stavi go vo frizider :) Ili opni mu troa led od frizider moze ke se oprai.

Уат д хел?? :)

Ако не па, измели го, тури го у тесто, шлагче одозгора и ВОАЛА - Apple Pie!! :D
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.