Автор Тема: Auto Car Care Прилеп - Керамичка заштита  (Прочитано 57687 пати)

Отсутен Passat3B

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1726
Одг: Керамичка заштита
« Одговори #90 на: 12 Декември 2016, 20:49:58 pm »
 :o  ::)

Отсутен dame

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3156
    • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Керамичка заштита
« Одговори #91 на: 13 Декември 2016, 18:04:48 pm »
Odlicno video...go gledav po kojzae koj pat

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Керамичка заштита
« Одговори #92 на: 29 Декември 2016, 18:45:51 pm »
super video

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Керамичка заштита
« Одговори #93 на: 29 Декември 2016, 19:00:23 pm »
Со задоволство можам да се пофалам дека конечно и во Македонија пристигна најдобриот светски бренд за производство керамички заштити GYEON.Фирмата Velmar, односно познати како Мафра Македонија е увозник.Можете да се запознаете со производите на следниот линк http://gyeonquartz.com/  Сите услуги со сите производи од овој врвен бренд може да ги добиете во Auto Care- Prilep.За апликација на MOHS+ издаваме писмена гаранција од 5 години.
« Последно менување: 29 Декември 2016, 19:22:51 pm TE-EN »

Отсутен tjolie

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1270
Одг: Керамичка заштита
« Одговори #94 на: 29 Декември 2016, 19:40:30 pm »
И што како одат цените да се пофалеше

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Керамичка заштита
« Одговори #95 на: 29 Декември 2016, 19:45:45 pm »
И што како одат цените да се пофалеше
ќе има посебна страна каде што ќе може да се видат цените на производите.Комлетно нова страна за производите на Мафра,Мензерна и Гион е во изработка.Линкот ќе го постирам после нова година.

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Керамичка заштита
« Одговори #96 на: 29 Декември 2016, 19:49:09 pm »
 Овој дел е интересен за нашите балкански автомобили https://youtu.be/E-d7n60i1JE

Отсутен tjolie

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1270
Одг: Керамичка заштита
« Одговори #97 на: 29 Декември 2016, 20:10:09 pm »
Овоа е тоа истото нели

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Керамичка заштита
« Одговори #98 на: 29 Декември 2016, 20:11:17 pm »
Овоа е тоа истото нели
yes

Отсутен dame

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3156
    • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Керамичка заштита
« Одговори #99 на: 30 Декември 2016, 09:28:32 am »
Баш ми е мило што κеρамичκите заштити земаат замав и се зголемува избоρот на истите

Отсутен tjolie

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1270
Одг: Керамичка заштита
« Одговори #100 на: 30 Декември 2016, 10:40:18 am »
Ме интересира, која би билам цената(нормално) и колку би траело временски заштитата? Вака од видеото, изгледа привлечно. Може истото да се ставе и доколку има надворешна фолија? Ова ми делува некако премногу магично, на крај да не испадне исто како да си ја поминал со полиш експрес, што и не е  така лошо, но се очекува повеќе од тоа и само да е долго трајно.

Отсутен dame

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3156
    • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Керамичка заштита
« Одговори #101 на: 30 Декември 2016, 11:03:18 am »
Cenata na samata keramicka zastitae od 90-tina evra ( mafra) pa.nagore se vo zavisnost od firmata i tipot na keramika vo smisol koja jacina ima i koja i e trajnosta inaku jas do sega ne sum staval keramika na folija i ne sum probal no mislam deka i nemoze zatoa sto keramikata hemiski se vrzuva za samata boja ,mozebi ima posebna zastita za folii ( jas ne sum se zainteresiral) a moze i moze da se nanese nano zastitite za plastika i gumi

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Керамичка заштита
« Одговори #102 на: 30 Декември 2016, 14:25:23 pm »
Ме интересира, која би билам цената(нормално) и колку би траело временски заштитата? Вака од видеото, изгледа привлечно. Може истото да се ставе и доколку има надворешна фолија? Ова ми делува некако премногу магично, на крај да не испадне исто како да си ја поминал со полиш експрес, што и не е  така лошо, но се очекува повеќе од тоа и само да е долго трајно.
цените за керамичка заштита се дефинираат од желбата на клиентот.Има повеќе фактори,1,2,3,4 слоеви сакаш,керамика на стакла,фелни,пластики итн.Погуглај малку и ќе ти стане јасно што всушност е "ceramic coating protection".Во моментов е најдобрата заштита која е измислена.Најважно во сето ова е да се информирате сите заинтересирани кој и како има сертификат за нанесување ваков вид заштита.Дали поседува специјални UV ламби за сушење на керамиката,колкаво искуство има и каков бренд керамика користи.Доколку е нестручен може огромна штета да и се нанесе на колата која се поправа само со шмирглање потоа.Цените се од 6.000 до 24.000 денари.во зависност од бојата,големината на колата,припрема,и спомнав предходно,желбата на клиентот колку слоеви сака да се нанесат,која керамика ја сака,кои делови освен лакот,сака да бидат заштитени.Ве молам шампони со овој скапоцен третман да не ги мешате.Полиш експресс со керамика итн.Шампоните никаква заштита не пружаат,тие се класифицираат по сјај,во таа категорија полиш експрес е лидер.Јас им препорачувам на сите заинтересирани за керамика добро да го разгледаат google и youtube и добро да научат кои се бенефитите по нивните автомобили.

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Керамичка заштита
« Одговори #103 на: 30 Декември 2016, 16:08:31 pm »
На PPF (заштитна фолија)може керамичка заштита.На неколку коли имам ставено и PPF + керамика врз фолијата.И за тоа е потребно соодветна техника и стручност,не е plug & play,како ни апликација на керамика.

Отсутен tjolie

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1270
Одг: Керамичка заштита
« Одговори #104 на: 07 Јануари 2017, 12:58:02 pm »
Како делува керамичката заштита со снегот? Дали снегот и мразот претставуват проблем, дали заштитата се уништува или не делува?