Автор Тема: Ubava inovacija od Ford...  (Прочитано 7540 пати)

Отсутен Jove

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3129
Одг: Ubava inovacija od Ford...
« Одговори #15 на: 29 Септември 2011, 22:51:28 pm »
 Сега и хјундаи ке почнат да монтираат вакви штитнии  :)
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Одг: Ubava inovacija od Ford...
« Одговори #16 на: 29 Септември 2011, 23:00:41 pm »
кај човек со осет(исав) нема потреба од вакви ‘иновации‘,а кај сељаци кои вратата ја отвораат/затвораат како смртен непријател,ова нешто не би функционирало....истотака ке се надоврзам на Ракунче(со кого се согласувам во целост)....која  е придобивката од цела оваа иновација,минимална,односно кога ја отвораш вратата ако ја доприш до друга кола се оштетува вратата по работ,сосем минимално....
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8519
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Ubava inovacija od Ford...
« Одговори #17 на: 29 Септември 2011, 23:02:06 pm »
Најбољи работа што сум ја видел во задни 5 години, браво за ова, мене мама ми ебаа со тие мавања на врати.

Проблемот е што треба сите вакви да имаат...

Отсутен marsher

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3177
    • smchiptuning
Одг: Ubava inovacija od Ford...
« Одговори #18 на: 30 Септември 2011, 08:36:29 am »
Супер е работава, ама си ги замислувам ситуациите кога ќе се расипат.
-Мајсторе, а бе ова нешто не функционира.
-Да, расипано е, треба ново, чини волку, толку.
-Шо збориш бе,а може ли да го извадиш, да не ми виси вака..

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10925
  • 430i
Одг: Ubava inovacija od Ford...
« Одговори #19 на: 30 Септември 2011, 08:48:45 am »
А и пристапот на Форд ми се допаѓа, нема лајсни да ја заштитиш сопствената кола ама затоа ќе внимаваш на останатите :)
А како што приметив веројатно се активира под одреден агол на вратата, што ќе рече на тесни паркинзи џаба и това.

Отсутен BokiCivic

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3801
  • Боинг 747
Одг: Ubava inovacija od Ford...
« Одговори #20 на: 30 Септември 2011, 09:04:33 am »
E кај им текна ваква работа

Ова е добра идеа мислам дека ќе пробам вакво нешто да проектирам на Хондата хмммммм

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8519
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Ubava inovacija od Ford...
« Одговори #21 на: 30 Септември 2011, 11:45:07 am »
Да пробаат другите да проектирааат што ќе бидат до твојата хонда ја мислам боље е . Кој пази пази...

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10639
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Ubava inovacija od Ford...
« Одговори #22 на: 30 Септември 2011, 13:06:29 pm »
Сеа ако форд го измисли ова...  кој знае, јапанциве што ке измислат :)

Отсутен DayWalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3063
  • Ќебапбрингер!
Одг: Ubava inovacija od Ford...
« Одговори #23 на: 30 Септември 2011, 21:14:48 pm »
Интересно стварно...мислам коа се отвара вака врата а кај мене мајка ми ја има оваа навика, мене не ми е за другата кола, туку за мојата..со ова си ја заштитуваш твојата кола...ако вака глеаме сеа другите како отвараат, ај да не возиме коли да не не чукне некој зашто секакви будали возат...стварно интересно решение е ...а инаку ова по функционално е коа паркираме до некои ѕидови или слично, а ја на рпимер стално ми се случува до ограда да паркирам така да интересно е :)

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Ubava inovacija od Ford...
« Одговори #24 на: 30 Септември 2011, 21:17:06 pm »
Интересно стварно...мислам коа се отвара вака врата а кај мене мајка ми ја има оваа навика, мене не ми е за другата кола, туку за мојата..со ова си ја заштитуваш твојата кола...ако вака глеаме сеа другите како отвараат, ај да не возиме коли да не не чукне некој зашто секакви будали возат...стварно интересно решение е ...а инаку ова по функционално е коа паркираме до некои ѕидови или слично, а ја на рпимер стално ми се случува до ограда да паркирам така да интересно е :)
Навикнат дека ќе те заштити ова, кога ќе се паркираш до некое ступче... ќе треба цела врата да ја мењаш.

Отсутен DayWalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3063
  • Ќебапбрингер!
Одг: Ubava inovacija od Ford...
« Одговори #25 на: 30 Септември 2011, 21:23:03 pm »
Е да, али ја пазам ептен многу...али еве ми се деси баш вчера мајка ми на тротоар ми ја фати вратата коа ја отвори ( уствари не баш тротоар на некои имаше кое едни такви издигнати ко дупли тротоар) у државна болница од страните...е сеа ова неби ми помогнало..а што викаш до стуб коа ке отвориш така кретенски цела врата отиде...али ипак вака не се глеа, ако влага у сериска опрема па зашто да не го иам..али ако го напраат со доплата од само 300 евра или незнам ова она тоа е веќе глупост...инаку колку толку ќе се заштити :)

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Ubava inovacija od Ford...
« Одговори #26 на: 01 Октомври 2011, 03:09:05 am »
Е да, али ја пазам ептен многу...али еве ми се деси баш вчера мајка ми на тротоар ми ја фати вратата коа ја отвори ( уствари не баш тротоар на некои имаше кое едни такви издигнати ко дупли тротоар) у државна болница од страните...е сеа ова неби ми помогнало..а што викаш до стуб коа ке отвориш така кретенски цела врата отиде...али ипак вака не се глеа, ако влага у сериска опрема па зашто да не го иам..али ако го напраат со доплата од само 300 евра или незнам ова она тоа е веќе глупост...инаку колку толку ќе се заштити :)
Ford se pravat vo paketi taka da nema da e 300 evra. Ako se stava Titaniumot ke ja ima sigurno.

Отсутен stig

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 933
Одг: Ubava inovacija od Ford...
« Одговори #27 на: 06 Октомври 2011, 09:59:10 am »
Ова некако премногу комплицирано ми делува мене и мислам дека нема многу многу да е издржливо, баш ме интересира што ќе се случува со бојата кoга возилото е валкано во дождливи денови и снег понекогаш има и кал на бојата прашина кога ќе дојде пластикава на површината на бојата сигурно ќе ја оштети бојата од од калта или од прашината а тоа што може и да замрзне ова па да не се отвара или да не затвара механизмот е друг проблем така да nice try ама мислам неуспешен ;)

Отсутен gOJDO

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7687
  • Хорска Секција
Одг: Ubava inovacija od Ford...
« Одговори #28 на: 06 Октомври 2011, 15:15:09 pm »
Одлична иновација! Да не можеш да им вратиш на идиотите кои ти ја гребат бојата отварајќи ги насилно вратите на своите кантомобили.
Ум шо идит отпосле не јет ум!