Автор Тема: Прашања и одговори.  (Прочитано 1859447 пати)

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6633
  • Бенве сие бенве
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4845 на: 23 Јуни 2017, 23:57:09 pm »
Ја до сеа не сум чул некој да го пофали, ако најдеме тсков прво да провериме да не се у некоја роднинска врска


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4846 на: 24 Јуни 2017, 05:50:52 am »
Има квалитети човекот, на времето 155 та работеше нерамномерно у лер, бев кај Тале, Илија, Тони и на др места ништо. Отидов кај Маршер за 5 минути го дијагностицира и среди проблемот. После тоа правев и ремонт кај него добро излезе, 4 години има поминато од тогаш се е ОК...
Негативно е што има преголема гужва и можеби треба да го зголеми капацитетот. Ето сервисот што е за Опел што неможе да опраи кај него ги носи...

Отсутен howitz

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2273
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4847 на: 24 Јуни 2017, 08:14:09 am »
Тачно, се што другите не можат, он го средува. Нормално е и да згреши некад, луѓе сме .. овие што се жалат од него нека одат на официјален да видат како е.

Коа ми лупнаа во Олимпија моторс фалц GM кое за 3 месеца беше црно како машинско уље.
За вкусови не се расправа, по нив се плука.

Отсутен AllMightyMe

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7038
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4848 на: 24 Јуни 2017, 09:13:23 am »
Маршер е стар волк на мајстор. Не го потценувајте неговото искуство и знаење. Проблемот е што он се занимава само со сложените работи додека мајсторчињата си тераат другото.
Обично вториве зезнуваат работа.

Секогаш е најдобро да се оди кај мајстор што му е специјалност одреден бренд на коли. Само мајсторот да е и човек. Богами и ние муштериите сме исти, се сакаме во 5 за 12 без никаква почит за туѓо време и приватен живот, демек "пари сме давале"
Епа неможе така другари....

Отсутен Busav

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3675
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4849 на: 24 Јуни 2017, 13:54:29 pm »
Маршер е добар ако сакаш нешто да ти расипе кај него ја носиш колата :) тркни до кај жаре да ти ја среди како треба

Sent from my F5 using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен howitz

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2273
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4850 на: 24 Јуни 2017, 13:56:32 pm »
Чудна потреба е на форумов да се јаде бурек за некој на база на туѓо искуство.
За вкусови не се расправа, по нив се плука.

Отсутен S16-HGT

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4442
  • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4851 на: 24 Јуни 2017, 15:10:14 pm »
Штом Маршер ја среди комплетната ел. инсталација на мојата GTV 3.0 V6 од нула, а никој не се нафаќаше ниту да помисли, значи го бива и тоа саглам го бива...башка што и други сложени и релативно сложени механички дефекти ми има средувано.

Отсутен howitz

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2273
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4852 на: 24 Јуни 2017, 15:17:39 pm »
Ќе ги бараме таквите мајстори ...
За вкусови не се расправа, по нив се плука.

Отсутен Busav

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3675
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4853 на: 24 Јуни 2017, 18:12:39 pm »
Стварно таквите слаткари како маршер ке ги бараме...:)
Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4854 на: 24 Јуни 2017, 18:55:20 pm »
ЈАс со МАршер имам многу позитивно искуство и од форумот и во живо...На другар мој му среди многу проблеми со колата и да заедно  бев со другарот кај него во сервис да не речите дека другар ми ми кажа.
Е сега не велам дека не е безгрешен.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен howitz

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2273
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4855 на: 25 Јуни 2017, 04:02:52 am »
Еве Бицикле и Марјан се најкадарни они знаат кој е добар мајстор пошто на нивниот другар преку другар нешто им сјебал Маршер. Однеле Хјундаи на сервис во Опел, све ти кажуе.
За вкусови не се расправа, по нив се плука.

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6633
  • Бенве сие бенве
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4856 на: 25 Јуни 2017, 09:03:56 am »
Јас само кажав дека не сум лул некој да го пофали, потоа се јавија луѓе што го пофалија и не пререков, претходно и други членови кажаа дека не се задоволни од него


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4857 на: 25 Јуни 2017, 09:23:26 am »
И јас имам позитивно искуство со Маршер. На времето менував кај него дискови и плочки на Леонот, сосем коректно си завршија работа.

Отсутен Busav

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3675
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4858 на: 25 Јуни 2017, 11:44:58 am »
Ај што незнаеше лагер да избие незнаеше, ама ми ја полнеше климата со фреон ни пола година не издржа и пак прекина да дува,отидов во дог ми ја наполнија 2 години мака немаше ладеше и така ја продадов колата.
Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен TRPEE

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1542
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4859 на: 25 Јуни 2017, 14:42:24 pm »
Aaaa koj ne e majstor ili zanajtlija ne znae kako mu e na marser odnosno Marijan.
Prvo dagaat da im pravis kaj ti kazuvaat kako treba pa kaj im e skapo kaj ti donesle nesto skroz umreno najcesto radi nivna negriza ili ne odrzavano pravilno pa i na kraj se nezadovolni.
Prvo site sakaat da pripravat a ne da napravat ko so treba pa na kraj majstorot loso go napravil a celta poeftino da se projde.
Da receme u kanada plakas samo sto kolata ceka u red za dijagnostika na defek recimo klima ti e rasipana ke sti smenat se sto mislat i ke ti naplatat 1500 dolari za delovi i po minimum 100 dolari za saat raboten.