Автор Тема: Случки со полиција, казни, судови итн  (Прочитано 1777725 пати)

Отсутен ARMEX

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3616
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #4725 на: 19 Јуни 2014, 15:14:32 pm »
Тоа е тој шоу офф, кој сум јас, јас сум закон на патот. Еати свињата, треба Внатрешна на лице место да те соблече и да ползиш по плоштад.

Отсутен achtung

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6642
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #4726 на: 19 Јуни 2014, 15:17:39 pm »
Другар ништо нема згрешено за внатрешна контрола да му изрекува дисциплински мерки, ова е сообраќаен прекршок и ништо повеке.  А нека фрли прв некој со камен што до сега бил безгрешен во сообракајот, како се напаливте како којзнае што да е, башка сликава е стара цели две години.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #4727 на: 19 Јуни 2014, 15:18:49 pm »
Ова е троен сообраќаен прекршок од лице кое треба да ти биде пример. Не е чудно што сообраќајот ни „цути“.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен ARMEX

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3616
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #4728 на: 19 Јуни 2014, 15:20:30 pm »
Ахтунг, вакви добри примери го рушат угледот на нешто што треба да биде високорепрезентативна институција.

Отсутен achtung

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6642
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #4729 на: 19 Јуни 2014, 15:27:03 pm »
почни да гледаш хиерархиски и ке заклучиш дека примерот од кај што треба да почне никаде го нема.  Ова е само капка во морето.

Отсутен ARMEX

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3616
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #4730 на: 19 Јуни 2014, 15:51:06 pm »
Во право си, ама сепак не смее да се дозволи такво нешто. Професионалец не смее да си дозволи. Служев неколку години во униформа, едноставно не доликува.

Отсутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7348
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #4731 на: 19 Јуни 2014, 15:54:11 pm »
А џандарот ако носеше кацига и не збореше на мобилен, сите други ќе се оправат и ќе бидат цвеќиња за мирисање... Како да не/

Ако сам не си свесен, џабе е :)  И џандарот што не носи кацига ако не е свесен дека може главата да си ја скрши... шо да кажам :) Проблем е што е униформиран, ама ај..

Отсутен x01

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 729
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #4732 на: 19 Јуни 2014, 16:09:51 pm »
Приклучувајки се на клучка на главен пар се најдов очи во очи со полициско комби кое претекнуваше на полна линија. Цела срека сто раскрсница беше широка па имав простор да се исстранам од патот. Ако се случеше сообракајна несреќа сигурно тие ке прекријаа дека претекнуваат на полна линија а јас ке бев виновен за непретпазливо приклучување на пат.

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #4733 на: 19 Јуни 2014, 16:53:54 pm »
Цитат
Проблем е што е униформиран, ама ај..
Проблемот е шо тој истиот ке ме казни мене,а него нема кој да го казни.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Darshns

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 147
  • "A smooth sea never makes a skillful sailor."
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #4734 на: 24 Јуни 2014, 17:37:07 pm »
Сабајле ме стопираа и сакаа да ми пишат казна за немање 2 години возачко искуство, ама ништо. Се спремаа да напишат опомена, не ми ја напишаа и таа. На страна ми запишаа податоци од лична карта (за евиденција), ме проверуваа исто преку радио врска. Може да ги искористат податоците евентуално за да ми напишат казна? Што ако веќе сум влезен во таа евиденција, имаат увид нареден пат кога ке бидам застанат?

Отсутен mmm121

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3799
  • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #4735 на: 24 Јуни 2014, 18:39:35 pm »
Ако цела смена не најдат друга жртва ке ти ја пишат твојата

Отсутен marchesk

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 796
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #4736 на: 24 Јуни 2014, 19:05:46 pm »
Сабајле ме стопираа и сакаа да ми пишат казна за немање 2 години возачко искуство, ама ништо. Се спремаа да напишат опомена, не ми ја напишаа и таа. На страна ми запишаа податоци од лична карта (за евиденција), ме проверуваа исто преку радио врска. Може да ги искористат податоците евентуално за да ми напишат казна? Што ако веќе сум влезен во таа евиденција, имаат увид нареден пат кога ке бидам застанат?
Може, мене на тетово-гостивар така ми ,,прогледаа,, низ прсти, но си запишаа информации, за по една година да ми дојдат на врата со плико казна да си платам..

Отсутен Darshns

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 147
  • "A smooth sea never makes a skillful sailor."
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #4737 на: 24 Јуни 2014, 19:52:41 pm »
Ок, фала.

Отсутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7348
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #4738 на: 25 Јуни 2014, 02:35:46 am »
Сабајле ме стопираа и сакаа да ми пишат казна за немање 2 години возачко искуство, ама ништо. Се спремаа да напишат опомена, не ми ја напишаа и таа. На страна ми запишаа податоци од лична карта (за евиденција), ме проверуваа исто преку радио врска. Може да ги искористат податоците евентуално за да ми напишат казна? Што ако веќе сум влезен во таа евиденција, имаат увид нареден пат кога ке бидам застанат?

Штом си застанат, ОБАВЕЗНО ти земаат податоци и те проверуваат по радио врска. Рутинска проверка е тоа, стандард. Е сеа, што понатаму... 

Отсутен Bardako

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 212
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #4739 на: 25 Јуни 2014, 10:43:58 am »
Ме запираат на автопат (без да возам побрзо од ограничувања) му давам возачка, сообрајќајна,  ме гледа на возачката со наочари сликан а во моментот носам наочари за сонце .... вика абе наочариве А?! емиии за сонце ама со диоптерски стакла , морам да го решам сонцево.. :D и пак ме гледа бледо... абе треба да ги носиш наочарите ....  па овие се со диоптер ако се темни му викам инаку ќе се отепам ништо не гледам :D заврти еден круг околу кола , повели возачка и фала многу, пријатно!