Автор Тема: Lepenje na Shtop svetlo:  (Прочитано 3228 пати)

Отсутен Mikroos

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 921
Lepenje na Shtop svetlo:
« на: 14 Мај 2014, 18:48:27 pm »
Ima li nekoj idea kade mozham vo Skopje da go zalepam shtopov od Peugeot Boxer e. Znaci nov shtop e ama nekoj komshija najverojatno namerno go ima udreno i iskrsheno.

Sliki......







Inaku parcinjata od shtopot gi imam, osven dva dela koj shto se padnati podolu. Ama mislam deka kje mozham i tie da gi izvadam.

Отсутен nsx-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9213
Одг: Lepenje na Shtop svetlo:
« Одговори #1 на: 14 Мај 2014, 18:52:09 pm »
супер лепак

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43558
  • Il Moderatore
Одг: Lepenje na Shtop svetlo:
« Одговори #2 на: 14 Мај 2014, 18:58:01 pm »
Транспарентен докомпонентен. Суперлепакот ќе ги замати кај што ќе остане.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Suzuka

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 88
Одг: Lepenje na Shtop svetlo:
« Одговори #3 на: 14 Мај 2014, 19:10:55 pm »
Можеш да пробаш со овај, лепи се и сешто го има и кај нас

Отсутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4904
Одг: Lepenje na Shtop svetlo:
« Одговори #4 на: 14 Мај 2014, 19:17:28 pm »
Кај го има лепаков и цена која ја има?

Отсутен Suzuka

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 88
Одг: Lepenje na Shtop svetlo:
« Одговори #5 на: 14 Мај 2014, 19:32:19 pm »
@Никола_bb цената е околу 180/200 денари овие гледам го користат за дрво а јас истото го користам за СЕ буквално :) лудница е хехе...


Моментално ова го имам, ми брка работа 100 насто



Митре си е Митре  ;D
Apel tutkal.com

Отсутен Angel_1.3

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1472
  • VOLVO C30
Одг: Lepenje na Shtop svetlo:
« Одговори #6 на: 14 Мај 2014, 21:11:34 pm »
od prodavnica kupisi sekundno lepilo,i soda bikarbona,vnatresno so sekundar lepilo namackaj gi ivicite i stavi mu go pravo parceto plastika,posle toa nadvoreshno premackaj go so lepak i napepelaj go so soda i nemash gajle

Отсутен зоки-златен

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7003
  • хаУс мајстор
Одг: Lepenje na Shtop svetlo:
« Одговори #7 на: 14 Мај 2014, 21:32:36 pm »
Транспарентен докомпонентен. Суперлепакот ќе ги замати кај што ќе остане.
Со ова има колега пробано на негова кола,резултатите се катастрофални  :-\
Симо,ти имаш искуство со ова?-Баш ме интересира што биднало?

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43558
  • Il Moderatore
Одг: Lepenje na Shtop svetlo:
« Одговори #8 на: 14 Мај 2014, 21:44:23 pm »
Не, немам искуство, туку ми изгледаше како логично решение. Имам искуство со двокомпнентни лепаци, ако се внимава и не се претерува, може да биде одличен резултатот. Платични проѕирни фарови за жал (или за среќа) се` уште не сум лепел :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Mikroos

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 921
Одг:
« Одговори #9 на: 14 Мај 2014, 21:46:40 pm »
Ne sakam sam da cepkam, da ne zafrknam nesto... Majstor nekoj shto lepi vakvi raboti, branici i slicno, dokolku poznavate nekoj pishete....

Отсутен Alfista

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1492
Одг: Lepenje na Shtop svetlo:
« Одговори #10 на: 14 Мај 2014, 21:50:34 pm »
Само хлороформ од луѓето што работат плексиглас реклами, друго ништо.

Отсутен Mikroos

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 921
Одг: Re: Одг: Lepenje na Shtop svetlo:
« Одговори #11 на: 14 Мај 2014, 22:29:39 pm »
Само хлороформ од луѓето што работат плексиглас реклами, друго ништо.
Kade se naogja potocno.. Kontakt nesto?

Отсутен зоки-златен

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7003
  • хаУс мајстор
Одг: Lepenje na Shtop svetlo:
« Одговори #12 на: 14 Мај 2014, 22:38:34 pm »
Не, немам искуство, туку ми изгледаше како логично решение. Имам искуство со двокомпнентни лепаци, ако се внимава и не се претерува, може да биде одличен резултатот. Платични проѕирни фарови за жал (или за среќа) се` уште не сум лепел :)
Аха,затоа те прашав,пишав катастрофални,пошто кога лепеше,при сушење на лепакот се расцепија уште толку,пукнатините се зголемија.Зошто?-Појма неам...
@Mikroos,барај некој што лепи специјално вакви работи,не ти препорачувам сам да пробуваш.Или пак барај по огласиве половен за некоја прифатлива цена.

Отсутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4904
Одг: Lepenje na Shtop svetlo:
« Одговори #13 на: 14 Мај 2014, 22:44:15 pm »
Си има транспарентни лепаци ама не од ова ѓубрињава што ги има на секое ќоше. Има од loctite транспарентен лепак и е топ...

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6101
  • 69
Одг: Lepenje na Shtop svetlo:
« Одговори #14 на: 15 Мај 2014, 08:08:23 am »
Не, немам искуство, туку ми изгледаше како логично решение. Имам искуство со двокомпнентни лепаци, ако се внимава и не се претерува, може да биде одличен резултатот. Платични проѕирни фарови за жал (или за среќа) се` уште не сум лепел :)

Јас имам ставено на неколку места на стаклата од жмигавците...После некое време, практично две три години, лепакот пожолте, и сеа грдо ми делува, ама што да правам. Го оставив така. Инаку стаклата не беа скршени, него онакви како нагорени и напукнати од сонце, па јас превентивно да сум делувал. И нормално испадна дека се како усрани на крај...

Само хлороформ од луѓето што работат плексиглас реклами, друго ништо.

Точно. Треба да се проба со ова, но незнам дали овие се ист материјал, па дали ке успее да ги врзе како што треба. Ако материјалот не делува со лепакот, се е џабе, односно привремено решение.
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.