Автор Тема: Електронска цигара  (Прочитано 42708 пати)

Отсутен Martin_GSM

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 891
Одг: Електронска цигара
« Одговори #45 на: 22 Ноември 2013, 10:26:49 am »
баш ваква имам, не е практична преголема е, барај нешто со големина како цигара

а има интересни вкусови :D

Отсутен Vladeee

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2215
Одг: Електронска цигара
« Одговори #46 на: 24 Јануари 2014, 13:59:04 pm »
Апдејт, купена цигара после две недели, сосема ги задоволува вксовите на пушачите и цената е повеќе отколку прифатлива. Се тработи за цигара joyetech eroll, со dekang  течности.

Според кажувањата на блиските воопшто немат потреба да запалат цигара, а една недела се тера со шишенце од 10 мл.
>>>>><<<<<

Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5832
Одг: Електронска цигара
« Одговори #47 на: 24 Јануари 2014, 14:50:26 pm »
Која е цената? И од каде? На ибеј ја гледам 50тина евра е.

Отсутен Vladeee

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2215
Одг: Електронска цигара
« Одговори #48 на: 24 Јануари 2014, 15:51:09 pm »
Ги имаш тука на реклама 5
>>>>><<<<<

Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5832
Одг: Електронска цигара
« Одговори #49 на: 24 Јануари 2014, 16:12:14 pm »
Не знам дали да фрлам 2000ки за ова, да не биде џабе... Имам пробано неколку ама не се влечат пустите, ко пенкало да си земал и да влечеш, не знам како е оваа.

Отсутен Vladeee

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2215
Одг: Електронска цигара
« Одговори #50 на: 24 Јануари 2014, 20:56:05 pm »
Ќе си ја пробаш на лице место како ти пасува
>>>>><<<<<

Отсутен nsx-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9213
Одг: Електронска цигара
« Одговори #51 на: 26 Јануари 2014, 16:06:19 pm »
Апдејт, купена цигара после две недели, сосема ги задоволува вксовите на пушачите и цената е повеќе отколку прифатлива. Се тработи за цигара joyetech eroll, со dekang  течности.

Според кажувањата на блиските воопшто немат потреба да запалат цигара, а една недела се тера со шишенце од 10 мл.

најверојатно не се некој пушачи чим шишенцето им трае недела дена

јас ја фрлив после недела дена,кујзнае и ова што хемија е течен никотин,заебанции

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10281
Одг: Електронска цигара
« Одговори #52 на: 27 Јануари 2014, 21:19:54 pm »
керозин xD не су ни помислил да ги остава, ако ми се напраи филм ќе ги остаа без ел цигара.. еве алкохол од нова година се нема напиено.. кајда  е ќе ги фрла кранициве од ова сокојве, мн ладни се.. а не да ми се пие ми се плачи, ама не пијам. лиги ми течат кога ќе видам 10 души за викен излезени сите делкаат, башка 8 од ти 10 се женски, па пак не пијам,.. исто е и со цигарине, да сакаш треба..

Отсутен cupra 2

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 560
Одг: Електронска цигара
« Одговори #53 на: 22 Февруари 2014, 17:06:41 pm »
Ако ти е целта да не пушиш - едноставно престани. потребни се 2-3 неели да ти помине основната криза. Посе тоа, мирисот на тутун ќе те потсеќа дека било убаво да пушиш цигари, но волјата ќе биде доволна за да те одвлече.
Ти го кажувам ова како страствен долгогодишен бивши пушач, со во просек една ипол кутија на ден (некогаш и до три кутии) цигари  „со појак тејст“, лаки, хабе, камел, бели малборо и сл, со стаж од 15-тина години. Последниве 5-6 години ги оставив цигарите, а поселднава година веќе ни пури и луле не ми се по ќејф и не сум запалил.
 
Цигари се оставаат многу едноставно. Само престануваш и толку. Убеди се дека волјата ти е јака, и можеш да се откажеш.


Можеби не кажав ништо во врска со електронскиве глупости, ама реално, ако си решил да оставиш цигари, не ти требаат помагала.
точнооо!! јас се разболев пред 3 недели имав 39,6 темп 14инекции изедов 2 инфузии + апчиња ме фати грип, ги оставив и толку еве нити сум купил нити па имам зелба за пушење порано пробував ама некако неми одеше сеа ми е топ јадам бомбони ,сончоглет и најбитно пиј кокакола многу!!!! еве веке 3 недели не пушам цигари! сум пушел 2 па и 2ипол кутии на ден!
:D :D :D

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Електронска цигара
« Одговори #54 на: 23 Февруари 2014, 03:53:16 am »
така така... само кокакола пиј... ке се упрасите одма... кокаколата ем дебелее ем апетит отвара...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен cupra 2

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 560
Одг: Електронска цигара
« Одговори #55 на: 25 Февруари 2014, 22:16:17 pm »
така така... само кокакола пиј... ке се упрасите одма... кокаколата ем дебелее ем апетит отвара...
па јас сум слаб таман :D
:D :D :D

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10281
Одг: Електронска цигара
« Одговори #56 на: 15 Мај 2014, 09:47:11 am »
ehe da se debeleese od sokoj arno.. to gainer ne me debelee poveke od 1kg ne pa sok... nego zborot mi bese ima probano cigara takva, ama nesto ispaga kako da imas odnosi so kukla na duvanje.. potaka ke gi ostava xD

Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5832
Одг: Електронска цигара
« Одговори #57 на: 23 Јануари 2017, 11:44:52 am »
Деновиве сакам да нарачам ваква, AIO Joytech Pro, некој искуство со нив?




Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20106

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13717
Одг: Електронска цигара
« Одговори #59 на: 23 Јануари 2017, 12:42:38 pm »
Јас користев електронска цигара едно време. ОК е, заситува до некој степен, но знаејќи дека можеш да ја пушиш а (демек) не е штетна апетитот за никотин се повеќе ти се зголемува.

Она што открив, а еден другар ме предупреди, е што не знам како, ама сепак влијае на имунитет.

Сеуште не се испитани потполно, бидејќи се релативно нови. Ама ете една статија http://www.iflscience.com/health-and-medicine/e-cigarette-vapor-shown-repress-immune-system/


Веќе подолго време не користам, само ги намалив ептен цигарите (1-2 на ден, онака уз кафе).