Автор Тема: Сајла за сузуки Интрудер рс 1400цц  (Прочитано 2649 пати)

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10272
Сајла за сузуки Интрудер рс 1400цц
« на: 09 Јули 2011, 00:01:42 am »
Прво да се извинам, ако темева не и е местото овде. Второ се надева дека е во ред ако пишувам за мотор. Да преминам на главното.
Каде има делови за сузуки по сскопјево, потолно ми треба сајла за туража за сузуки интрудер од 95 година 1400 цц, се работи за чопер. Фала

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Сајла за сузуки Интрудер рс 1400цц
« Одговори #1 на: 09 Јули 2011, 00:09:04 am »
Ептем погрешно место. Преместено. :)

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10639
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Сајла за сузуки Интрудер рс 1400цц
« Одговори #2 на: 09 Јули 2011, 01:37:08 am »
Вака... да ти каже чичо бидејки, работам и поправам мотори... :)

Значи сајлата за туража, по нашки кажано сајла за гас... :)))))

Е сеа... за да ја смениш цела сајла со се кошулица (која е многу скапа) има многу работа... треба убаво све да распарталиш, и да разглобиш за да тоа пак го вратиш назат да легне убаво, и при вртење на волан, сам моторот да не си дава гас...

И сеа јас ке ти ги спасам маките... чоперите имаат кратки и тенки сајли за гас... најубаво е да идеш кај ЅОНЕ карши педагошка и да си земеш сајла од 2 метра, со монтажно топче на крај...

Значи мериш убаво, или орентирај се на старата сајла... и ја сечеш со оштри цвицангли, за да не се разреси сајлата и го монтираш топчето... (мора рачката да ја растуриш цела, да подмачкаш гиданот, и некоја капка глицерин да ставиш во кошулицата)

Ако не те бива за све ова, пиши ми... ПП ке се договориме... што како и колку :)