Автор Тема: Nissan Juke  (Прочитано 8990 пати)

Отсутен IvO

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1678
Nissan Juke
« на: Февруари 21, 2011, 13:19:42 pm »
што ке казете за ова возило кое изгледа доста интересно и несекојдневно ...
http://www.youtube.com/watch?v=j5H3z_QHZzU&feature=player_embedded

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10150
 • Giulietta QV
Одг: Nissan Juke
« Одговори #1 на: Февруари 21, 2011, 13:28:43 pm »
Прв пат кога го видов ми изгледаше како Пикасо на заебанција да го цртал и добивав нагон за повраќање.
Како поминува времево, дали око се навикнува јебем ли га, ми се гледа интересно и различно, посебно за млади.
Башка Хрватине во Ауто Клуб го испофалија доста, со оглед дека тука го немам ни видено.

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10000
Одг: Nissan Juke
« Одговори #2 на: Февруари 21, 2011, 15:08:32 pm »
Пред саат и нешто до мене имаше едно црно на семафор, пред недела дена видов едно бело на паркинг. На слики ми беше ружно и чудно, во живо ми е чудно, симпатично и многу различно од се останато.

Се на се, многу интересно аутце и немам ништо против да го имам :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Bu$aV MeGaNe

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1848
 • Renault Megane R26
Одг: Nissan Juke
« Одговори #3 на: Февруари 21, 2011, 15:50:07 pm »
Еве и еден од моторите што ги носи,другите се послаби

The MR16DDT is a 1.6 L (1618 cc) DIG-T (Direct Injection Gasoline Turbo-charged) engine, bore is 79.7 mm (3.14 in) and stroke is 81.1 mm (3.19 in). It was first introduced in the Nissan Juke small SUV in the autumn of 2010. Output is 188 hp (140 kW) and 177 ft·lbf (240 N·m).

Acceleration

(With MR16DDT engine only)

    * 0–60 mph (97 km/h): 6.8 s
    * 1/4 mile (~400 m): 15.2 s at 91.9 mph
    * Top speed: drag limited 125 mph[9][1

Отсутен Bu$aV MeGaNe

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1848
 • Renault Megane R26
Одг: Nissan Juke
« Одговори #4 на: Февруари 21, 2011, 15:51:53 pm »
Вакво нешто кај нас нема да донесат,Кај нас се нуди:
Атмосферски бензинец 1.6 117кс
Дизел 1.5 110кс

Отсутен Bu$aV MeGaNe

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1848
 • Renault Megane R26
Одг: Nissan Juke
« Одговори #5 на: Февруари 21, 2011, 15:57:48 pm »

Отсутен The Boy Next Door

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 492
 • Pug 205 GTI - the drive of your life !
Одг: Nissan Juke
« Одговори #6 на: Февруари 21, 2011, 19:33:59 pm »
Јас го имам видено повеѓе пати,имам едно у населба,искрено интересно е за гледање,мислам дека е добра идејата да се направи нешто несекојдневно,практично пред се и секако никого нема да остави рамнодушен. ;)
Не возам брзо, ниско летам.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26657
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Nissan Juke
« Одговори #7 на: Февруари 21, 2011, 20:25:25 pm »
Nissan Joke? Или Nissan Puke? Иам налетано на еден во град, и као што не ми се свиѓаше на слики, не ми се свиѓа ни у живо.. Али за вкусови не се дискутира, можам само да кажам дека мене ми е ружно.

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Nissan Juke
« Одговори #8 на: Февруари 21, 2011, 20:26:58 pm »
Nissan Joke? Или Nissan Puke? Иам налетано на еден во град, и као што не ми се свиѓаше на слики, не ми се свиѓа ни у живо.. Али за вкусови не се дискутира, можам само да кажам дека мене ми е ружно.

А мене за АСХ-от ми викаа дека бил грд.
Спрема ова.....оскар за лепота треба да му доделам... :D

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26657
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Nissan Juke
« Одговори #9 на: Февруари 21, 2011, 20:37:58 pm »
Мене ASX-от ми е супер од напред, али од позади не, као седнат одозгора некако ми делува.. Иначе, супер си е. Џук-от ми е ептееем чуден.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49043
 • Махер
Одг: Nissan Juke
« Одговори #10 на: Февруари 21, 2011, 21:17:03 pm »
СУВ = најголема глупост.

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Nissan Juke
« Одговори #11 на: Февруари 21, 2011, 21:40:45 pm »
СУВ = најголема глупост.

Моето не е СУВ - nice try... :)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49043
 • Махер
Одг: Nissan Juke
« Одговори #12 на: Февруари 21, 2011, 22:06:39 pm »
СУВ = најголема глупост.

Моето не е СУВ - nice try... :)
Е.

А понатаму темава е за Џук, за тоа и реков...

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26657
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Nissan Juke
« Одговори #13 на: Февруари 21, 2011, 22:34:51 pm »
ASX не е SUV, туку е најтипичен пример за Crossover. Али сеа ако фатиме да тераме дискусија што е што, ќе заглаиме.. Ова на пиво една вечер ќе седнеме, и ќе разглабаме.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20298
Одг: Nissan Juke
« Одговори #14 на: Февруари 22, 2011, 03:41:56 am »
3rd degree burn victim + gangrenous wounds + open autopsy + Боки 13 = Nissan Juke

Една од најружните ствари (значи ствари, не коли) што сум ги видел некад...
Башка, кросовери се и двата, не се SUV.

The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.