Автор Тема: Chiptuning  (Прочитано 163502 пати)

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10568
Одг: Chiptuning
« Одговори #60 на: Ноември 18, 2013, 20:57:31 pm »
Па, па, па...

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11423
 • Архитект
Одг: Chiptuning
« Одговори #61 на: Ноември 18, 2013, 23:29:59 pm »
Лансерот 1.5 ме интересира колку извади на мерењето?

Отсутен Автотек Електроник

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 107
 • http://allcartuning.com/en.html
Одг: Chiptuning
« Одговори #62 на: Ноември 20, 2013, 17:41:02 pm »
Клиентот не сака да се сподели информацијата.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11423
 • Архитект
Одг: Chiptuning
« Одговори #63 на: Ноември 20, 2013, 21:53:44 pm »
А на ПП можи?
;D

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9175
 • Аstra la vista baby !
Одг: Chiptuning
« Одговори #64 на: Ноември 20, 2013, 23:02:32 pm »
8ца, па измери го твојот и ке знајш  :D

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10568
Одг: Chiptuning
« Одговори #65 на: Ноември 21, 2013, 08:52:03 am »
:D

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11423
 • Архитект
Одг: Chiptuning
« Одговори #66 на: Ноември 21, 2013, 09:25:10 am »
Зошто да го мерам, кога некој го измерил веќе.
;D

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10568
Одг: Chiptuning
« Одговори #67 на: Ноември 21, 2013, 09:30:16 am »
Исто е, ама не е исто ... ;)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28024
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Re: Chiptuning
« Одговори #68 на: Ноември 21, 2013, 18:49:15 pm »
Колу што знам мерениот Лансер не е баш сток..

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10568
Одг: Chiptuning
« Одговори #69 на: Ноември 22, 2013, 13:43:54 pm »
Па, не е, а тек да беше чипуван у Автотек... Ако не друго ќе имаше бар мерење пред и по ремап :) Како и да е, макар и оптимизација на аутото многу значи и тоа за сите пари!   

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20342
Одг: Chiptuning
« Одговори #70 на: Ноември 22, 2013, 13:46:46 pm »
Колку што знам, не може да се чипува Лансер во Автотек. Барем не можеше... Не знам дали нешто се сменило во прошливе месец до два :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10568
Одг: Chiptuning
« Одговори #71 на: Ноември 22, 2013, 14:02:14 pm »
Колку што знам, не може да се чипува Лансер во Автотек. Барем не можеше... Не знам дали нешто се сменило во прошливе месец до два :)

Јави се, исконтактирај ги ;D Глеаш стално некои апдејти имаат ... И ја планирам нешто, ама о-том по-том ;)

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20342
Одг: Chiptuning
« Одговори #72 на: Ноември 22, 2013, 14:05:58 pm »
Шо викаш, може ќе падне некое изненаѓење ;)

Ова беше муабетот од пред некој месец:

Еве и од мене прашање...

Дали воопшто има поента да се чипува Лансер 1.5 MIVEC? Претпоставувам дека фабрички е исцеден колку што може, па дали сум грешка или сепак може нешто плус да се извади со чипување?

Цитат: Автотек Електроник
За Вашето возило за жал немаме Revochip мапа.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Автотек Електроник

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 107
 • http://allcartuning.com/en.html
Одг: Chiptuning
« Одговори #73 на: Ноември 22, 2013, 19:36:47 pm »

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52462
 • Махер
Одг: Chiptuning
« Одговори #74 на: Ноември 23, 2013, 12:00:53 pm »
Да не се чипна некое друго атмосферче осим на Џиџи, да видиме бенефит?