Автор Тема: Chiptuning  (Прочитано 163882 пати)

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16014
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Chiptuning
« Одговори #45 на: Октомври 27, 2013, 22:11:56 pm »
на меил ке пратам... а утре можда и ке дојдам кај вас. бидете спремни, “тежок човек“ сум... :)
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен A4-B8

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 544
Одг: Chiptuning
« Одговори #46 на: Ноември 07, 2013, 23:07:06 pm »
OPEL ASTRA 1.6 ECOTEC 115hp 155Nm @ 124hp 165Nm

OPEL ASTRA 1.6 ECOTEC 115hp 155Nm (измерени 113hp 146Hp) @ 124hp 165Nm

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Јас имам иста ваква Астра со истиот мотор ако мозе да ми кажете дали имаше подобрување во забрзувањето, односно дали после чипувањето е пофлексибилна, пошто како што е сега колата е како да има 45 коња а не 115 срамота е колку е трома.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52527
 • Махер
Одг: Chiptuning
« Одговори #47 на: Ноември 07, 2013, 23:16:18 pm »
Замисли има и 1.4 таква Астра.

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10568
Одг: Chiptuning
« Одговори #48 на: Ноември 08, 2013, 10:57:32 am »
Цитат

Јас имам иста ваква Астра со истиот мотор ако мозе да ми кажете дали имаше подобрување во забрзувањето, односно дали после чипувањето е пофлексибилна, пошто како што е сега колата е како да има 45 коња а не 115 срамота е колку е трома.

Пиши им avtotek@t-home.mk или јави им се на 070/313-999, Горан се вика дечкото.

Отсутен A4-B8

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 544
Одг: Chiptuning
« Одговори #49 на: Ноември 08, 2013, 15:05:45 pm »
За 1.4 може само да претпоставувам каква е, Колку нема забрзување а колку многу троши тоа е чудо, у град 13 троши, на отворено 9, исто како мустанг да возам :)

Отсутен Borce-Fiat

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 900
 • Virus-Alfa
Одг: Chiptuning
« Одговори #50 на: Ноември 09, 2013, 04:03:15 am »
Не верувам дека на атмосверец ке добиеш некое подобрување бидејки треба да се тера на високи обратаи за да ги добиеш коњовите а сепак нема да ги осетиш.
LA MACCHINA DELLA EMOZIONI

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13335
 • Пудингот на шоферството
Одг: Chiptuning
« Одговори #51 на: Ноември 09, 2013, 05:57:11 am »
Цитат
срамота е колку е трома.

 :D :D :D :D :D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10568
Одг: Chiptuning
« Одговори #52 на: Ноември 09, 2013, 10:20:27 am »
А бе климата да ја компензира, доволно е :) Колата е претешка, а еколошките норми ја скинаа, ама затоа бар е една од наквалитетните во својата класа - не е шупља ;) Плус Автотек можат воедно да и ислучат ЕГР, (твинпорт незнам дали има), втора О2 сонда (ако прави декат) и тн. Е тогаш ќе биде како што би требала да биде!

Отсутен Borce-Fiat

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 900
 • Virus-Alfa
Одг: Chiptuning
« Одговори #53 на: Ноември 09, 2013, 19:07:56 pm »
Пак нема да биде како некој друг 1.6 бидејки е претешка.Но барем ќе дојде до некој по нормален однос тежина-сила.
LA MACCHINA DELLA EMOZIONI

Отсутен A4-B8

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 544
Одг: Chiptuning
« Одговори #54 на: Ноември 09, 2013, 19:19:18 pm »
Кој квалитет бе човече, колата е нула на 30 000 км цркна бомбина 300 евра нова, резервоар за антифриз проблем фабричка маана има некој чуден звук од кај предно десно тркало вродена маана од кога ја купив, праговите како од локум недај боже гума да треба да смениш и да не набројувам... само кората и вреди ликот другото се е за греота

п.с. Имам еден пријател на 100 000 и мењаше вентили и глава на мотор

Отсутен Ogi88

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1148
Одг: Chiptuning
« Одговори #55 на: Ноември 09, 2013, 20:32:19 pm »
Кој квалитет бе човече, колата е нула на 30 000 км цркна бомбина 300 евра нова, резервоар за антифриз проблем фабричка маана има некој чуден звук од кај предно десно тркало вродена маана од кога ја купив, праговите како од локум недај боже гума да треба да смениш и да не набројувам... само кората и вреди ликот другото се е за греота

п.с. Имам еден пријател на 100 000 и мењаше вентили и глава на мотор

За која кола ова станува збор?

Отсутен A4-B8

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 544
Одг: Chiptuning
« Одговори #56 на: Ноември 09, 2013, 22:11:30 pm »
Opel astra j 1.6i 115 ks 2010

Отсутен Borce-Fiat

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 900
 • Virus-Alfa
Одг: Chiptuning
« Одговори #57 на: Ноември 10, 2013, 18:59:03 pm »
То је то изглед вара...на 100.000 да менаш вентили и глава тоа е срамота.
LA MACCHINA DELLA EMOZIONI

Отсутен Dzo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3034
 • GTI®
Одг: Chiptuning
« Одговори #58 на: Ноември 12, 2013, 00:23:22 am »
јбг не е vw да мења на 50.000

 :D

Отсутен Автотек Електроник

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 107
 • http://allcartuning.com/en.html