Автор Тема: Chiptuning  (Прочитано 171434 пати)

Отсутен dusan18t

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 1
Одг: Chiptuning
« Одговори #330 на: Јануари 22, 2020, 15:51:57 pm »
Мислење и совет од искуства за ремап кај Зоки СтепОн или Шиникот? Станува збор за 1.8Т 20V 150hp.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6454
Одг: Chiptuning
« Одговори #331 на: Јануари 22, 2020, 16:36:42 pm »
Мислење и совет од искуства за ремап кај Зоки СтепОн или Шиникот? Станува збор за 1.8Т 20V 150hp.
И двајцата се добри, едниот има дино, другиот нема.

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2185
Одг: Chiptuning
« Одговори #332 на: Јануари 22, 2020, 17:25:14 pm »
Кој е шиник?

Отсутен Спенсер

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7128
Одг: Chiptuning
« Одговори #333 на: Јануари 22, 2020, 17:46:17 pm »
Авторот на темава е шиник :)

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19907
Одг: Chiptuning
« Одговори #334 на: Јануари 22, 2020, 18:22:49 pm »
Мислење и совет од искуства за ремап кај Зоки СтепОн или Шиникот? Станува збор за 1.8Т 20V 150hp.

Оди кај зоки.

Отсутен ChipTuning Performance

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 4
Одг: Chiptuning
« Одговори #335 на: Јануари 22, 2020, 19:24:03 pm »


хаха тука кај нас ако му казес на некој имас ли ремап нема да те разбере. Кази му имас ли Chip Тогас ке разбере . 😅
Здраво Деџки постов мие прв во овој форум па се со ве интересира мозе слободно да прасете ке ви одговорам во врска со ЏипТунинг


Значи вие чипувате-ремапирате тјунирате само Џипови :D :D :D
Здраво Деџки постов мие прв во овој форум па се со ве интересира мозе слободно да прасете ке ви одговорам во врска со ЏипТунинг


Отсутен ChipTuning Performance

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 4
Одг: Chiptuning
« Одговори #336 на: Јануари 22, 2020, 19:36:47 pm »
Јас работам со австриска тунинг куќа OptimumChipTuning
За зал Дуно немаме момемтално посто е многу скапа инвестициа за кај нас во мк ако влозис 30к Еу минимално тие пари долго време не мозе да ги вратис тие пари.

За со кола станува збор кока година и колку кс е фабрицки.
За повеке инфо писи ми


Отсутен Silvester

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1622
Одг: Chiptuning
« Одговори #337 на: Јануари 22, 2020, 21:10:00 pm »
А правопис имате уЦено? :D

Отсутен ChipTuning Performance

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 4
Одг: Chiptuning
« Одговори #338 на: Јануари 22, 2020, 21:20:13 pm »
Da drugar Full Paket Doaga 😉

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5297
Одг: Chiptuning
« Одговори #339 на: Јануари 22, 2020, 21:25:54 pm »
Јас работам со австриска тунинг куќа OptimumChipTuning
За зал Дуно немаме момемтално посто е многу скапа инвестициа за кај нас во мк ако влозис 30к Еу минимално тие пари долго време не мозе да ги вратис тие пари.

За со кола станува збор кока година и колку кс е фабрицки.
За повеке инфо писи ми
Те прашува за голф 6 1.2 тси 105кс.

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk


Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6454
Одг: Chiptuning
« Одговори #340 на: Јануари 22, 2020, 23:44:09 pm »
Јас работам со австриска тунинг куќа OptimumChipTuning
За зал Дуно немаме момемтално посто е многу скапа инвестициа за кај нас во мк ако влозис 30к Еу минимално тие пари долго време не мозе да ги вратис тие пари.

За со кола станува збор кока година и колку кс е фабрицки.
За повеке инфо писи ми
Те прашува за голф 6 1.2 тси 105кс.

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

Мозе за голф. голф најбоља кола со џип има да лети сите со голф имаат џипови ставено само кај мене е оригинал џип другите се турцки и кинецки ципови.

Дуно нема добро кај нас само грсија или булгариа не веруајте на други сто ги зборат се се написмени лазови само пари да ви зимат.

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5657
Одг: Chiptuning
« Одговори #341 на: Февруари 04, 2020, 18:28:57 pm »
ima da ljetiv klipove i karike i leteci i lezeci na svite strane .... :-X

Отсутен Ѕивана

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 229
 • Honk If Parts Fall Off
Одг: Chiptuning
« Одговори #342 на: Мај 23, 2020, 02:16:29 am »
Здраво на сите, лонг тајм ноу си :) Ќе бидам краток, ми треба инфо за дино во СК, барав по темиве и нет, неможам да најдам инфо конкретно - или не постојат тел. броеви или никој не крева.

Ако може некој да ми помогне и да ми даде насоки и контакт, ми треба за мерење на ГоЉф 6 1.4tsi 160hp factory - 210hp во моментов, еднаш го правев и мерев во Грција али сега нели нема идење... Поздрав.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6454
Одг: Chiptuning
« Одговори #343 на: Мај 23, 2020, 08:40:27 am »
Здраво на сите, лонг тајм ноу си :) Ќе бидам краток, ми треба инфо за дино во СК, барав по темиве и нет, неможам да најдам инфо конкретно - или не постојат тел. броеви или никој не крева.

Ако може некој да ми помогне и да ми даде насоки и контакт, ми треба за мерење на ГоЉф 6 1.4tsi 160hp factory - 210hp во моментов, еднаш го правев и мерев во Грција али сега нели нема идење... Поздрав.
Аutotech tuning

Luka Gerov, Skopje
02 203 2200 https://g.co/kgs/rw4cMZ

Тука имаат дино. Јави се, закажи.

Отсутен Ѕивана

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 229
 • Honk If Parts Fall Off
Одг: Chiptuning
« Одговори #344 на: Мај 23, 2020, 10:47:29 am »
Тенкс, ама пред некој ден вртев, еве и сега, тел. бр. е исклучен. На моб. не дига никој. Ако работат уште да идам директ...