Автор Тема: SoundRacer Лажен звук на автомобил!  (Прочитано 3437 пати)

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1298
SoundRacer Лажен звук на автомобил!
« на: Јуни 14, 2013, 00:00:58 am »
SoundRacer е емулатор кои се вклучува во приклучокот за запалка на цигари, при тоа прави вашиот автомобил да имитира звуци од V8, V12 ili V10 мотори преку звучниците. Еве пример:
Навистина се добри звуците ама јас сакам некои по обичен звук... Дали знаете за некој сличен емулатор :D ?

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6214
Одг: SoundRacer Лажен звук на автомобил!
« Одговори #1 на: Јуни 14, 2013, 00:10:44 am »
 SESP (SESP Engine Sound Processor) е малце пореален


Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1298
Одг: SoundRacer Лажен звук на автомобил!
« Одговори #2 на: Јуни 14, 2013, 00:16:54 am »
Има некое вака што брчи: http://www.youtube.com/watch?v=opeBwnziXZY :D ? Ако има вака или слично праќај линк одма! :D


Отсутен Bugar

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5711
 • Почесен кинез.
Одг: SoundRacer Лажен звук на автомобил!
« Одговори #4 на: Јуни 14, 2013, 00:22:55 am »
lepota :) mnogu jaka stvar e :)

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1298
Одг: SoundRacer Лажен звук на автомобил!
« Одговори #5 на: Јуни 14, 2013, 00:24:00 am »

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6191
Одг: SoundRacer Лажен звук на автомобил!
« Одговори #6 на: Јуни 14, 2013, 00:26:27 am »
Па ете тоа второ што го постирав дава ист звук како на видеото прво што си го постирал... За како С15 да имаш, купи си ремус :D

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1298
Одг: SoundRacer Лажен звук на автомобил!
« Одговори #7 на: Јуни 14, 2013, 00:30:25 am »
Па ете тоа второ што го постирав дава ист звук како на видеото прво што си го постирал... За како С15 да имаш, купи си ремус :D
Ќе си купам Сто Кец и ќе му го расцепам ауспухот :D Ете ти S15 :D

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9494
Одг: SoundRacer Лажен звук на автомобил!
« Одговори #8 на: Јуни 14, 2013, 00:40:11 am »
И стај еден звучник на заден браник. ;D

Отсутен Angel_1.3

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1470
 • VOLVO C30
Одг: SoundRacer Лажен звук на автомобил!
« Одговори #9 на: Јуни 15, 2013, 18:17:46 pm »
:D :D :D Si go vgraduvash toa aparatce vo kola,i stiiiiskas na gasta,a vnatre ti pravi kejf,a nadvor ti se smeat lugjeto :D ama vazno ti vnatre uzivash :D

Отсутен tEoV

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 134
  • https://www.facebook.com/nteov
Одг: SoundRacer Лажен звук на автомобил!
« Одговори #10 на: Август 17, 2013, 15:46:02 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=TqjMWlvlGCs nema li kako ova da brci mnogu kef prave :D

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1298
Одг: SoundRacer Лажен звук на автомобил!
« Одговори #11 на: Август 18, 2013, 02:06:23 am »
Нема мајчини само W12-ки некои жими стапов звук вадат.. xD