Автор Тема: CarClub Налепници  (Прочитано 79635 пати)

Отсутен FiLo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6343
Одг: CarClub Налепници
« Одговори #60 на: Август 19, 2013, 00:59:14 am »
А побаравте?

а нити побаравте...

Еве ја уште од кога сум побарал налепница ;) :D

Епа ете ке го поздравам тука, сигурно го знае моето ауто, пошто понекогаш влагаме внатре во сет на нивниот паркинг  :D

Иначе класен, има ли налепница и ја да се означам ?  :)

Отсутен Спенсер

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7247
Одг: CarClub Налепници
« Одговори #61 на: Август 19, 2013, 01:01:31 am »
А побаравте?

а нити побаравте...

Еве ја уште од кога сум побарал налепница ;) :D

Епа ете ке го поздравам тука, сигурно го знае моето ауто, пошто понекогаш влагаме внатре во сет на нивниот паркинг  :D

Иначе класен, има ли налепница и ја да се означам ?  :)

Кога си бил на пиво, прашај- има стикерчиња ? Има, повели :) Тоа е тоа. Ништо тешко и опасно/

Отсутен FiLo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6343
Одг: CarClub Налепници
« Одговори #62 на: Август 19, 2013, 01:02:42 am »
Епа неможам секогаш да доагам на пиво, утре сум на работа, а на веро неможам да дојдам, ме кочи законот до 11. Па мајкому стара, до житолукс у карпош работам, дојдете, уплатете ливче и дајте налепница ;D

ПС: 2 налепници, една за мене, една за The Ghost :)

Присутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6308
 • French diamond
Одг: CarClub Налепници
« Одговори #63 на: Август 19, 2013, 01:06:47 am »
Абе шо ве е*ам, ќе ве сечам  ;D Не се тепајте одма. Тие шо се појќе членови од ист град, можи така по карго да добијат. Јас ќе чекам некоја друга прилика.

И да не идам во то ваше Скопје и не планирам да идам  :D Не ме носи патот натаму никако.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16647
 • Keep it 100
Одг: CarClub Налепници
« Одговори #64 на: Август 19, 2013, 01:07:11 am »
@Filo Можеш да дојдеш на Веро, ние од 22 часот се собираме. Дојди земи и пред 23 ќе тргнеш накај дома.

@Dule_  од Тетово беше?

Отсутен FiLo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6343
Одг: CarClub Налепници
« Одговори #65 на: Август 19, 2013, 01:09:31 am »
До 23:00 работам :-\

Отсутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2853
Одг: CarClub Налепници
« Одговори #66 на: Август 19, 2013, 01:11:08 am »
@Fic_cc Да, од Тетово сум и ако ви се наоѓа маица плус да ми пратите со налепницата дека не ја подигнав од претходната тура.

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: CarClub Налепници
« Одговори #67 на: Август 19, 2013, 01:17:13 am »
@Fic_cc Да, од Тетово сум и ако ви се наоѓа маица плус да ми пратите со налепницата дека не ја подигнав од претходната тура.

дуле... да у е*ам матер.. скор секој ај не секој ама скоро секој втор викенд сум у тетово... само што се вратив пред 2-3 саати :o
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2853
Одг: CarClub Налепници
« Одговори #68 на: Август 19, 2013, 01:21:40 am »
Донеси нареден пат кога ќе доаѓаш и ќе пиеме по едно пиво :)

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16647
 • Keep it 100
Одг: CarClub Налепници
« Одговори #69 на: Август 19, 2013, 01:31:37 am »
До 23:00 работам :-\

Епа ќе ти залепам на кадетот кога ќе поминувам во Лептокарија на паркингот ;D

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: CarClub Налепници
« Одговори #70 на: Август 19, 2013, 01:31:38 am »
Донеси нареден пат кога ќе доаѓаш и ќе пиеме по едно пиво :)

ок.. пушти тел во пп од тебе...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Присутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28728
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CarClub Налепници
« Одговори #71 на: Август 19, 2013, 08:23:05 am »
А побаравте?

а нити побаравте...

Еве ја уште од кога сум побарал налепница ;) :D

Епа ете ке го поздравам тука, сигурно го знае моето ауто, пошто понекогаш влагаме внатре во сет на нивниот паркинг  :D

Иначе класен, има ли налепница и ја да се означам ?  :)

За жал, стварно не можам да памтам кој све на форум ми побарал налепница. Прилично е едноставно - кога ќе се видиме во живо прашај ме „имаш налепници?“ - ако во тој момент имам со мене, секако дека ќе ти дадам.

Значи, дечки, без нервоза - сите ќе добијат налепници, на овој или оној начин. За битолчаните пративме со маиците. Сите што дошле во Скопје (ради било која причина) и се јавиле на телефон, сме се договориле да се најдеме некаде и да им дадеме налепници. Стварно не е проблем.

@onak: Генерално, не дозволувам други да прават ништо со логото на Карклуб.

Нејсе, во моментов барам друга фирма за печатење налепници. Во ПроГрафика (каде до сега ги правев налепниците) последниот пат сериозно ја ебаа работата, и не ми се работи веќе со нив. До крајот на оваа недела ќе нарачам нови налепници и ќе имаме доволно. :)

Отсутен FiLo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6343
Одг: CarClub Налепници
« Одговори #72 на: Август 19, 2013, 10:16:30 am »
Ајде ке направиме некако, плус ви викам ене кај сум на работа, свртете, пуштете тикет (може и ке фатите ;D) и ке ми дадете 2 налепници.
Само проблем, црвен ми е болидот, кај да ја ставам за да се гледа убаво :-\

Отсутен tEoV

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 134
  • https://www.facebook.com/nteov
Одг: CarClub Налепници
« Одговори #73 на: Август 19, 2013, 12:50:35 pm »
na stakloto zalepi ja :)

Отсутен FiLo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6343
Одг: CarClub Налепници
« Одговори #74 на: Август 19, 2013, 12:56:25 pm »
Не ми е хечбек колата за да ја залепам на стакло, седан е, така да и задното стакло е искосено, не е право, нема да го личи таму да ја ставам.