Автор Тема: Slikicki od minhenskiot Muzej  (Прочитано 5918 пати)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32352
 • Таков е животот... јебига
Одг: Slikicki od minhenskiot Muzej
« Одговори #15 на: Јуни 07, 2011, 10:42:51 am »
Najubavata alfa so sum ja videl,gravirana e 200 :)
200 на GPS или на брзиномер? :D

Отсутен Maks

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 253
  • RACE CHIP
Одг: Slikicki od minhenskiot Muzej
« Одговори #16 на: Јуни 07, 2011, 14:22:26 pm »
Najubavata alfa so sum ja videl,gravirana e 200 :)
200 на GPS или на брзиномер? :DEpa za ovaa kazuvam,tesko deka imale GPS togas koga ja vozele. inaku gravirana e tolku a kolku odi toa e drugo dvajse so bi rekle.
Штета што не сум се родил 30 години порано.
Сакам коли од железо не од пластика,пластични имав пред пубертет.  

FrontWD Sucks!!!

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32352
 • Таков е животот... јебига
Одг: Slikicki od minhenskiot Muzej
« Одговори #17 на: Јуни 07, 2011, 14:36:46 pm »
Човече какви коли правеле тогаш еј. Ова алфава кога ја гледам ме потсеќа на полжав со тоа очите и образите :D

Отсутен Maks

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 253
  • RACE CHIP
Одг: Slikicki od minhenskiot Muzej
« Одговори #18 на: Јуни 07, 2011, 16:25:40 pm »
jeste
Човече какви коли правеле тогаш еј. Ова алфава кога ја гледам ме потсеќа на полжав со тоа очите и образите :D

jes be ko polzav,se bi dal polzavov da go parkiram kaj mene u dvor.
Штета што не сум се родил 30 години порано.
Сакам коли од железо не од пластика,пластични имав пред пубертет.  

FrontWD Sucks!!!

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17650
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Slikicki od minhenskiot Muzej
« Одговори #19 на: Јуни 07, 2011, 17:45:41 pm »
Najubavata alfa so sum ja videl,gravirana e 200 :)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

6C Gran Sport od 1931 година, денес проценета на 8 000 000 фунти.

Една од најценетите Алфи кај колекционерите.

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6211
Одг: Slikicki od minhenskiot Muzej
« Одговори #20 на: Јуни 12, 2011, 02:34:51 am »
Фиат е....
Првите модели на фиат како 101,128,фиат 500 (фичо),застава почна да ги произведува на подвожјето на фиат и ги направи идентични со нив........
Сепак истите коли ако се произведени од страна на Фиат вредат повеќе
FIAT никогаш не произведувал 101,101 е дизајниран во застава врз основа на 128(подвозје,мотор) ама не е фиат не го произведуваше бидејќи има послаба шасија од фиатовата 128,и не се буни фиат 500 е едно а фичо е друго(фиат 600 или во застава 750,850) толку од мене

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Slikicki od minhenskiot Muzej
« Одговори #21 на: Јуни 12, 2011, 17:33:17 pm »
Јове, ајде сеа ти си на ред... Прочепкај по нет... и пиши нешто :)))))

Отсутен Maks

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 253
  • RACE CHIP
Одг: Slikicki od minhenskiot Muzej
« Одговори #22 на: Јуни 12, 2011, 20:02:50 pm »

6C Gran Sport od 1931 година, денес проценета на 8 000 000 фунти.

Една од најценетите Алфи кај колекционерите.
[/quote]

8 000 000 funti? a jas ja doprev :) uuuuuu
Штета што не сум се родил 30 години порано.
Сакам коли од железо не од пластика,пластични имав пред пубертет.  

FrontWD Sucks!!!

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15345
 • ВМРО 206 1.4i
  • Follow @martinskiiiii and @206.rally
Одг: Slikicki od minhenskiot Muzej
« Одговори #23 на: Јуни 12, 2011, 21:49:00 pm »
Ја би ја загрнал околу предна гума, специјалци нека викаат да ме тргнат!

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3344
Одг: Slikicki od minhenskiot Muzej
« Одговори #24 на: Јуни 12, 2011, 21:52:47 pm »
Ја би ја загрнал околу предна гума, специјалци нека викаат да ме тргнат!

Другар а да загрлиш некое девојче место гума стара 70-80 години ;D ;D ;D

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10569
Одг: Slikicki od minhenskiot Muzej
« Одговори #25 на: Јуни 12, 2011, 22:03:06 pm »
Ја би ја загрнал околу предна гума, специјалци нека викаат да ме тргнат!

Другар а да загрлиш некое девојче место гума стара 70-80 години ;D ;D ;D
Хехехе мој чоек !!! ;) БРАВО Аце :D

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Slikicki od minhenskiot Muzej
« Одговори #26 на: Јуни 13, 2011, 02:04:34 am »
Ја би ја загрнал околу предна гума, специјалци нека викаат да ме тргнат!

Другар а да загрлиш некое девојче место гума стара 70-80 години ;D ;D ;D

+111111111

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9020
 • Аstra la vista baby !
Одг: Slikicki od minhenskiot Muzej
« Одговори #27 на: Јуни 13, 2011, 06:54:36 am »
Ја би ја загрнал околу предна гума, специјалци нека викаат да ме тргнат!

Другар а да загрлиш некое девојче место гума стара 70-80 години ;D ;D ;D

+111111111

ај и од мене +111111111111111111111111111
MartinAlfista календар имаш ???
2011 сме не 1931 !!!