Автор Тема: Slikicki od minhenskiot Muzej  (Прочитано 5919 пати)

Отсутен Maks

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 253
  • RACE CHIP
Slikicki od minhenskiot Muzej
« на: Јуни 04, 2011, 13:52:18 pm »
Najubavata alfa so sum ja videl,gravirana e 200 :)

Ova e motor Od BMW sto raboti na H2O, ili VODA.

Zamisli,prvoto fico ne bilo FIAT. da se cudis,jas uste se cudim.
Pogodi sto kola e ova,potocno sto bilo :)Mercedes 190.

ima uste ama vo druga prilika.
Штета што не сум се родил 30 години порано.
Сакам коли од железо не од пластика,пластични имав пред пубертет.  

FrontWD Sucks!!!

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Slikicki od minhenskiot Muzej
« Одговори #1 на: Јуни 04, 2011, 18:38:03 pm »
Знаеш колку вреди еден ваков примерок на Фиат, фичо ???

И ако не се лажам, ова е 1955/6 година...

Отсутен velestrumf

 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20301
Одг: Slikicki od minhenskiot Muzej
« Одговори #2 на: Јуни 04, 2011, 20:22:25 pm »
Не би рекол дека е FIAT тоа количето горе... Логото не ми личи како да е Фиатово...
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3150
Одг: Slikicki od minhenskiot Muzej
« Одговори #3 на: Јуни 04, 2011, 21:18:49 pm »
Фиат е....
Првите модели на фиат како 101,128,фиат 500 (фичо),застава почна да ги произведува на подвожјето на фиат и ги направи идентични со нив........
Сепак истите коли ако се произведени од страна на Фиат вредат повеќе
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12452
 • Пудингот на шоферството
Одг: Slikicki od minhenskiot Muzej
« Одговори #4 на: Јуни 05, 2011, 01:50:05 am »
тоа мерцедесот спакован ми се бендисува....кај нас уште важат за добри коли,а уствари тие си го поминале векот  :P :P :P
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9020
 • Аstra la vista baby !
Одг: Slikicki od minhenskiot Muzej
« Одговори #5 на: Јуни 05, 2011, 04:40:20 am »Zamisli,prvoto fico ne bilo FIAT. da se cudis,jas uste se cudim.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)Ај над сликата видете !

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3150
Одг: Slikicki od minhenskiot Muzej
« Одговори #6 на: Јуни 05, 2011, 08:55:48 am »
Па тогаш кој ги произведувал прв?
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40106
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Slikicki od minhenskiot Muzej
« Одговори #7 на: Јуни 05, 2011, 11:18:52 am »
Fiat 600 од `55-`56-та со опциона предна маска во стил на FIAT 1100-103:
http://www.flickr.com/groups/carguide/discuss/72157625071551590/
Барем јас тоа го гледам на сликата.
И FIAT  прв произведувал фичо. Замисли...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40106
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Slikicki od minhenskiot Muzej
« Одговори #8 на: Јуни 05, 2011, 11:28:36 am »
А да, значката е NSU Jagst, значи ова е фичо од 56-та нагоре, пошто НСУ од тогач произведуе фичовци (фиат од 55-та :) )

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Slikicki od minhenskiot Muzej
« Одговори #9 на: Јуни 06, 2011, 23:43:52 pm »
Eве допуна :) за мераклии како нас :))))

http://www.fica.dzaba.com/fabrika.htm

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40106
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Slikicki od minhenskiot Muzej
« Одговори #10 на: Јуни 07, 2011, 00:50:48 am »
Eве допуна :) за мераклии како нас :))))

http://www.fica.dzaba.com/fabrika.htm
Аплаузот у потписот твој иде за статијава!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Slikicki od minhenskiot Muzej
« Одговори #11 на: Јуни 07, 2011, 00:58:33 am »
Нема... нешто коа ке се запнам... ке копам ке копам по нетов и ке излезе... и излезе дека DANTE  DJAKOZA го дизајнирал фичото :)

И ова на сликава по мене е Фиат 600, али знакот као на заз да му е... копијата на руско фичо... али еби му мајката...

Кариер, ако имаш фб... ке ти пуштам неколку фичо мањаци :) да гледаш да уживаш... како темелно, од а до ш се реставрира кола...

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40106
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Slikicki od minhenskiot Muzej
« Одговори #12 на: Јуни 07, 2011, 01:07:01 am »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Slikicki od minhenskiot Muzej
« Одговори #13 на: Јуни 07, 2011, 01:13:28 am »
Држи се :)))

Отсутен Maks

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 253
  • RACE CHIP
Одг: Slikicki od minhenskiot Muzej
« Одговори #14 на: Јуни 07, 2011, 10:34:27 am »
Imav jas ficko na vremeto,bese spremno poise od asconata :)

idese MNOGU.

bese zucko so dve linii. BANDIT,mozi nekoj se sekjava na nego. go ubiv u semafor so 100ka. :( a bese moja prva ljubov.
Штета што не сум се родил 30 години порано.
Сакам коли од железо не од пластика,пластични имав пред пубертет.  

FrontWD Sucks!!!