Автор Тема: Photoshop Tuning  (Прочитано 87798 пати)

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10520
 • Giulietta QV VS 430i
Photoshop Tuning
« на: Јуни 04, 2011, 00:35:02 am »
Пошто гледам има интерес од оваа област на форумов, може тука да ги бутаме фотошоп визуелизацииве. Јас би сакал да се ставаат слики направени од членовите на форумов, без инфилтрација од google/images.

Еве ќе започнам јас. Леонот ми е во срце уште од како излезе. Кадис во 2006год. имаа фотошоп конкурс, мојава освои второ место. Сега кога ја гледам сликава има доста фалинки, ама нејсе :). Инаку што е преправено: спуштање, кастм боја, затемнети стакла, штопови, бандажи од SLK AMG, 2 издуви и она што од секогаш сум го сакал 3 врати.


Отсутен Lazarus

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 526
 • drive it like you stole it!
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #1 на: Јуни 04, 2011, 00:49:09 am »
@marjanot, интересна тема  :)
Одлична ти е фото манипулацијата и монтажата. Да ја претставам и мојата, првонаградената  ;).

Оригинал


Фотошоп


И еден претходен обидШтом ископам некои други монтажи, ќе ги објавам тука.
Поздрав.

П.С.

Од овој сајт ги имам учено основните финти на Photoshop tuning-от. За сите заинтересирани за ваков тјунинг ова е добар ресурс.
http://www.photoshopjunkie.com/
« Последно менување: Јуни 04, 2011, 00:53:04 am Lazarus »

Отсутен Panda

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1083
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #2 на: Јуни 04, 2011, 12:16:52 pm »
Фала за тој што ја отворил темава!!!!  :D :D :D
јас се согласувам со тоа да бутаме тука Virtual tuning коли,но НИЕ што сме ги направиле,а не што сме ги нашле на google,deviantart или на нешто друго..
Бидејќи не е битно колку е добро или колку е лошо направена колата....битна е визијата :D
« Последно менување: Јуни 04, 2011, 12:26:32 pm Nino »
... From Dream to Reality <3 EK & CG9 & Del Sol <3
... https://www.facebook.com/groups/158997510955715/

Отсутен Panda

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1083
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #3 на: Јуни 04, 2011, 12:22:21 pm »


1-виот и единствениот opel record c coupe што го имам направено на Ps,а воедно до сега немам видено друг :)
ako имате видено дај те линк :D
Tuning.. све што е возможно :)
« Последно менување: Јуни 04, 2011, 12:24:14 pm Nino »
... From Dream to Reality <3 EK & CG9 & Del Sol <3
... https://www.facebook.com/groups/158997510955715/

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6214
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #4 на: Јуни 04, 2011, 15:17:10 pm »
еве нешто и од мене


Отсутен Panda

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1083
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #5 на: Јуни 04, 2011, 18:19:35 pm »


Еве нешто перверзно од мене  :P
... From Dream to Reality <3 EK & CG9 & Del Sol <3
... https://www.facebook.com/groups/158997510955715/

Отсутен Panda

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1083
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #6 на: Јуни 04, 2011, 18:22:57 pm »
Пошто гледам има интерес од оваа област на форумов, може тука да ги бутаме фотошоп визуелизацииве. Јас би сакал да се ставаат слики направени од членовите на форумов, без инфилтрација од google/images.

Еве ќе започнам јас. Леонот ми е во срце уште од како излезе. Кадис во 2006год. имаа фотошоп конкурс, мојава освои второ место. Сега кога ја гледам сликава има доста фалинки, ама нејсе :). Инаку што е преправено: спуштање, кастм боја, затемнети стакла, штопови, бандажи од SLK AMG, 2 издуви и она што од секогаш сум го сакал 3 врати.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

А уште постои тој Ps конкурс? :)
... From Dream to Reality <3 EK & CG9 & Del Sol <3
... https://www.facebook.com/groups/158997510955715/

Отсутен NetworX

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 929
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #7 на: Јуни 05, 2011, 00:42:41 am »
Првата тјунирана кола :)
Dear God. Thank you for providing us with the direct-port nitrous injection, 4 core intercoolers, ball bearing turbos, and titanium valve springs, Amen.

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9123
 • Аstra la vista baby !
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #8 на: Јуни 05, 2011, 04:09:43 am »
OriginalZastava 101 Abarth :DКористени се други програми не Photoshop  ;)Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10520
 • Giulietta QV VS 430i
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #9 на: Јуни 05, 2011, 09:35:01 am »
Одлична ти е фото манипулацијата и монтажата. Да ја претставам и мојата, првонаградената  ;).

Честито после 5 години :) . Вреди за прво место :)

А уште постои тој Ps конкурс? :)

Не, 2006-та беше тоа.

Отсутен Panda

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1083
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #10 на: Јуни 05, 2011, 12:29:39 pm »
Одлична ти е фото манипулацијата и монтажата. Да ја претставам и мојата, првонаградената  ;).

Честито после 5 години :) . Вреди за прво место :)

А уште постои тој Ps конкурс? :)

Не, 2006-та беше тоа.

ок,ако имаш некоја информација за некој конкурс пиши да знаеме :)
... From Dream to Reality <3 EK & CG9 & Del Sol <3
... https://www.facebook.com/groups/158997510955715/

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10520
 • Giulietta QV VS 430i
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #11 на: Јуни 05, 2011, 15:35:08 pm »
ок,ако имаш некоја информација за некој конкурс пиши да знаеме :)

Ако си ептен загреан http://www.designboom.com/weblog/cat/8/view/13543/renault-4-ever.html
До 16-ти Јуни е конкурсот, мада е повеќе за нов дизајн :)

Отсутен Panda

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1083
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #12 на: Јуни 05, 2011, 16:11:20 pm »
ок,ако имаш некоја информација за некој конкурс пиши да знаеме :)

Ако си ептен загреан http://www.designboom.com/weblog/cat/8/view/13543/renault-4-ever.html
До 16-ти Јуни е конкурсот, мада е повеќе за нов дизајн :)

Фала :)
али ипак не е тоа тоа за кое што правиме муабет,ова е онака од старо бараат нов дизаин некој а не бараат tuning :/
али нема везе како и да е фала :D
... From Dream to Reality <3 EK & CG9 & Del Sol <3
... https://www.facebook.com/groups/158997510955715/

Отсутен Panda

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1083
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #13 на: Јуни 05, 2011, 18:52:02 pm »
Ако некој сака да направи "tires smoke" на било која кола треба само да се симне четкицава за тоа :)
еве ви линк :D
http://www.megaupload.com/?d=TLKZEBF8
... From Dream to Reality <3 EK & CG9 & Del Sol <3
... https://www.facebook.com/groups/158997510955715/

Отсутен Panda

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1083
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #14 на: Јуни 05, 2011, 19:22:12 pm »


Најновата моја Ps креација :)
... From Dream to Reality <3 EK & CG9 & Del Sol <3
... https://www.facebook.com/groups/158997510955715/