Автор Тема: Tapaciranje na volan  (Прочитано 82149 пати)

Отсутен Deno

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2603
 • Custom made interiors
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #255 на: Јануари 27, 2019, 19:44:08 pm »
@Deno Се замолува Дено да стави слики како го среди мојот волан, право лудило. Цел ден му досаѓав у гаражата кај него и го гледав како работи. Секој детал се пази, најмали ситници се гледаат, не се брза, цел ден потроши на еден волан и затоа на крајот јас бев без зборови и презадоволен.  Воланот е фабрика. Секој што се качи у кола ме праша кој го правел, на мн дечки им дадов број сигурно до сега те барале :) Свака ти част треба од тебе да учат голем број на мајстори во државава што значи да си го сакаш занаетото и со мерак да работиш.
@antibiotic1 Фала ти на убавите зборови. Ми беше задоволство.  :)

Мазда 3
Отсутен Deno

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2603
 • Custom made interiors
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #256 на: Февруари 18, 2019, 00:54:42 am »
Renault Megane R26 @Busav


Отсутен Bu$aV MeGaNe

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1854
 • Renault Megane R26
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #257 на: Февруари 18, 2019, 09:05:24 am »
Секоја чест и голема благодарност,воланот е перверзии

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


Отсутен VW

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 45
 • TESLA фанатик
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #258 на: Март 03, 2019, 10:58:14 am »
Decki offtopik, da preporacate nekoj od Sk da restavrira plastiki vnatresni, racki i panelot od radioto.??
Od mirizlivite masla sto kapele nadole mi e ostetena plastikata i nababrena... koga kje dades kola drug da ti ja kara... toa e...
TESLA фанатик

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4801
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #259 на: Март 03, 2019, 11:23:40 am »
Epa imase nekoj dali ovde dali na reklama5  sto reparirase izlusteni kopcinja od radia i prekidaci sigurno i taa plastika kje ja sredi ama kade go gledav da me utepas sega ne mi teknue

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5079
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #260 на: Март 03, 2019, 12:48:47 pm »
Од Прилеп членот,заборавив како се вика,вршеше и детајлинг за коли...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk


Отсутен VW

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 45
 • TESLA фанатик
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #261 на: Март 03, 2019, 13:25:37 pm »
Da da go znam vrv e toj ama sakav od sk nekoj. Da ne vrvam do tsmu, mada i toa ne e losa opcija

Цитат: riki_staff
link=topic=8522.msg1084391#msg1084391 date=1551613727
Од Прилеп членот,заборавив како се вика,вршеше и детајлинг за коли...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk


x
TESLA фанатик

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4801
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #262 на: Март 03, 2019, 14:06:03 pm »
Sto kje vrvis pusti po kargo kje sredi i kje ti vrati nazad edino ako ne e na saltabla pa da nese vadi plastikata nego cela tabla.

Отсутен Deno

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2603
 • Custom made interiors
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #263 на: Април 30, 2019, 00:58:24 am »
Да освежиме малку.  :)

Porsche Panamera - Leather Steering wheel

Кој сака слободно може да сподели во знак на клаберска подршка.  :)
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2431353780210665&set=ms.c.eJw9zskNADEIA8COVhzmSP~_NrQiB78jGCJTVNJKEyd0~_aUhTg57DC~_wZoZIPwF2RqZh6VRI0YKcSSDwQp4JInUTgVkgesNdlCNsC1azhDJhcsFjIBt4~%3BtIDDB~%3BxWGLGz~%3BZhjEw2BH~_2KNoc~-.bps.a.2431351246877585&type=3&theater

Присутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4689
 • The Spartan General
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #264 на: Април 30, 2019, 08:43:23 am »
Многу убаво си го направил. Ама и една мала критика не за мајсторијата, туку за променетиот дизајн. Тој прстенот на најгорниот дел на воланот требало да го поправиш и да си остане како прстен (по можност и во друга боја). Иако е SUV, тоа сепак е дел од фамилијата на Порше кои имаат богата историја во автомобилски трки. Прстенчето горе е исто дел од таа историја и требало да остане на воланот.


пс. А можеби и газдата на колата има замешано прсти затоа што ќе треба да дава повеќе пари.  ;D
 

Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4801
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #265 на: Април 30, 2019, 10:59:45 am »
Prstenot e kaj Busaviot na meganot premesten :)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52482
 • Махер
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #266 на: Јуни 16, 2022, 13:55:46 pm »
Конечно го начкав Панче и бидна моето воланче...презадоволен сум од резултатот. Пластиката од напред што се лупеше планирав да ја обложам со PlastiDip ама се предомислив бидејки не ми делува толку издржливо, па ја шприцнав со мат спреј за браници, искочи супер.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Imate li broj od Pane ili nekoj sto tapacira?
070296385
Како држи пластидипов?

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4599
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #267 на: Јуни 28, 2022, 09:36:25 am »
Не е пластидип, мат црн спреј за браници е, кај што се пипа со прсти стана повеќе мат.


Отсутен kire95

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1188
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #268 на: Јуни 28, 2022, 11:37:14 am »
5 години чим истерал спрејот одличен е