Автор Тема: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers  (Прочитано 33900 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26750
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #180 на: Јуни 07, 2014, 22:13:35 pm »
Ти фали Карклуб налепничето од страна. ;D

Прекрасно! Ако сакаш, може да напраиме Карклуб Календар за Јули од ова. :)

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1418
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #181 на: Јуни 07, 2014, 22:36:36 pm »
Тенкс, може може ;D

Отсутен icemann

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 674
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #182 на: Јули 10, 2014, 00:04:46 am »
Svaka cast!!!

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1418
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #183 на: Август 16, 2014, 23:41:33 pm »
Молив + Фотошоп бојци. Набрзина.
п.с. Не е Фичо :)


Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1294
 • Велешанче
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #184 на: Август 27, 2014, 19:03:38 pm »
Што кола е ова ?
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1418
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #185 на: Август 28, 2014, 15:12:41 pm »
Што кола е ова ?
И јас не знам, си ја измислив :)

П.С. Моментално се црта количе на член. Stay tuned! :)

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1294
 • Велешанче
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #186 на: Август 28, 2014, 15:42:23 pm »
Претпоставив,оти гледам штопови и жмигавци од фичо,предницата од некој мерцедес,а бандашите од буба :D
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1418
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #187 на: Август 28, 2014, 16:29:52 pm »

Отсутен martin_bt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2499
 • Дете Битолчанче
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #188 на: Август 28, 2014, 19:28:01 pm »
Топ !!! Фала многу :)
Што вредат коњските сили ако зад воланот седи магаре ... ? ;D


Отсутен icemann

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 674
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #189 на: Август 28, 2014, 19:36:54 pm »
top :)
ако сакаш смени стил со арото мое баш би ме израдувал :)

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1418
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #190 на: Септември 09, 2014, 21:13:14 pm »
Не е количе, ама јебига, моја си е темава хаха ;D


Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1418
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #191 на: Септември 24, 2014, 09:46:38 am »
Работно од некни..


Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1418
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #192 на: Мај 19, 2015, 22:29:30 pm »
Фан арт за Mad Max: Fury Road. E21 во тој стил :)
http://extremebt.deviantart.com/art/BMW-E21-Mad-Max-Fan-Art-534092276


Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1294
 • Велешанче
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #193 на: Мај 19, 2015, 22:59:33 pm »
Интересно :)
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1418
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #194 на: Јуни 21, 2015, 17:07:14 pm »