Автор Тема: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers  (Прочитано 36017 пати)

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1421
ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« на: Април 08, 2013, 22:39:44 pm »
Здраво дечки,
Овде планирам да ги постирам рачно цртаните количиња, cartoon стил, претежно олдтајмери, јангтајмери, кастм преправани итн.

Еве ги првите:
Надолу ќе ги додавам сите останати:
« Последно менување: Мај 02, 2013, 23:38:15 pm ExtremeBt »

Отсутен Dzo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3034
 • GTI®
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers
« Одговори #1 на: Април 08, 2013, 23:11:07 pm »
Секоја Чест! Продолжи Битолчанец :)

Отсутен Peconi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2950
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers
« Одговори #2 на: Април 09, 2013, 09:36:41 am »
Браво Браво
дај нацртај еден фичлак :)

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7552
 • Хорска Секција
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers
« Одговори #3 на: Април 09, 2013, 09:45:02 am »
И еден пичлак покрај фичлакот.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49903
 • Махер
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers
« Одговори #4 на: Април 09, 2013, 10:41:58 am »
Јас би ги потспуштил малце коливе. Некако не ми фрлаат доволно искри одоздола.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27019
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers
« Одговори #5 на: Април 09, 2013, 10:45:35 am »
Аекстремен, одлични се, само иам една забелешка - ми боде очи моментот дека колите се движат (because motion blur) а тркалата не се вртат.

Once you see it..

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1421
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers
« Одговори #6 на: Април 09, 2013, 10:52:09 am »
Фала за мислењата.
Знам за тркалата. Се думав.. ги направив и да се вртат со возењето, ама не ми идеа до израз бандажите некако и ги оставив фиксни вака. Ај, ќе видиме за следните :)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27019
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers
« Одговори #7 на: Април 09, 2013, 10:56:43 am »
Ако сакаш, кога ќе средиш уште едно, да има вкупно три, ќе објавиме статииче на портал. :)

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1421
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers
« Одговори #8 на: Април 09, 2013, 11:06:02 am »
Секако дека сакам! Грасиас :)

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1421
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers
« Одговори #9 на: Април 09, 2013, 23:12:39 pm »

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers
« Одговори #10 на: Април 09, 2013, 23:18:35 pm »
а да нацрташ аватари за форумот.... :)
интересно би било да бидат сите во ист стил.

Отсутен Peconi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2950
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers
« Одговори #11 на: Април 09, 2013, 23:20:24 pm »
еј таман кај мене со Фичо Комбе :D

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32490
 • Таков е животот... јебига
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers
« Одговори #12 на: Април 09, 2013, 23:22:29 pm »
Ај нацртај Кадет од 67-ма

Отсутен Dekio7

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2601
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers
« Одговори #13 на: Април 09, 2013, 23:44:54 pm »
Одличен! Браво

Отсутен Kimi R

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3007
 • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers
« Одговори #14 на: Април 09, 2013, 23:54:14 pm »
Браво друже, одлично! Ми се допѓа што имаме многу креативни дечки на форумов.