Автор Тема: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers  (Прочитано 33955 пати)

Отсутен Sale

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 121
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #150 на: Март 11, 2014, 13:44:20 pm »
Занимливо, интересен дизајн. Само напред!
.!.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9979
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #151 на: Март 11, 2014, 13:57:58 pm »
Ме потсеќа на серија 6

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1418
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #152 на: Март 11, 2014, 22:06:06 pm »
Занимливо, интересен дизајн. Само напред!

Благодарам :)

Отсутен Bugar

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5711
 • Почесен кинез.
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #153 на: Март 11, 2014, 22:08:19 pm »
Хохо! Карклабери, среќна Нова 2014 година! :)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Убедливо најдобра од сите !

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1418
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #154 на: Март 14, 2014, 22:17:12 pm »
Фаза 4: Финиш


Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1418
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #155 на: Март 15, 2014, 20:15:26 pm »
Старото и редизајнот, 1920x1080 десктоп позадина. Ќе Ве замолам доколку ја користите да не ја изменувате.

« Последно менување: Март 15, 2014, 20:39:57 pm ExtremeBt »

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 18341
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #156 на: Март 15, 2014, 20:20:31 pm »
Стави го името твое на некое место од кај што е тешко да се избрише. :)

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3708
 • MadaFunker
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #157 на: Март 15, 2014, 20:26:14 pm »
Добра идеја, да не ги видиш сликиве негде со друго име :)
New blood of old school

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1418
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #158 на: Март 15, 2014, 20:40:39 pm »
Во право сте, ете додадов некои потписи плус.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26750
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #159 на: Март 15, 2014, 21:33:04 pm »
Одлично, може да спремам една мејкинг оф сториичка?

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1418
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #160 на: Март 15, 2014, 21:46:18 pm »
Секако дека може. :)
Во првиот пост за почеток на дизајнот, ја додадов првата слика фаза 0.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26750
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1418
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #162 на: Март 25, 2014, 15:57:14 pm »
Голема благодарност :)

Отсутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6570
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #163 на: Март 25, 2014, 16:28:49 pm »
Зашто ми влече накај мустанг ? :D Или само мене ми се причинува...

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3708
 • MadaFunker
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #164 на: Март 25, 2014, 18:00:07 pm »
*drumroll*

http://www.carclub.mk/2014/03/25/ragjanjeto-na-eden-koncept-redizajn-na-bmw-e21-spored-extremebt/

Една од работите што го прават Carclub единствен, браво за ExtremeBt!
New blood of old school