Автор Тема: Ваши забелешки, проблеми, предлози  (Прочитано 704298 пати)

Отсутен SceMax

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 111
 • In Diesel We Trust !!!
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #30 на: Јануари 22, 2011, 12:46:46 pm »
sakam da kazam deka veruval, ne veruval slucajno citajci na sajtot na Avto Plus denes go vidov forumov i si rekov super, mi se vide kako forum vo zacetok, nesto porazlicno da receme od koli.com, i sto vidov toa i kazav, se mi se cini deka kako i na toj forum taka i ovde, lancer, cruze, lancer, cruze, lancer, cruze, .....pa uste i onoj tipon lateks li bese, sportex ili durex.. nesto slicno, i spomni li nekoj VW i ete ti go Belo dugme "PLJUNI I ZAPJEVAJ MOJA JAPONIJO, ete toa e toa  

Премногу муабет за Лансер и Круз нема, а колите мора да се спомнат затоа што се актуелни кај нас, таков ни е пазарот. Једина многу ретардирана тема за мене на форумов е Бензин/Дизел, ама има интерес па нека стои. Јас ја читам чисто ради модерирање и вреѓање :)

А и Јапан vs ЕУ нема муабети, 2-3 до сеа и тоа без некоја жолчна расправија :) А и не е така страшно да се споредуваат, само да биде аргументирано и во секако на едно култруно ниво, без пцуенје, закани и празни муабети.

Тоа што не ти се допаѓа, скокни го. Ако имаш контра аргумент, пиши го. Ако имаш предлог за нова, интересна тема, отвори ја. Ако имаш забелешка, пиши ја на соодветното место ;)

Ova mnogu zboruva za tvojot integritet i objektivnost, celosno vo soglasnost so tvojata funkcija na forumov. Po vtorpat.
Inaku retardirana tema pod retardiran kluc gledam se naoga.
« Последно менување: Јануари 22, 2011, 12:54:48 pm SceMax »

Отсутен SceMax

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 111
 • In Diesel We Trust !!!
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #31 на: Јануари 22, 2011, 12:53:11 pm »
........
Kako se brisi post, osebno takov koj ne si go sozdal samiot so klikanje na "Odgovor" (vestacko zgolemuvanje na broj na postovi, ;):) ) tuku radi nekoja pricina go dupliral samiot forum dodeka se editira ?
« Последно менување: Јануари 22, 2011, 12:59:35 pm SceMax »

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28431
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #32 на: Јануари 22, 2011, 13:01:12 pm »
Ако сакаш да избришеш пост, контактирај со мене или Банза, и ќе избришеме. Заради злоупотреба ја исклучивме опцијата корисници да можат да бришат сопствени постови.

Отсутен SceMax

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 111
 • In Diesel We Trust !!!
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #33 на: Јануари 22, 2011, 13:04:05 pm »
Ако сакаш да избришеш пост, контактирај со мене или Банза, и ќе избришеме. Заради злоупотреба ја исклучивме опцијата корисници да можат да бришат сопствени постови.

OK, zaboravete, Vie si znaete najdobro.

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10000
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #34 на: Јануари 22, 2011, 13:22:43 pm »
Ova mnogu zboruva za tvojot integritet i objektivnost, celosno vo soglasnost so tvojata funkcija na forumov. Po vtorpat.
Inaku retardirana tema pod retardiran kluc gledam se naoga.

Темата е под клуч привремено, во неа се пишуваше се само не за тоа што требаше. А мојот личен став за темата нема врска со модерирањето на форумов, да беа тие две работи поврзани, темата ќе беше избришана, не заклучена.

Мојот став за таа тема го изразувам преку не пишување во истата. Пробав 2 пати, не ми идеше и се откажав.

Истото се случува ако некој член не ми се допаѓа, можам да го игнорирам. А не да го банирам. ;)

Така да имам право да имам негативно мислење за некоја тема, за некој член. Исто како што истото право го има и било кој друг член без "функција". Но не смеам да си дозволам тој мој став да го изразам преку бришење, банирање ако ниедно од правилата не се прекршени ниту злоупотребени.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен SceMax

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 111
 • In Diesel We Trust !!!
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #35 на: Јануари 22, 2011, 13:28:14 pm »
Ova mnogu zboruva za tvojot integritet i objektivnost, celosno vo soglasnost so tvojata funkcija na forumov. Po vtorpat.
Inaku retardirana tema pod retardiran kluc gledam se naoga.

Темата е под клуч привремено, во неа се пишуваше се само не за тоа што требаше. А мојот личен став за темата нема врска со модерирањето на форумов, да беа тие две работи поврзани, темата ќе беше избришана, не заклучена.

Мојот став за таа тема го изразувам преку не пишување во истата. Пробав 2 пати, не ми идеше и се откажав.

Истото се случува ако некој член не ми се допаѓа, можам да го игнорирам. А не да го банирам. ;)

Така да имам право да имам негативно мислење за некоја тема, за некој член. Исто како што истото право го има и било кој друг член без "функција". Но не смеам да си дозволам тој мој став да го изразам преку бришење, банирање ако ниедно од правилата не се прекршени ниту злоупотребени.

E sto ke praesh, pravna drzava, znaci ti ostanuuva samo moznosta za javno diskreditiranje i omalovazuvanje :). Ne e veke ni administracija toa sto bese :)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28431
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #36 на: Јануари 22, 2011, 13:31:44 pm »
Добро бе шефе, ако толку не ти одговара овде, слободно не доаѓај. Никој не те тера со сила.

Отсутен gorgasmatron

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 180
 • i am the way
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #37 на: Јануари 22, 2011, 13:33:29 pm »
miliciska drzava!!!!  :P

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28431
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #38 на: Јануари 22, 2011, 13:34:53 pm »
Ти ќути.. Тебе ти се плашат џандарите. :)

Отсутен SceMax

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 111
 • In Diesel We Trust !!!
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #39 на: Јануари 22, 2011, 13:41:55 pm »
Добро бе шефе, ако толку не ти одговара овде, слободно не доаѓај. Никој не те тера со сила.

Poleka, poleka, post po post "sefe"  ke se iskazete vie samite. Ne se sekiraj "sefe" ke bide i toa, zdravje. Inaku ubavo vaka javno sto ni objasnuvas a bogami i sugeriras deka imame pravo da se otkazeme. Valjda go znaesh ona so "brdoto" i Muhamed !

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10000
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #40 на: Јануари 22, 2011, 14:08:54 pm »
Супер е тоа со брдото и Мухамед и сите го знаеме. Него ти чим не знаеш какви сме, цело време нешто ти пречи, не те разбирам што се малтретираш со нас...
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен SceMax

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 111
 • In Diesel We Trust !!!
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #41 на: Јануари 22, 2011, 14:50:05 pm »
Супер е тоа со брдото и Мухамед и сите го знаеме. Него ти чим не знаеш какви сме, цело време нешто ти пречи, не те разбирам што се малтретираш со нас...

Vie se maltretirate so mene oti nemate popametna rabota i toa e ocigledno(t.e imate ama tolku znaete). Jas ne se maltretiram so vas. Jas si pisuvam i citam slobodno, t.e osloboden od bilo kakvi iluzii deka od ova ke bidne podobar forum. Ajde pocnete so baniranje oti i nekoj drug ke se drzne da razmilsuva i da ve kritikuva, pokazete koj e gazda. Da se znae ! Oslobodi go diktatorot vo sebe !
PS:Mnogu bevte interesni koga bevte od "drugata strana", komedija.

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9495
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #42 на: Јануари 22, 2011, 15:05:31 pm »
Da se znae ! Oslobodi go diktatorot vo sebe !

Ова ми личи на Велија Рамковски  :D
Друже убаво ти кажа банзаи, ако не ти одговара никој со сила не те држи. И мене некои теми не ми се читаат и не ги читам, си ги читам тие што ме интересираат, со никој не се карам, абе мирна глава  :D

Присутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33477
 • Таков е животот... јебига
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #43 на: Јануари 22, 2011, 15:10:44 pm »
Јас мислам да собереме 10к потписи и да предложиме (да предложи СцеМакс) закон и да го изгласаат во парламент. Кога здравиот разум не помага, ќе мораме да имаме закони кои ќе го регулираат тоа во недостиг на саморегулација

Отсутен zOkO

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 76
 • брм брм
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #44 на: Јануари 22, 2011, 15:54:13 pm »
Ова почнуе да ми личи на договорена работа... форумов не го оставате ни за да заживее и одма почнавте да се бунтуете шо не ви чини и тоа од еднаш па 2-ца  :-\ сумљиво

@SceMaх: да беше на друг форум до сеа ќе беше избришан ради ОТ, провокации, инаетење и сл. Еве ја лично администратор/модератор да бев немаше да имаш ни 50 поста, а не ко шо до сеа ги напука 200 само со инат водење со кого ќе стигнеш. Гојдо земал си ја средува колата, мерак со 600 на саат, па објаснува чекор по чекор за сите да видат, ти идеш и после секоја негова реплика инат му водиш и го провоцираш (додуша неуспешно). Смири се малце пошо дечкиве што ја водат странава се ЕПТЕН (со најголеми букви) фини со тебе.
I don't discriminate, I hate