Автор Тема: Што ти се врти низ глава  (Прочитано 490262 пати)

Присутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8069
 • Малерозен дрводарец
Одг: Што ти се врти низ глава
« Одговори #4245 на: 04 Февруари 2024, 00:48:39 am »
Навистина ти се врти...

Земи една "шумлеча" од Кригер.
Зеленчук редовно, а на хидратација не заборавај никогаш и светот ќе е твоја школка.
Потлачени!

Џаба радите, нече вас платити!

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1444
Одг: Што ти се врти низ глава
« Одговори #4246 на: 04 Февруари 2024, 01:38:08 am »
@Ordevski Па па па, ти го мислиш забар велешки, тој таксист да ти бил :D Кај ја згоде, јас во цел живот тука не ја знаев на име та улица :D
Кумо ми живеј во таа куќа, да знајш колку пијан сум ја годел, па сега трезен на слика да ја згрешам :) Башка, четврт битäлчанец :)

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

Присутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8069
 • Малерозен дрводарец
Одг: Што ти се врти низ глава
« Одговори #4247 на: 04 Февруари 2024, 01:50:20 am »
Д-р Äрдевски.

Дан си кај кумот и сега?
Два пати го пиша едно пäдруго. :D
Потлачени!

Џаба радите, нече вас платити!

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1444
Одг: Што ти се врти низ глава
« Одговори #4248 на: 04 Февруари 2024, 01:55:04 am »
Д-р Äрдевски.

Дан си кај кумот и сега?
Два пати го пиша едно пäдруго. :D
За жал не сум, не сум цитирал претходно, затоа дупли пост. Нека работат модераторите, дупли пост :)

еднопÄдруго заедно се пиши :)

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Присутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8069
 • Малерозен дрводарец
Одг: Што ти се врти низ глава
« Одговори #4249 на: 04 Февруари 2024, 01:59:09 am »
Чекај, уште чистат од лански глупости... додека дое äва на ред, ќе дое пролет. :)))
Потлачени!

Џаба радите, нече вас платити!

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33897
 • Таков е животот... јебига
Одг: Што ти се врти низ глава
« Одговори #4250 на: 04 Февруари 2024, 10:24:57 am »
@Ordevski Па па па, ти го мислиш забар велешки, тој таксист да ти бил :D Кај ја згоде, јас во цел живот тука не ја знаев на име та улица :D
Кумо ми живеј во таа куќа, да знајш колку пијан сум ја годел, па сега трезен на слика да ја згрешам :) Башка, четврт битäлчанец :)


Доктоweee, и оној пат ли беwe толку пијан, aaaww-aaaa

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1444
Одг: Што ти се врти низ глава
« Одговори #4251 на: 19 Февруари 2024, 09:13:08 am »
@Ordevski Па па па, ти го мислиш забар велешки, тој таксист да ти бил :D Кај ја згоде, јас во цел живот тука не ја знаев на име та улица :D
Кумо ми живеј во таа куќа, да знајш колку пијан сум ја годел, па сега трезен на слика да ја згрешам :) Башка, четврт битäлчанец :)


Доктоweee, и оној пат ли беwe толку пијан, aaaww-aaaa
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Никогаш не сум бил во таква состојба... На работа :)

На темата:

2.5 турбо дизел, 103kw, 140hp, далечната 1999 :)

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4989
Одг: Што ти се врти низ глава
« Одговори #4252 на: 19 Февруари 2024, 10:46:58 am »
@Ordevski Тух да гебам, штета, Волвоцваген било :D, 2.5TDi  како шо знаам во волвата се користеше.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6885
 • хаУс мајстор
Одг: Што ти се врти низ глава
« Одговори #4253 на: 25 Март 2024, 16:24:17 pm »
Ми се врти, панорама кров од Е61, дали ќе можам да го упасирам кај мене.
Денес дури и прашав, ми побараа 350€ да го земам целосно кровот исечен на столбови од кола за делови, ама прво би проверил димензии, заоблувања и дали има простор за таква изведба.
По нетов не налетав на вакво нешто, изгледа доста ненормално се развила креативноста кај мене 😆

Отсутен Busav

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3465
Одг: Што ти се врти низ глава
« Одговори #4254 на: 25 Март 2024, 16:31:45 pm »
Ми се врти, панорама кров од Е61, дали ќе можам да го упасирам кај мене.
Денес дури и прашав, ми побараа 350€ да го земам целосно кровот исечен на столбови од кола за делови, ама прво би проверил димензии, заоблувања и дали има простор за таква изведба.
По нетов не налетав на вакво нешто, изгледа доста ненормално се развила креативноста кај мене
Не ти треба таква глупост!

Sent from my SM-A546B using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6907
Одг: Што ти се врти низ глава
« Одговори #4255 на: 25 Март 2024, 18:37:54 pm »
Порано ги делеа колите на предна и на задна половина, сега и горна и долна, ваљда и четврт и осмина може да се земе :)

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13576
Одг: Што ти се врти низ глава
« Одговори #4256 на: 25 Март 2024, 20:26:46 pm »
Ми се врти, панорама кров од Е61, дали ќе можам да го упасирам кај мене.
Денес дури и прашав, ми побараа 350€ да го земам целосно кровот исечен на столбови од кола за делови, ама прво би проверил димензии, заоблувања и дали има простор за таква изведба.
По нетов не налетав на вакво нешто, изгледа доста ненормално се развила креативноста кај мене 😆

Имав, ретко го користев. После едно време некој си актуатпр затаи и заборавив да го направам и така ја дадов. Еден дечко од Керамидница (така ми е запаметено) ги поправал.

Мене ми беше убаво зимно време да го повлечам пердето и да ми е посветло во кола а сепак топло.

Отсутен Filip MK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2130
Одг: Што ти се врти низ глава
« Одговори #4257 на: 26 Март 2024, 07:31:14 am »
Ми се врти, панорама кров од Е61, дали ќе можам да го упасирам кај мене.
Денес дури и прашав, ми побараа 350€ да го земам целосно кровот исечен на столбови од кола за делови, ама прво би проверил димензии, заоблувања и дали има простор за таква изведба.
По нетов не налетав на вакво нешто, изгледа доста ненормално се развила креативноста кај мене 😆

Имав, ретко го користев. После едно време некој си актуатпр затаи и заборавив да го направам и така ја дадов. Еден дечко од Керамидница (така ми е запаметено) ги поправал.

Мене ми беше убаво зимно време да го повлечам пердето и да ми е посветло во кола а сепак топло.
Јас во 6 години никогаш не сум го отворил, прави убав филм кога врне да го тргнеш пердето или како што викаш во зима да е посветло внатре, ама и тоа заборавам да го правам. Само ми е страв да не ме запука град.
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20553
Одг: Што ти се врти низ глава
« Одговори #4258 на: 02 Април 2024, 11:07:41 am »


Со цел памет си навлеков некоја чивија...
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13576
Одг: Што ти се врти низ глава
« Одговори #4259 на: 02 Април 2024, 12:17:11 pm »
Шо би рекол Clarkson - we are middle aged :D само шо лекот е Ariel Atom :D