Автор Тема: Проблем со рутер  (Прочитано 3035 пати)

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8518
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Проблем со рутер
« на: 14 Март 2013, 15:55:38 pm »
Ај да прашам пошто никогаш несум користел бежичен рутер.

Ми го даде едно пријателче. Си работи се ама за логирање стојат уште името на другаров и неговиот пасворд. Е сега сакам да го сменам тоа. Пробав да се логирам во рутерот ми бара шифра и јузер а никој не ги знае. Пробав да го ресетисам рутерот ама пак исто. Чаре!?

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54852
 • Махер
Одг: Проблем со рутер
« Одговори #1 на: 14 Март 2013, 16:02:23 pm »
admin

admin

imas teamviewer?

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8518
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Проблем со рутер
« Одговори #2 на: 14 Март 2013, 16:34:09 pm »
Не е тој. Ебав мамата, забав нешто сега неќе ни да работи. До сега не ни имав интернет.

Сега ќе инсталирам ако можеш помагај. :)

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17308
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Проблем со рутер
« Одговори #3 на: 14 Март 2013, 17:06:26 pm »
Горе шразно доле админ?
Или двете празни, само логин? Или механички фактори ресет, да му испереш мозок?
Или Дени да ти ували во компјутер и да ти фотошопира ВЊ знак на сите слики од 156???

Отсутен Спенсер

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7309
Одг: Проблем со рутер
« Одговори #4 на: 14 Март 2013, 17:09:49 pm »
Мастер ресет ???

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17308
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Проблем со рутер
« Одговори #5 на: 14 Март 2013, 17:32:16 pm »
Или фактори ресет, ако најде колку секунди се држи ресет копчето. Нели не може во сетингс да влезе...

Отсутен ARMEX

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3617
Одг: Проблем со рутер
« Одговори #6 на: 14 Март 2013, 17:53:35 pm »
Члинк а да пројдам попосле да го зирнам ако не?

Отсутен savage

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 597
 • Сузуки Витариче
Одг: Проблем со рутер
« Одговори #7 на: 14 Март 2013, 19:18:21 pm »
Пробај хард рисет:
Цитат
Hard Reset (aka 30/30/30 reset):

The following procedure will clear out the NVRAM and set the router back to default values:

    With the unit powered on, press and hold the reset button on back of unit for 30 seconds
    Without releasing the reset button, unplug the unit and hold reset for another 30 seconds
    Plug the unit back in STILL holding the reset button a final 30 seconds (please note that this step can put Asus devices into recovery mode...see note below!)

Потоа најди quick start за твојот модел на рутер и подеси го одново по твое.
Потпис.

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8518
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Проблем со рутер
« Одговори #8 на: 14 Март 2013, 21:48:46 pm »
Се извинувам што не пишав. Имав нешто работа. Дени го реши проблемт. Му мавнав јас ресет ама пак бараше јузер. Испадна дека само јузер барало, пасворд немало потреба.

Благодарност до Дени!

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33948
 • Таков е животот... јебига
Одг: Проблем со рутер
« Одговори #9 на: 14 Март 2013, 22:00:25 pm »
За тоа ли ме бараше прееска? :)

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8518
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Проблем со рутер
« Одговори #10 на: 14 Март 2013, 22:02:01 pm »
Да да. :)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54852
 • Махер
Одг: Проблем со рутер
« Одговори #11 на: 14 Март 2013, 23:34:24 pm »
 ;) НП.

Него да ми го вратиш спрејот!  8)