Автор Тема: CARclub.mk Форум - State of the Union 2013  (Прочитано 16516 пати)

Отсутен DayWalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3042
 • Ќебапбрингер!
Одг: CARclub.mk Форум - State of the Union 2013
« Одговори #15 на: Февруари 21, 2013, 00:15:53 am »
Добро бе, дали ја никого не сваќам сериозно или незнам што, ама никаква напета атмосвера не глеам..тоа што се пали некој ко млад мајмун на некоја глупост, не значи дека има напета атмосвера...
Класен, дупла доза треба, не бива вака, наместо еднаш пиво у неделата минимуН два пати!!

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8502
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: CARclub.mk Форум - State of the Union 2013
« Одговори #16 на: Февруари 21, 2013, 00:16:53 am »
Се сложувам со дуплата доза ;D

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13447
 • Пудингот на шоферството
Одг: CARclub.mk Форум - State of the Union 2013
« Одговори #17 на: Февруари 21, 2013, 00:17:43 am »
ЈАс сум за секојдневна доза,ама некако да се наоѓаме на пола пат или да покривате дел од патните трошоци. :)
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8502
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: CARclub.mk Форум - State of the Union 2013
« Одговори #18 на: Февруари 21, 2013, 00:19:50 am »
Сега неказатопли ќе прајме фрки :)

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15785
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: CARclub.mk Форум - State of the Union 2013
« Одговори #19 на: Февруари 21, 2013, 00:29:09 am »
ЈАс сум за секојдневна доза,ама некако да се наоѓаме на пола пат или да покривате дел од патните трошоци. :)

на стража горе, таман за со тебе... како го спремиле местото а башка и работи нон стоп... ;D ;D
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20210
Одг: CARclub.mk Форум - State of the Union 2013
« Одговори #20 на: Февруари 21, 2013, 09:16:57 am »
Што се однесува до извинувања, му се извинувам на Класниот поради исклучително долгата пауза од пишување статии за на порталот.
И на Мартин што не сум вратил на поздравот некни на плоштад.


Забораив да изразам извинување до оние на кои им должам фотки (Ифчо, Мики и Ивана). Ќе гледам во најбрзо можно време да ви учинам.

\\// Live long and prosper :) (пак)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7471
 • и сега?
Одг: Re: Одг: CARclub.mk Форум - State of the Union 2013
« Одговори #21 на: Февруари 21, 2013, 10:20:31 am »
Исто јавно му се извинувам и на ФилипВ, затоа што и него го навредив алудирајќи дека возилото му троши повеќе од тоа што покажува борд компјутерот.

Не треба да ми се извиниш за тоа, туку затоа што имплицитно сугерираше дека ја растегнувам дефиницијата за градска вожња со празни улици ноќе.

и, да, простено ти е. :-)

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42425
 • Il Moderatore
Одг: CARclub.mk Форум - State of the Union 2013
« Одговори #22 на: Февруари 21, 2013, 10:25:53 am »
Бркај работа :D Рутата јас ќе ја одредам ;D ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9928
Одг: CARclub.mk Форум - State of the Union 2013
« Одговори #23 на: Февруари 21, 2013, 11:41:53 am »
Затоа политиката аут од форумот и уживајте си.

И јас сум за ова.

Никаква политика да не се спомнува. Ниту кого ставиле за министер, ниту дали овие или оние се лопови, ниту не знам што друго поврзано со политика. Ако сакам да пратам политика ќе си пуштам вести или ќе седнам на кафе со било кого и ќе дискутирам за политика. Тука мислам дека повеќето сме дојдени пред се за колите и се околу нив. Бранко,Грујо и Али Ахмети немаат врска со таа тема.

Ок е дека треба и муабети за друго да се праат, ама не политика и компјутери, па сеа и покуќнина гледам да бидат во прв план, а за колите само 3 страни на ден да се пишуваат.

А муабети за албанци и остали етничко поврзани дискускии ги бришам одма, такви муабети не се за тука.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.