Автор Тема: Tuning cars  (Прочитано 91591 пати)

Отсутен K92

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 712
Одг: Tuning cars
« Одговори #15 на: 23 Мај 2011, 14:48:32 pm »
Djidji, ти би дозволил вакво нешто да и се деси на Астрата твоја? (мислев на спојлерите, шаренилата внатре, шаренилата однадвор).

Онака чисто информативно прашање, затоа што гледам дека си фан на тјунингот. :)
« Последно менување: 23 Мај 2011, 14:55:20 pm Kiko »
You have to pay attention to regular cars, and slalom through them. That's the way to drive fast.

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: Tuning cars
« Одговори #16 на: 23 Мај 2011, 15:09:02 pm »
Djidji, ти би дозволил вакво нешто да и се деси на Астрата твоја? (мислев на спојлерите, шаренилата внатре, шаренилата однадвор).

Онака чисто информативно прашање, затоа што гледам дека си фан на тјунингот. :)
Ја не, ама убаво е за очи-за гледање ;) Некому се свиѓа некому не, нормално, ама убаво да се има и ваква тема пошто пиши на пример Тјунинг на Гугл, прво се мисли на ваков тјунинг...
Како и да е, све што ставам на форум не значи и дека го подржувам, нели :) важно е да дебатираме и да биде побогат форумот за уште една тема плус ;P
Ако толку ептен ви смета, ОК - го молам Админ да ја брише темава заради аверзија на повеќето членови кон овој тип на тјунинг !!!

Отсутен K92

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 712
Одг: Tuning cars
« Одговори #17 на: 23 Мај 2011, 15:12:57 pm »
Не смета, не реков ништо такво, само прашав чисто информативно.  ;D

Не треба да се брише темата, во ред си е, секој си има свој вкус како што напоменав. ;)

Форумов е општо за сите коли. :)
You have to pay attention to regular cars, and slalom through them. That's the way to drive fast.

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: Tuning cars
« Одговори #18 на: 23 Мај 2011, 15:15:19 pm »
Не смета, не реков ништо такво, само прашав чисто информативно.  ;D

Не треба да се брише темата, во ред си е, секој си има свој вкус како што напоменав. ;)

Форумов е општо за сите коли. :)

;)

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: Tuning cars
« Одговори #19 на: 24 Мај 2011, 17:32:19 pm »

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: Tuning cars
« Одговори #20 на: 24 Мај 2011, 23:58:03 pm »

Отсутен NetworX

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 929
Одг: Tuning cars
« Одговори #21 на: 25 Мај 2011, 01:14:17 am »
Мојата прва тјунирана која (фотошоп)
Dear God. Thank you for providing us with the direct-port nitrous injection, 4 core intercoolers, ball bearing turbos, and titanium valve springs, Amen.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33979
 • Таков е животот... јебига
Одг: Tuning cars
« Одговори #22 на: 25 Мај 2011, 12:46:00 pm »
+1

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3148
Одг: Tuning cars
« Одговори #23 на: 25 Мај 2011, 13:59:25 pm »
+5 ;) ;D
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: Tuning cars
« Одговори #24 на: 25 Мај 2011, 16:56:45 pm »

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: Tuning cars
« Одговори #25 на: 25 Мај 2011, 17:18:39 pm »

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20613
Одг: Tuning cars
« Одговори #26 на: 26 Мај 2011, 12:10:35 pm »
Жими све, повеќето од коливе се толку ружни и претерано безвезни, што мислам дека поише би се одлучил за првата Фиат Мултипла...
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: Tuning cars
« Одговори #27 на: 26 Мај 2011, 15:45:55 pm »

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10902
 • 430i
Одг: Tuning cars
« Одговори #28 на: 27 Мај 2011, 00:25:07 am »

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: Tuning cars
« Одговори #29 на: 27 Мај 2011, 01:07:30 am »
Е ова е крај ! :D