Автор Тема: Tuning cars  (Прочитано 91589 пати)

Отсутен Mato_Zlato

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 316
Одг: Tuning cars
« Одговори #45 на: 31 Мај 2011, 20:45:43 pm »
Не не не не викам дека туку така само извади од едно стави на друго,знам дека има ебанции и преправања бајаги..
само прашав која комбинација е најизводлива,а не дека е тоа така плукни залепи не сме се сватиле :)

нај "лесно" ти е омега да најдеш цела, ако веке е масл кар барај V6, се комплет може да се префрли на кадет со тоа што ке треба преправки
EAST SIDE DRIVERS

Отсутен Mato_Zlato

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 316
Одг: Tuning cars
« Одговори #46 на: 31 Мај 2011, 20:52:44 pm »

EAST SIDE DRIVERS

Отсутен Panda

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1083
Одг: Tuning cars
« Одговори #47 на: 31 Мај 2011, 23:07:08 pm »
Не не не не викам дека туку така само извади од едно стави на друго,знам дека има ебанции и преправања бајаги..
само прашав која комбинација е најизводлива,а не дека е тоа така плукни залепи не сме се сватиле :)

нај "лесно" ти е омега да најдеш цела, ако веке е масл кар барај V6, се комплет може да се префрли на кадет со тоа што ке треба
преправки

епа тоа е целата заебанција да се најде нешто...бидејќи баш такви кадети ги нема нешто многу :)
... From Dream to Reality <3 EK & CG9 & Del Sol <3
... https://www.facebook.com/groups/158997510955715/

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3148
Одг: Tuning cars
« Одговори #48 на: 01 Јуни 2011, 00:04:29 am »
Омеги има по отпдите во тетово,скоро во секој има......
Па можеш да земеш за ено 500-800 евра комплет(мотор,мењач,деференцијал)
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9210
 • Аstra la vista baby !
Одг: Tuning cars
« Одговори #49 на: 01 Јуни 2011, 00:23:09 am »
Омеги има по отпдите во тетово,скоро во секој има......
Па можеш да земеш за ено 500-800 евра комплет(мотор,мењач,деференцијал)

Абе ко не му се проблем финансиите, една цела нека си земи и нека вади шо му треба :)

Отсутен Panda

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1083
Одг: Tuning cars
« Одговори #50 на: 01 Јуни 2011, 17:31:49 pm »
фала за информациите :D:D
... From Dream to Reality <3 EK & CG9 & Del Sol <3
... https://www.facebook.com/groups/158997510955715/

Отсутен Panda

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1083
Одг: Tuning cars
« Одговори #51 на: 01 Јуни 2011, 22:38:30 pm »


Јес да незнам чив е lancer-ов,ама многу мерак ми направи фоткава и морав малце да ја средам според моја визија.... :)
Се разбира ако на сопственикот му смета ке ја тргнам не е некој проблем :)
и да не заборавам....ПОЧИТ до сликарот на ова дело :)
... From Dream to Reality <3 EK & CG9 & Del Sol <3
... https://www.facebook.com/groups/158997510955715/

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5447
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Tuning cars
« Одговори #52 на: 02 Јуни 2011, 01:02:37 am »
Koga veke se bavtas so ovie stvari, zemi edna slika od kaj mene od garaza, i stavi mu ja na Lancerot maskata nova od sportback, ako mozes normalno.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен Panda

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1083
Одг: Tuning cars
« Одговори #53 на: 02 Јуни 2011, 11:34:06 am »
Koga veke se bavtas so ovie stvari, zemi edna slika od kaj mene od garaza, i stavi mu ja na Lancerot maskata nova od sportback, ako mozes normalno.
za ralliart maskata stanuva zbor ili za gts maskata? :)
inace najlesna rabota e toa :)
... From Dream to Reality <3 EK & CG9 & Del Sol <3
... https://www.facebook.com/groups/158997510955715/

Отсутен Panda

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1083
Одг: Tuning cars
« Одговори #54 на: 02 Јуни 2011, 12:16:43 pm »

За вака некако збориш?
... From Dream to Reality <3 EK & CG9 & Del Sol <3
... https://www.facebook.com/groups/158997510955715/

Присутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29388
  • CARclub.mk
Одг: Tuning cars
« Одговори #55 на: 02 Јуни 2011, 12:33:46 pm »
Дечки, сте утнале тема. Направете една тема Photoshop Tuning, и вакви работи ставајте таму.

Отсутен Panda

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1083
Одг: Tuning cars
« Одговори #56 на: 02 Јуни 2011, 13:26:37 pm »
Многу добра идеа..јас сакав да отворам таква тема,али пошо сум нов и незнам како се прави тоа...така да кој знае нека направи :)
... From Dream to Reality <3 EK & CG9 & Del Sol <3
... https://www.facebook.com/groups/158997510955715/

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4442
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Tuning cars
« Одговори #57 на: 02 Јуни 2011, 13:30:20 pm »
Зеро, треба да се напраи туторијал и за ова :) Јас можам да го позајмам гласот доколку постои расположение и за аудио верзија.

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: Tuning cars
« Одговори #58 на: 03 Јуни 2011, 15:47:29 pm »

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20613
Одг: Tuning cars
« Одговори #59 на: 04 Јуни 2011, 16:57:01 pm »
Јес да незнам чив е lancer-ов,ама многу мерак ми направи фоткава и морав малце да ја средам според моја визија.... :)
Се разбира ако на сопственикот му смета ке ја тргнам не е некој проблем :)
и да не заборавам....ПОЧИТ до сликарот на ова дело :)

Lancer-от е на Сарач, фотката е моја ;)

Претпоставувам дека нема да му смета, а ако сакаш за друг „проект“, можам да ти дадам фотки во висока резолуција... За ептен да га личе :D
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.