Автор Тема: VW GOLF MK5  (Прочитано 40016 пати)

Отсутен Egeec

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 94
Одг: VW GOLF MK5
« Одговори #90 на: Септември 03, 2013, 15:12:43 pm »
abe nemozam ni edna slika da vidam.....

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27116
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: VW GOLF MK5
« Одговори #91 на: Септември 03, 2013, 15:46:46 pm »
Мене ми изгледа малце чудно, ама со среќа.

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3529
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: VW GOLF MK5
« Одговори #92 на: Септември 03, 2013, 16:41:40 pm »
Osnovata e A59  sto iskreno mene mnogu mi se svigja kako mu stoi. cudno e da, deka e mesavina od postar model.
http://farm4.static.flickr.com/3562/3448033921_565bb57e29_o.jpg

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен Dzo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3034
 • GTI®
Одг: VW GOLF MK5
« Одговори #93 на: Септември 03, 2013, 19:05:35 pm »
bix фарчиња :))

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3529
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: VW GOLF MK5
« Одговори #94 на: Септември 03, 2013, 20:56:21 pm »

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3529
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: VW GOLF MK5
« Одговори #95 на: Септември 21, 2013, 18:17:24 pm »
Stigna i toa :) denovive kje svetne i volanot :)
______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен Tome-Colt

 • Близок до администрацијата
 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4624
 • Муфљуз
Одг: VW GOLF MK5
« Одговори #96 на: Септември 21, 2013, 21:21:38 pm »
Лимов поцинкуван стигна или црнава кутија? :D
Што е ова?
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен Vlatzki

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2071
Одг: VW GOLF MK5
« Одговори #97 на: Септември 22, 2013, 04:12:58 am »
Valjda airbag za vo volan. :D

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27116
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: VW GOLF MK5
« Одговори #98 на: Септември 22, 2013, 09:27:39 am »
Регулаторче за контроли на волан ваљда.

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3529
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: VW GOLF MK5
« Одговори #99 на: Септември 22, 2013, 16:09:32 pm »
Tome Pocinkuvaniot stigna :))) toa crnoto e crna kutija so zut priklucok i sluzi za komandi na volan...

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3529
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: VW GOLF MK5
« Одговори #100 на: Септември 22, 2013, 16:09:58 pm »
Valjda airbag za vo volan. :D
Nedaj boze ova da e airbag! ;D otide nosot ako pukne ova :)))

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3529
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: VW GOLF MK5
« Одговори #101 на: Ноември 03, 2013, 16:52:40 pm »
Задњи воз (ваљда) за восок. Turtle wax + PTFE 


______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен Borce-Fiat

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 877
 • Virus-Alfa
Одг: VW GOLF MK5
« Одговори #102 на: Ноември 03, 2013, 17:20:28 pm »
Супер супер...колку пари е восокот?
LA MACCHINA DELLA EMOZIONI

Отсутен nsx-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9208
Одг: VW GOLF MK5
« Одговори #103 на: Ноември 03, 2013, 17:28:08 pm »
ооо мајсторе не си штедел ич на восоче :D

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4911
 • French diamond
Одг: VW GOLF MK5
« Одговори #104 на: Ноември 03, 2013, 18:35:20 pm »
Како само го избриша ТW PTFE толку дебел слој и толкава површина...