Автор Тема: Servis Mazda Skopje  (Прочитано 45600 пати)

Отсутен Start Up Mac

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1526
Одг: Servis Mazda Skopje
« Одговори #90 на: 09 Јануари 2015, 16:30:14 pm »
Dali nekoj znae kade moze da se odnese Mazda na redoven servis vo Skopje.
Eden den najdov na kola flaer od serviser Dejan koj porano rabotel vo Mazda,
a sega ima sopstven servis no mi kazaa deka ne bil tolku dobar.

Imalo isto nekoj serviser Ace sto rabotel vo Mazda a sega i toj ima sopstven servis,
da ne znae nekoj negov broj ili kade se naoga?


Od ace ke ti dadam broj on e od dracevo mn go falat pa sea  neznam  ne sum go ispital
075635808

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43342
  • Il Moderatore
Одг: Servis Mazda Skopje
« Одговори #91 на: 10 Јануари 2015, 19:40:18 pm »

ama posle mi tekna deka najverojatno kje zaginam ako preminam do logan 75konja na mazda 175konja :/

Ако зборуваме за веројатност, поголема е да загинеш во Логан од 75 коња ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен antibiotic1

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 291
  • МАЗДАШ
Одг: Servis Mazda Skopje
« Одговори #92 на: 24 Април 2017, 12:15:18 pm »
Некој имате ли инфо како се мајсторите од официјалниот серис за мазда во скопје, или кај Аце да носам да не му ја мислам?
Old Mazda's never die, they just get faster.

Отсутен Mikroos

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 923
Одг: Servis Mazda Skopje
« Одговори #93 на: 14 Јануари 2019, 23:18:36 pm »
Od skoro sum sopstvenik na Mazda 6, 2008 godina, 2000 cm3, benzin.

Ja procitav cela tema, nekoj go fali Ace od dracevo nekoj ne. Prasanjeto mi e kade da ja nosam na servis i koj tip na maslo treba da se stavi?




Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен DeCrecy

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 16
Одг: Servis Mazda Skopje
« Одговори #94 на: 27 Март 2022, 15:38:44 pm »
Дали некој знае дали Аце од Драчево работи како сервис за Мазда, пробувам да вртам на броевите но никој не се јавува. Има ли некој друг добар сервис за Мазда во Скопје што е добар како Аце, во случај да не работи повеќе.

Отсутен AngelSK

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1711
Одг: Servis Mazda Skopje
« Одговори #95 на: 27 Март 2022, 16:21:07 pm »
Дали некој знае дали Аце од Драчево работи како сервис за Мазда, пробувам да вртам на броевите но никој не се јавува. Има ли некој друг добар сервис за Мазда во Скопје што е добар како Аце, во случај да не работи повеќе.

Јас го знам Гоце во Зелениково ако не ти е далеку, имаат и доста половни делови за Мазди.

Отсутен gtiT

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 171
Одг: Servis Mazda Skopje
« Одговори #96 на: 27 Март 2022, 22:39:12 pm »
Дали некој знае дали Аце од Драчево работи како сервис за Мазда, пробувам да вртам на броевите но никој не се јавува. Има ли некој друг добар сервис за Мазда во Скопје што е добар како Аце, во случај да не работи повеќе.
Аце е можно да е заминат да работи у странство (бар така најави).   

Отсутен antibiotic1

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 291
  • МАЗДАШ
Одг: Servis Mazda Skopje
« Одговори #97 на: 30 Март 2022, 13:15:52 pm »
Дали некој знае дали Аце од Драчево работи како сервис за Мазда, пробувам да вртам на броевите но никој не се јавува. Има ли некој друг добар сервис за Мазда во Скопје што е добар како Аце, во случај да не работи повеќе.
Аце јас го барав кога ја земав маздата , ми кажа дека само редовни сервиси прави се занимавал со поголем бизнис и немал време за тоа . Ми го препорача Мирче од драчево, јас сум задоволен мн од мирче ако сакаш контакт пиши ми.
Old Mazda's never die, they just get faster.

Отсутен Toni101

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 87
Одг: Servis Mazda Skopje
« Одговори #98 на: 06 Ноември 2022, 19:26:09 pm »
Да препорачате некој сервис за мазда, овде Мирче и Гоце се споменуваат, ако има некој контакт од нив да ги контактирам.