Автор Тема: Мобилни Оператори  (Прочитано 267389 пати)

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10567
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #15 на: 06 Февруари 2013, 18:56:24 pm »
Сите се покварени, не се лажете - само што на Т - мобајл баш им се може :) И мене ме нервираат, АМА одма пишувам Приговор и секогаш го прифаќаат. Проблемот по мене е до вработените, арогантни се страшно, а полуписмени ... Инаку да не се лажеме дека тренутно има подобри од нив. Ние сите дома и на работа сме на Т-мобајл, срамота е службен да имаш на ВИП - те бараат, а не можат да те најдат, оние од Уан едвај г'с спасија, отпуштија еден куп, репетиторите на сите им се кинески ... нема споредба! Е сеа, у право сте дека се кретени и идиоти, како и Топлификација, ЕВН, ОКТА и остали како да ги наречам диктатори :)

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7889
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #16 на: 06 Февруари 2013, 19:01:55 pm »
Ja odamna gi odebav samo broevite si gi zadrzavme, fala bogu eve skoro godina dena ke napraime na ONE kako firma I zadovolen sum. Pred toa samo privatniot mi bese na ONE. Mesec I pol dena bev stranstvo mi dojde smetka 5000 denari. Uste tri pati bev nadvor po nekolku dena, nisto znacajno. Na T mobile nemav izleguvanje od drzavata bez 12, 15, 20, 27 iljadi I slicni smetki.

Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5833
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #17 на: 06 Февруари 2013, 19:22:07 pm »
ej stvarno ova za dogovorot? zimi se odam go prekinuvam ushte denes ako ima takva moznost...
Во Вип можеш да го раскинеш без притоа да плаќаш, прашав прееска, само не знам ако ти е нов договорот дали може. Мене ми истекува во мај и ми рекоа дека можам. А во T-mobile ми рекоа дека не може. Ако е стварно ова што  вика осмица треба да пратам таму во АЕК да видам.

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7889
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #18 на: 06 Февруари 2013, 19:23:57 pm »
Vo T-Mobile besplatno mozes samo da se ebesh, da prostite!

Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5833
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #19 на: 06 Февруари 2013, 19:33:36 pm »
Што се однесува за префрлувањето од една во друга тарифа, ми рекоа дека ако си на сурф пакет не можеш да се префрлиш, само на поскапа ако сакаш, не знам само зошто од иста на иста претплата не може... а на обичните без интернет изгледа може. А тие пенали што треба да ги платиш ако сакаш веќе да се префрлиш во никој случај не се исплаќаат. Нек си е*ат мајката.

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11685
  • Архитект
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #20 на: 06 Февруари 2013, 19:47:07 pm »
http://kanal5.com.mk/default.aspx?mId=44&eventId=98703

Значи само ако услугата за која сте платиле не е според договорт.
Па макар и брзината на интернет да е за 1К/б намалена од колку што треба.

Отсутен Sase_91

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3595
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #21 на: 07 Февруари 2013, 01:16:05 am »
Јас имам службени во фирмата и од Уан и од Т-Мобиле и од досегашно искуство Оне се доста подобри. Дозволена е промена на тарифите кон пониска на секој 6 месеци, кон иста или повисока кога сакаш. Имаат одлични тарифи за долгогодишни корисници и мрежата топ им е. А што е најчудното за 6 броја на Оне плаќам одприлика 2к ден пониска сметка од 3броја на Т-Мобиле. Оне се користат повеќе да нема забуни. Во јули завршува договорот со Т-Мобиле и се мигрирам на Оне со сите броеви и толку со Т-Мобајл од мене.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Tommy

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6946
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #22 на: 07 Февруари 2013, 02:21:39 am »
АЕК е една од ретките институции кои експресно си ја вршат својата работа, и работат како што треба...
Не есапат жива сила, искрено останав запрепастен кога ги натераа овие од T-home да свијат опашка и да ми го префрлат фиксниот за 24 часа на друг оператор...

Првиот месец дена откако се префрлив на VIP имав проблеми, паѓаше мрежа, ама откако пред некој месец ги исклучија сите телефони на по 2-3 часа после полноќ, мрежата значително почна да им се подобрува...

Вртам кај сакам, праам муабет колку сакам, нон стоп сум закачен на нет од телефон, и не ми доаѓа сметка повеќе од 600 денари...

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11685
  • Архитект
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #23 на: 07 Февруари 2013, 08:39:20 am »
Томи, врти кај сакаш и зборај колку сакаш кога нема мрежа.

:D ;D

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6091
  • 69
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #24 на: 07 Февруари 2013, 08:50:18 am »
Јас се чудам како не ме префрлија на ВИП од фирма...Тоа ке беше најдобрата работа со која ке можеше фирмата да ме удостои :)
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен AllMightyMe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6947
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #25 на: 07 Февруари 2013, 09:56:13 am »
Јас сум ги поминал сите оператори, почнав со Космофон, па МобиФак па ВИП, за пак да се вратам на ОНЕ.
Моментално сум на таа Промо 350, и сум ептен задоволен, освен тоа што пример имам 1000 минути, и ако ги надминам не ми праќаат порака во стилот „ги надминавте вашите бесплатни минути ..“ туку ако сакаш да си ја знаеш состојбата треба да пратиш СМС (цена 5 денари).

Т-Мобиле јбг бренд си се, по сеќавање на времето стварно најдобра мрежа имаа, ама ваквите педерски работи секогаш ме нервирале.
ОНЕ мислам дека се освестија откако ВИП им земаа добар удел, па сегашната стратегија ми е најдоброто за платено-добиено
ВИП - немам муабет за мрежата, разбирам за рурални средини, ама да неможеш да се чуеш на рает со човек во Аеродром, што е населба на 3-4 км од центарот на градот, паѓа мрежа, најмалку по 3-4 пати во муабет со некој ќе речеш „Повтори не те слушнав“, особено ако се движиш со кола. Може некој не го искусува ова, ама кај мене не беше таков случај.

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8783
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #26 на: 07 Февруари 2013, 09:57:57 am »
со мрежата на вип немам одамна проблеми. имав пред година дена кога знаеше да заебе некогаш ама јебига имав тарифа од 300 денари и 1000 минути,

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10567
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #27 на: 07 Февруари 2013, 09:59:42 am »
1000 ден кон ВИП, или ???

Отсутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7290
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #28 на: 07 Февруари 2013, 13:42:07 pm »
Статистички гледано, влезните фактури од ВИП се 2 пати помали од ОНЕ. Фирма, корисник на 7-8 броја, постојан роаминг. Роамингот не ебава многу, ама сепак се 2 пати помали.

Отсутен kimi makedonski

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2521
  • Слобода или смрт
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #29 на: 07 Февруари 2013, 13:46:04 pm »
Јас користам два броја. Еден на т мобиле од неосталгија и еден на вип дека повеќето од другарите ми се на вип па поради бесплатните минути. мрежата на вип е доста полоша од т мобиле ама пак некако поефтини доаѓаат. И кога дополнувам кредит на т мобиле уште не сум платил стигне порака дека е надополнет кртедит. На вип се случува скоро да стигнам дома додека стигне и кредитот.