Автор Тема: Очила за сонце - какви имате, или какви сакате да имате?  (Прочитано 47592 пати)

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20055
Одг: Очила за сонце - какви имате, или какви сакате да имате?
« Одговори #135 на: 30 Ноември 2020, 22:19:38 pm »
Дечки, шти мислење имате за Prima Optics, имал ли некој искуство со нив.
Гледав едни Persol наочари, има 50 посто попуст па си викам ај да прашам

Топ се Прима, само има една продавачка во ГТЦ безобразна може да ја начекаш. Цените не се баш 50% во однос на реалните цени али ај. Персол е добар бренд. Види да не имаат на ул. Македонија 50% попуст исто така, таму им се полуксузните брендови.

Отсутен Charlie

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 186
Blueprint ASHROCK // BLACK SMOKE    Made in Holland
Ги имам скоро пет год,  ептен малку ми се подизгребаа,се носат претежно додека се возам и таму и стојат да не излегувам сега да ги сликнам,еве слика од сајтот нивни


Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17282
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Имате ли некој доверлив странски сајт за оригинални очила за сонце?

Имам многу специфична комбинација што сакам да ја порачам, овде кај нас тешко да ја најдам.

Rayban Wayferer 2140, веројатно Small величина со кафена класична рамка, и кафено стакло ама Polarized.

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20055
@MartinAlfista оди во Прима и кажи што сакаш ќе ти порачаат. Можеби и другиве би се нафатиле ама мене ми понудија за Том Форд да ми порачаат, само многу пари ми беа за наочари што ги немам пробано.

Отсутен Luki Junior

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4951
  • The Spartan General
Имате ли некој доверлив странски сајт за оригинални очила за сонце?

Имам многу специфична комбинација што сакам да ја порачам, овде кај нас тешко да ја најдам.

Rayban Wayferer 2140, веројатно Small величина со кафена класична рамка, и кафено стакло ама Polarized.


Не знам дали носат до Македонија, ама барем можеш со вебкам да ги пробаш отприлика... Погледни си ги и димензиите на очилата за гледање што ги носиш (колку се широки, колку им е широко и високо стаклото, и колку им се долги рачките за ушите).

Не е перфектна виртуелната реалност, ама знаеш отприлика дали се за тебе или не.  https://www.misterspex.de/l/sg/100540

Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17282
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
@MartinAlfista оди во Прима и кажи што сакаш ќе ти порачаат. Можеби и другиве би се нафатиле ама мене ми понудија за Том Форд да ми порачаат, само многу пари ми беа за наочари што ги немам пробано.

Ај ќе ги испитам колку премиум цена ќе ми опнат за специфичната нарачка ;D

Не знам дали носат до Македонија, ама барем можеш со вебкам да ги пробаш отприлика... Погледни си ги и димензиите на очилата за гледање што ги носиш (колку се широки, колку им е широко и високо стаклото, и колку им се долги рачките за ушите).

Не е перфектна виртуелната реалност, ама знаеш отприлика дали се за тебе или не.  https://www.misterspex.de/l/sg/100540

Имаат и на Rayban сајтот ваква виртуелна реалност, дури и зачуден бев колку добро изгледа :)

Фала ти, пробани ми се и во живо наочариве ама М големина (и со друго стакло), и изгледа сум за помалите. Сепак, кога бирам наочари со диоптер, детски и тинејџерски модели морам да гледам, возрасните ми се прешироки ;D

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11705
  • Архитект
Исто и јас имав проблеми 2140, големи ми се. Си најдов идеална големина во RB 2132. Исто така и RB 4221 се одлични.
За типот на стаклото не се зафаќај многу оти можиш да си купиш какви сакаш и сам да си ги смениш. Има туторијал на ју туб. Ѕирни.
Исто така има и туторијал како да си ги свиткаш рамките за да налегнат на твојата глава.

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20055
Исто и јас имав проблеми 2140, големи ми се. Си најдов идеална големина во RB 2132. Исто така и RB 4221 се одлични.
За типот на стаклото не се зафаќај многу оти можиш да си купиш какви сакаш и сам да си ги смениш. Има туторијал на ју туб. Ѕирни.
Исто така има и туторијал како да си ги свиткаш рамките за да налегнат на твојата глава.

Ќе му ги свиткаат рамките ако треба во продавницата кај што ќе ги земе. Не мора сам да експериментира и да ризикува да ги скрши.

Отсутен Filip MK

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2143
Имате ли некој доверлив странски сајт за оригинални очила за сонце?

Имам многу специфична комбинација што сакам да ја порачам, овде кај нас тешко да ја најдам.

Rayban Wayferer 2140, веројатно Small величина со кафена класична рамка, и кафено стакло ама Polarized.

Јас знам дека пред едно 5-6 години најдов на Амазон (барав тогаш за што појјако сонце), тогаш ги нарачав преку другар кој работеше во Авганистан (му стигнаа таму и ми ги прати по човек), не знам дали Амазон има достава до кај нас, ама се сеќавам тогаш дека ист таков модел беше 12.000 денари кај нас а мене ме чинеа 5.500 денари. Ги чувам како очи во глава, а ако земам пак никогаш не би купил кај нас, 100% маржа лупаат
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен fcwizard

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 183
Имате ли некој доверлив странски сајт за оригинални очила за сонце?

Имам многу специфична комбинација што сакам да ја порачам, овде кај нас тешко да ја најдам.

Rayban Wayferer 2140, веројатно Small величина со кафена класична рамка, и кафено стакло ама Polarized.

Јас знам дека пред едно 5-6 години најдов на Амазон (барав тогаш за што појјако сонце), тогаш ги нарачав преку другар кој работеше во Авганистан (му стигнаа таму и ми ги прати по човек), не знам дали Амазон има достава до кај нас, ама се сеќавам тогаш дека ист таков модел беше 12.000 денари кај нас а мене ме чинеа 5.500 денари. Ги чувам како очи во глава, а ако земам пак никогаш не би купил кај нас, 100% маржа лупаат

Маржата на наочари и часовници на fashion brands никогаш не е помалку од 300% и тоа на цените на Амазон па замисли колку е кај нас  ;)

Отсутен Angel Skopje

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 271
Ги имам овие РејБанки  8) ми ги даде татко ми пред некои 15тина години а стари се сигурно преку 25.
После долго носење осеќам колку се тешки ама јебига квалитет мора да тежи.   ;)
https://www.vintagesunglassesshop.com/item_vs009.html

Отсутен nanana

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 1
Одг: Очила за сонце - какви имате, или какви сакате да имате?
« Одговори #146 на: 31 Октомври 2022, 09:15:08 am »
Здраво дечки дали некој има искуство со оптиката Макс во ист гејт?