Автор Тема: WRC Season 2013  (Прочитано 16330 пати)

Отсутен Filip_90

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1839
 • VW Golf 5 1.9 TDI
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #30 на: Јануари 19, 2013, 17:38:26 pm »
J. LATVALA (FIN)
VOLKSWAGEN POLO R WRC RETIRED!


Само чекав кога...многу силува  ;D

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9494
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #31 на: Јануари 19, 2013, 21:35:33 pm »
Последните 2 стејџови се откажани, така да Лоеб забележа уште една, 7ма победа на Рели Монте Карло.


Вака стојат бодовите:

Возачи:

Sébastien Loeb 25
Sébastien Ogier18
Dani Sordo 15
Mikko Hirvonen 12
Bryan Bouffier 10
Mads Østberg 8
Martin Prokop 6
Sepp Wiegand 4
Olivier Burri 2
Michal Kosciuszko 1

Тимови:

Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team 37
Volkswagen Motorsport 18
Abu Dhabi Citroën Total World Rally Team 15
Qatar M-Sport World Rally Team 10
Lotos WRC Team 8
Qatar World Rally Team 0
Штета што не завршија Латвала и Новиков, како и слабото место на Хирвонен. :)
Не му тргна на снегов, се надевам на суво ќе биде далеку поуспешен и ќе водат борба со Ожие.


Следно : Rally Sweden 07 - 10 Feb 13

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9494
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #32 на: Јануари 20, 2013, 12:25:38 pm »
Day 4:
Bonus   :( :
Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16391
 • Keep it 100
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #33 на: Јануари 20, 2013, 15:04:04 pm »

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #34 на: Јануари 20, 2013, 21:52:29 pm »
lele prokleto drvo tu steta !

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16391
 • Keep it 100
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #35 на: Јануари 21, 2013, 16:11:38 pm »
Одлични снимки од релито во Монте Карло:


Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9494
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #36 на: Јануари 21, 2013, 16:22:35 pm »
ПотврЃујем. Редовно ги гледав како искачаа и можам да кажам дека се доста подобри од официјалните од WRC.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16391
 • Keep it 100
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #37 на: Јануари 30, 2013, 01:55:55 am »

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9494
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #38 на: Февруари 06, 2013, 20:25:02 pm »
Лец гоу.

Утре започнува Rally Sweden.   07 - 10 Feb 13


Ќе се возат 22 етапи во 4 дена и со вкупни 339 километри на земјена подлога (ама прекриена со снег   ::)).
Отсутен Filip_90

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1839
 • VW Golf 5 1.9 TDI
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #39 на: Февруари 08, 2013, 17:07:54 pm »

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49335
 • Махер
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #40 на: Февруари 09, 2013, 10:41:22 am »
Солиден старт. Ветува полото.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26838
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #41 на: Февруари 09, 2013, 11:12:04 am »

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #42 на: Февруари 09, 2013, 12:27:51 pm »
Идниот шампион,Хирвонен уште еднаш покажа дека го нема тоа што се бара за да стане шампион  :-\
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9494
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #43 на: Февруари 09, 2013, 12:38:18 pm »
Јас чекам на суво што ќе покаже, ако е дрво и тогаш- ништо. :)

Отсутен Filip_90

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1839
 • VW Golf 5 1.9 TDI
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #44 на: Февруари 09, 2013, 17:48:25 pm »
Денес Loeb му се приближи на Ogier на 26.9 sec

1. S. OGIER
2. S. LOEB +26.9
3. M. ØSTBERG +57.7
4. J. LATVALA +1:03.8
5. E. NOVIKOV +1:43.5
6. T. NEUVILLE +3:16.2
7. J. HÄNNINEN +4:10.5


Добро се држи  Ogier  сега за сега...ако не изрипи некаде ;D