Автор Тема: WRC Season 2013  (Прочитано 15931 пати)

Отсутен MKDPetar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 589
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #90 на: Август 09, 2013, 11:05:56 am »
WRC 2013 - Rally Finland - Onboard driving with Sebastien Ogier

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9492
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #91 на: Август 19, 2013, 17:08:04 pm »
Not a valid youtube URL

Отсутен MKDPetar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 589
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #92 на: Август 22, 2013, 22:38:19 pm »
Germany WRC: Sebastien Ogier takes early lead in VW one-two

http://www.autosport.com/news/report.php/id/109379

Leading positions after SS2:

Pos  Driver              Team/Car       Time/Gap
 1.  Sebastien Ogier     VW             19m33.2s
 2.  Jari-Matti Latvala  VW                +5.7s
 3.  Thierry Neuville    M-Sport Ford     +12.7s
 4.  Dani Sordo          Citroen          +20.5s
 5.  Mikko Hirvonen      Citroen          +25.7s
 6.  Mads Ostberg        M-Sport Ford     +30.6s
 7.  Nasser Al-Attiyah   M-Sport Ford     +41.4s
 8.  Martin Prokop       Czech Ford       +45.6s
 9.  Robert Kubica       PH Citroen      +59.8s*
10.  Elfyn Evans         M-Sport Ford  +1m14.7s*

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16378
 • Keep it 100
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #93 на: Август 24, 2013, 18:38:26 pm »
И двата Фолксвагени испаднаа надвор од борбата за прво место на домашното рели.


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26750
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #94 на: Август 24, 2013, 18:50:17 pm »
Коа ги глеам колку брзо се движат, страв ме фаќа..

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16378
 • Keep it 100
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #95 на: Август 24, 2013, 19:08:50 pm »

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16378
 • Keep it 100
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #96 на: Август 25, 2013, 00:28:06 am »

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #97 на: Август 25, 2013, 01:02:30 am »
Кубица се држи кај што сите се искршија. :)

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9492
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #98 на: Август 25, 2013, 16:34:37 pm »

Отсутен MKDPetar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 589
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #99 на: Септември 13, 2013, 20:53:41 pm »

Отсутен MKDPetar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 589
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #100 на: Септември 14, 2013, 21:40:57 pm »

Отсутен MKDPetar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 589
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #101 на: Септември 15, 2013, 15:13:47 pm »
WRC Australia: Sebastien Ogier poised for rally win and 2013 title

Отсутен Filip_90

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1839
 • VW Golf 5 1.9 TDI
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #102 на: Септември 15, 2013, 21:59:25 pm »
Си ги измлатил поштено.
Штета што не се натпреварува Лоеб...бар ке имаше Ожие конкуренција ;D

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26750
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #103 на: Септември 16, 2013, 13:53:37 pm »
http://www.carclub.mk/2013/09/16/wrc-avstralija-ozie-pobedi-no-ke-mora-da-poceka-za-titulata/

Мене ми е импресивно што Volkswagen на прво појавување во WRC категорија ќе освои титула, а не планираа. Според интервју што го читав со главниот на тимот (не ми текнува како се вика) они очекуваа да бидат кандидати за титула тек после 2-3 сезони.

Отсутен MKDPetar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 589
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #104 на: Септември 19, 2013, 12:57:09 pm »