Автор Тема: WRC Season 2013  (Прочитано 15924 пати)

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9492
WRC Season 2013
« на: Декември 21, 2012, 23:59:00 pm »
Следната сезона започнува на 15 Јануари со Рели Монте-Карло.
Тука ќе си ставаме новости и тестови во новата сезона 2013.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16378
 • Keep it 100
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #1 на: Декември 22, 2012, 00:02:16 am »
208 R5 нема да учествува на WRC

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32195
 • Таков е животот... јебига
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #2 на: Декември 22, 2012, 00:05:52 am »
Кај бива WRC без Пежо?

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9492
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #3 на: Декември 22, 2012, 00:07:19 am »
Се деси грешка од многу возбуда ;D , исто како новата фиеста и пежото си е р5.

Фала на поправка. :)

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16378
 • Keep it 100
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #4 на: Декември 22, 2012, 00:17:49 am »
@Кеба Питер, веќе неколку години пежо не учествува во WRC, зошто PSA му дадоа предност на Citroen и таму го насочија буџетот. Peugeot се бори со Fiat Punto и Skoda Fabia во IRC.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26750
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
WRC Season 2013
« Одговори #5 на: Јануари 02, 2013, 12:07:31 pm »
Loeb се повлекува, Volkswagen влегува во шампионатот оваа година, Hyundai следната. Дали ќе се сведе на борба на рачките за волан?http://www.carclub.mk/2013/01/02/10-pricini-da-se-raduvame-na-novata-sezona-od-wrc/

Volkswagen има одлични возачи и многу пари. Од друга страна, Citroen има одлични возачи, добри спонзори и огромно искуство.. Ford ми е некако изгубен, ама ќе видиме што ќе се случи..

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9492
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #6 на: Јануари 02, 2013, 12:19:43 pm »
Јас се крстам во Хирвонен, ама и овие од vw може да се вмешаат.

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #7 на: Јануари 02, 2013, 12:41:52 pm »
Подобра прилика за титула од оваа Хирвонен не можеше да посака.Сега се гледа дека неговото преминување од Форд било стратешки планирано и само прашање на време било кога ќе се повлече Лоеб.Сепак мислам дека Ожие ќе освои,чисто мое лично мислење бидејќи ми има оставено подобар впечаток од Хирвонен.Начинот на кој му се спротистави на Лоеб,многу ме потсеќа на самиот Лоеб кој на негови години истото им го направи на Саинц и Мекри кои во тоа време веќе беа легенди.Доста чудна сезона ќе биде без Лоеб ама мислам дека ќе биде доста интересна и неизвесна.
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9492
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #8 на: Јануари 11, 2013, 22:31:08 pm »
Mikko Hirvonen has crashed his DS3 WRC heavily in his pre-Monte Carlo Rally test.


 >:(Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9492
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #9 на: Јануари 14, 2013, 18:10:41 pm »


@Zero,

Гледам си отворил нова тема, а веќе имаше отворена. Може да ги споиш. :)
Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49196
 • Махер
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #10 на: Јануари 14, 2013, 19:28:08 pm »
Аииии па и уште едно позади друго!

Отсутен Tome-Colt

 • Близок до администрацијата
 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4624
 • Муфљуз
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #11 на: Јануари 14, 2013, 19:30:29 pm »
Првото е тимски автомобил.
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9492
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #12 на: Јануари 15, 2013, 14:37:41 pm »

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #13 на: Јануари 15, 2013, 14:44:47 pm »
ЛП ќе биде многу поактивен во темава идната година ;)

http://www.wrc.com/news/hyundai-confirms-wrc-team-details/?fid=18177
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9492
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #14 на: Јануари 15, 2013, 16:54:25 pm »