Автор Тема: Совет за часовник  (Прочитано 195825 пати)

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3469
Одг: Совет за часовник
« Одговори #15 на: 19 Ноември 2012, 20:11:59 pm »
Јас добив поклон за свадба ваков Casio edifice 121 и сум презадоволен- го препорачувам!Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3985
 • MadaFunker
Одг: Совет за часовник
« Одговори #16 на: 19 Ноември 2012, 20:14:08 pm »
Убав поклон си добил. :D
New blood of old school

Присутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5447
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Совет за часовник
« Одговори #17 на: 19 Ноември 2012, 20:14:44 pm »
I jas citam i se cudam, ali pak koga ke razmislam mozebi im se kako second watch.

Imam eden ubav Skagen dansko proizvodstvo na promocija mi go dadoa pa ako si zaenteresiran moze da napravime dogovor.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен Спенсер

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7319
Одг: Совет за часовник
« Одговори #18 на: 19 Ноември 2012, 20:20:07 pm »
Имам ист како на Аце, аналоген и дигитален часовник, две у едно... и у пм, страв ми е сеа да го местам според зимско време  :D ;D ;D
Синхронизиран ми е у секунда на летното, ама сеа ако го разместам.. :D :D :D

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5529
Одг: Совет за часовник
« Одговори #19 на: 19 Ноември 2012, 20:57:54 pm »
kaj cikata na bitpazar se orginali nese nikakvi kopiii..koa ke udris  normalen esap dukjan plakja kirija,carina,vraboreni,davacki i mora od sve toa da ostane nekoj kjar...tipot na bitpazar edinstven trosok mue sto plakja tezga i grealka so jade stud...ako ti kazam deka kaj nego idat lugje od okolnive gradovi zimaat na golemo so kulturen popust i posle keti go sitne vo dukjan za 50 eura poskapo i ti zadovolen kesi izlezes od prodavnica
eve go mojot saat vekje 5ta godina go teram do sea ednas samo baterija imam smeneto a go zemav 3000 denari
http://myrwatches.com/resources/media/products/3135/CasioEdifice-Ef-562d-7avef.jpg
saatceto e zver a togas vo dukjan bese 2000 den poskap nego kaj nego ama sto e toa e na nekoj ednostavno mu e sube da zima od pazar saat za poevtino...i jas taka vikav na vremeto ama ete  nebilo sekogas taka

Отсутен Dean

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1341
Одг: Совет за часовник
« Одговори #20 на: 19 Ноември 2012, 21:28:08 pm »
10 години го користам овој часовникпред скоро време го купив овојне сакам уште еден метален, а од секогаш ми било мерак на G-Shock, значи ќе го користам како трет часовник. Најверојатно ќе купам од Охрид од Џеки како што спомна Синиша, имаат нешто G-Shock на лагер, а прашав носат и по нарачка.

Отсутен eli428

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 276
Одг: Совет за часовник
« Одговори #21 на: 19 Ноември 2012, 21:45:46 pm »
vaka sega moze malce ke bidete skeptici ama do sega licno za mene i za zenami imam kupeno 4 saati casio  + 2 saata imam zemeno za poklon isto casio..e sega skepticnosta vo moabetov e sto saatite gi kupiv na bitpazar kaj tipot sto prodava orginal casio casovnici vekje 10  i povekje godini...ima ogromen izbor na maski i zenski saati site najnovi modeli i ima katalog sve sto sakas nosi...e sea tragicno e sto nema nikakva garancija kaj nego ama zatoa cenata e od 1500 pa nagore poevtino nego vo dukjan...
vidi kaj nego pa moze kese zalakomis nesto da zemes inace tezgata mue na bitpazar kaj sto prodavaat patiki vo toj red na kjos eden e toj so orginal saati..
kolega lani zema casio edifice  so bela pozadina vo aerodrom na net najdovme mu go prodavaa za 6000 denari  a vamo go zema za 4000. so malo cenkanje barase 4400 ama drz nedaj za 4000 dade

Не е само тој на битпазар што има оригинал саати...И многу од продавниците со звучни имиња во градов земаат од кај нив роба....така да, се сложувам - оди на битпазар :)
Брзината и совршенството не одат заедно :)

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5529
Одг: Совет за часовник
« Одговори #22 на: 19 Ноември 2012, 23:05:16 pm »
ima nekoj decki od aerodrom isto taka prodavaat saati sum gi zagledal po oglasive i na fb ali mislam deka ovoj na bitpazar e za nesto poevtin od niv...
ali sepak izborot e golem i sekoj covek e so razlicen tabiet taka da ne e sekoj za da zima od pazar...

Отсутен sinisa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1208
Одг: Совет за часовник
« Одговори #23 на: 19 Ноември 2012, 23:19:32 pm »
@Dean ќе ти донесе кој сакаш, а попуст ти даде?

Отсутен Dean

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1341
Одг: Совет за часовник
« Одговори #24 на: 19 Ноември 2012, 23:23:25 pm »
разговарав само со вработените, деновиве ќе поминам да му ги покажам моделиве и ќе видам што ќе ми понуди.

Отсутен sinisa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1208
Одг: Совет за часовник
« Одговори #25 на: 19 Ноември 2012, 23:36:40 pm »
Види со Џеки разговарај, фин човек е, стари пријатели ни се да бев таму ќе средевме :)

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20613
Одг: Совет за часовник
« Одговори #26 на: 20 Ноември 2012, 08:56:28 am »


Купен пред повеќе од 7 години од ОМЕГА во Чаршија, за 4900 денари... Ден денешен нема никаква мука саатот, а само еднаш е сменета батерија.

Колку за споредба, кај стариот во ГТЦ, саатов беше 5500, во друг дуќан во ГТЦ беше 7900, а во Рамстор беше 12500. Чисто онака, ко за споредба :)

И тек како би препорачал зимање на саат од типчето во Чаршија!


Сега имам и Skagen, поклон за свадба :)


(со поинакво ремче)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7478
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Совет за часовник
« Одговори #27 на: 20 Ноември 2012, 19:10:06 pm »
На sиден ми заличи.  ;D

Отсутен Nakolce

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2310
 • Имигрант
Одг: Совет за часовник
« Одговори #28 на: 20 Ноември 2012, 21:22:26 pm »
Убаво изгледаат ама никогаш не би дал толку пари за саат.

Затоа си купив кинески саат од ејеб... И не се замарам дали ќе го имам или ќе му бидне нешто....

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7478
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Совет за часовник
« Одговори #29 на: 21 Ноември 2012, 00:43:18 am »
Порано имаше квалитетни часовници по пазариве за ефтини пари 2 години сум го носел и го скршив стакленцето.
Пред неколку години земав еден па уште еден и за кратко се расипаа едниот недела другиот за 2-3 месеци.

Сега во план ми е некој саглам casio да се земе.