Автор Тема: Мала помош  (Прочитано 14609 пати)

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10650
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Мала помош
« Одговори #30 на: 10 Април 2011, 21:59:40 pm »
Знам бе... знам, ибер е правилно... ама ова ми остана.. као заебанција... нели сите сеа пишуваат место ч ставаме 4, или место в , ставам ф... и итн. и сеа... ова е кај мене у малоо, анегдота ... место ибер, еден другар го вика либерлауф... и затоа и ја тука, така се зезав :)

Мислам, се разбираме :)))

Отсутен Jove

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3148
Одг: Мала помош
« Одговори #31 на: 10 Април 2011, 23:41:39 pm »
А бе ти зафркавајсе ама некој ке прочитаат овде и после коа ке прават у друштво муабет ке рече јЛИБЕРЛАУФ и ке му се згазат од смеа другарите  :)
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8517
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Мала помош
« Одговори #32 на: 10 Април 2011, 23:47:12 pm »
Да бе, ти мислиш дека сите надвор седат со другарите и за шмишајбни праат муабет, јас гарантирам и 90% од народов не ни знае што е тоа. Сега рики ако искочи надвор ако почне така да го изговара за две недели сите така ќе го викаат.

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10650
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Мала помош
« Одговори #33 на: 11 Април 2011, 01:55:29 am »
Да бе, ти мислиш дека сите надвор седат со другарите и за шмишајбни праат муабет, јас гарантирам и 90% од народов не ни знае што е тоа. Сега рики ако искочи надвор ако почне така да го изговара за две недели сите така ќе го викаат.


Што вика колегава, во право е тука на форумов има 500 луге, од 500 луге на форум за коли само 10-15% знаат што е иберлауф... и ти како сакаш прекрсти го, и како сакаш викај го... ако не се разбираат само ке слушаат и ке мислат дека тоа е така ...

Отсутен Jove

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3148
Одг: Мала помош
« Одговори #34 на: 11 Април 2011, 08:24:21 am »
Е тука си во право  вистина само малку знаат..........
Но не разбирам како можам јас со 15   години да знаам што е иберлауф а некои луѓе што цел живот возат коли не знаат што е тоа  ???
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10650
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Мала помош
« Одговори #35 на: 11 Април 2011, 13:11:05 pm »
Епа тоа да видиш... исто и ја тоа го викам...

Има многу тука на форумов, пред да напишат нешто, листаат на интернет... па да пишат...

Отсутен Jove

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3148
Одг: Мала помош
« Одговори #36 на: 11 Април 2011, 15:48:47 pm »
Jaс ретко пишувам нешто што не сум го пробал или што сум дознал од интернет
повекето што имам напишано на форумов сум го пробал
А тоа што не пишувам неиспробани работи знаеш зошто  ??? :)
ке му пишам на некој и тој ке послуша и ке му се заебе нешто па ке иде ваму таму тепање колење глупости 300 и така да ............  ;D
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10650
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Мала помош
« Одговори #37 на: 11 Април 2011, 15:57:16 pm »
Иначе вчера на Веро случајно го запознав овој дечково со тикото :)

Младо дете, и надежно сака да пробува и експриментира

Отсутен NetworX

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 929
Одг: Мала помош
« Одговори #38 на: 11 Април 2011, 18:51:02 pm »
Ќе експериментирам додека не заебам нешто и додека не му ску*чам на татко ми па да ме запали у спиење :).
Dear God. Thank you for providing us with the direct-port nitrous injection, 4 core intercoolers, ball bearing turbos, and titanium valve springs, Amen.

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10650
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Мала помош
« Одговори #39 на: 11 Април 2011, 20:07:49 pm »
Имам дома и шал табла од тико, да не ти треба... Сериозно ти кажувам... Нема саат(брзинометарот цел комплет) а ја има цела исталација, на нејзе, ја има касетата... тие за мрдање на парното...

Ако ти треба... ке ти ја дадам, и така планирам да ја фрлам... (ми остана од едно тико што го истумбав ха ха ха)

Отсутен NetworX

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 929
Одг: Мала помош
« Одговори #40 на: 11 Април 2011, 22:14:51 pm »
Не бе зашо би ми била мојава е ко нова, ако ја фрлаш би ја земал да се најде онака иначе...
Dear God. Thank you for providing us with the direct-port nitrous injection, 4 core intercoolers, ball bearing turbos, and titanium valve springs, Amen.

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10567
Одг: Мала помош
« Одговори #41 на: 11 Април 2011, 22:17:28 pm »
Како работи со зачепен вакуум?

Отсутен NetworX

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 929
Одг: Мала помош
« Одговори #42 на: 11 Април 2011, 22:22:13 pm »
Не свртев кругче ама од предходно беше загреана и работеше исто, па вчера со рики како што кажа се упознав и он ми рече да го вратам како што ми беше вакумот и го вратив. Сестра ми го возеше вечерва и вика дека малце тресело кога стоела на семафори тоа е ваљда што не е наштелувано палењето убаво немав време и бензин сабајлево да го рчкам со „Грицко“ така да тоа би било утре или друг ден.
Dear God. Thank you for providing us with the direct-port nitrous injection, 4 core intercoolers, ball bearing turbos, and titanium valve springs, Amen.

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10567
Одг: Мала помош
« Одговори #43 на: 11 Април 2011, 22:27:16 pm »
Не свртев кругче ама од предходно беше загреана и работеше исто, па вчера со рики како што кажа се упознав и он ми рече да го вратам како што ми беше вакумот и го вратив. Сестра ми го возеше вечерва и вика дека малце тресело кога стоела на семафори тоа е ваљда што не е наштелувано палењето убаво немав време и бензин сабајлево да го рчкам со „Грицко“ така да тоа би било утре или друг ден.

Убаво ти рекол Рики, а да не ти варира многу лер гасот, па тресе? Подеси го палењето, свеќиците и каблите ти се ок?

Отсутен NetworX

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 929
Одг: Мала помош
« Одговори #44 на: 11 Април 2011, 22:32:04 pm »
свеќиците се ок каблите пред месец дена ги земав сеа чекам сестра ми да се врати па да видам како работи зашо жена ко жена не знае да објасни :)
Dear God. Thank you for providing us with the direct-port nitrous injection, 4 core intercoolers, ball bearing turbos, and titanium valve springs, Amen.