Автор Тема: Вработување  (Прочитано 523627 пати)

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13643
Вработување
« на: 28 Септември 2012, 16:49:54 pm »
Не видов никаде тема за вработување, па за сите оние кои немаат работа или бараат работа, а и оние кои што нудат работа, еве тема за споделување.

Тука може да се ставаат огласи кои се интересни и сте ги пронашле по нет или во весник.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33931
 • Таков е животот... јебига
Одг: Вработување
« Одговори #1 на: 28 Септември 2012, 16:50:52 pm »
Ајде, дајте информација каде се бара Систем инженер или бизнис аналитичар....

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7609
 • Плинаш!!!
Одг: Вработување
« Одговори #2 на: 28 Септември 2012, 17:32:03 pm »
Јас барам работа, било каква од оваа работа што ја работам ми се смучи.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54832
 • Махер
Одг: Вработување
« Одговори #3 на: 28 Септември 2012, 17:33:31 pm »
Шо збориш.

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: Вработување
« Одговори #4 на: 28 Септември 2012, 17:43:25 pm »
Кажете кој дава плата 1500+ евра во Македонија?
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14073
 • Пудингот на шоферството
Одг: Вработување
« Одговори #5 на: 28 Септември 2012, 17:44:02 pm »
Истото шо и Гојдо  :)
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен nsx-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9217
Одг: Вработување
« Одговори #6 на: 28 Септември 2012, 18:42:47 pm »

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7072
Одг: Вработување
« Одговори #7 на: 28 Септември 2012, 18:53:19 pm »
Дава еден пријател 2.000 E, да му пренесеш неколку пакетчиња преку граница ... :)

Отсутен nsx-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9217
Одг: Вработување
« Одговори #8 на: 28 Септември 2012, 18:53:46 pm »
интересно :D

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7609
 • Плинаш!!!
Одг: Re: Одг: Вработување
« Одговори #9 на: 28 Септември 2012, 20:04:10 pm »

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5726
Одг: Вработување
« Одговори #10 на: 28 Септември 2012, 22:07:08 pm »

Отсутен AUDI

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2169
Одг: Вработување
« Одговори #11 на: 29 Септември 2012, 00:48:46 am »
И јас сум невработен,редовно си ги пратам огласите,но како поминува времето си губам надеж.Откако најавија за изградба на фабрика на Дрекслермаер во Кавадарци си викам еве убава шанса за вработување но се разочарав максимално кога видов дека сите до сега вработени се вработени по партиска линија со однапред направени списоци,ама баш сите,90% со средно образование а јас со машински партиски неопределен киснам дома.Имаше конкурс објавено во заводот за вработување каде поднесив CV исто и преку маил но залудно.И сега на големо размислувам да бегам во странство,тука не гледам просперитет.Барем во Кавадарци е така.

http://www.najdirabota.com.mk/

http://barajrabota.mk/

Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13643
Одг: Вработување
« Одговори #12 на: 29 Септември 2012, 00:52:39 am »
Дава еден пријател 2.000 E, да му пренесеш неколку пакетчиња преку граница ... :)

Само 2? :) да не се повеќе?

Одиме во ОФ...

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17676
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Вработување
« Одговори #13 на: 29 Септември 2012, 00:52:48 am »
@Audi

Море отвори еден асален сервис во Кавадарци, земи добра дијагностика, Докторска работа. Али сака инвестиција, незнам само дизалицата шо пари е....

Отсутен AUDI

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2169
Одг: Вработување
« Одговори #14 на: 29 Септември 2012, 00:58:11 am »Дизалица околу 3-5 000 евра.

 А има 2-3 сервисери низ кавадарци со компијутерска дијагностика,кои добро работат.Плус тука е Калешката од неготино кој е одличен мајстор,така да сам тешко можам да просперирам со тоа.
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!