Автор Тема: Laptop - Out of the Box installation програми и софтвер  (Прочитано 2847 пати)

Отсутен Dzo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3034
 • GTI®
Laptop - Out of the Box installation програми и софтвер
« на: 22 Септември 2012, 22:02:02 pm »
Дечки, имам лаптопче Ацер, но е на француски оригинал Хоум Премиум . .

Е сеа, како да напраам, или каде да ги најдам на дискот Ц, сите оние аут оф бокс програми и софтвери кои идат?

Или само над него да инсталирам Англиска 7 хоум премиум? 

Отсутен Nakolce

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2310
 • Имигрант
Одг: Laptop - Out of the Box installation програми и софтвер
« Одговори #1 на: 22 Септември 2012, 22:38:23 pm »
Лиценцата нема да ти ја прифати ако стаиш англиска... мој совет полека земи со гоогле транслејТ преведувај ситници додека да стигнеш до апдејтите и јазиците... кога ке го најдеш англискиот симни го и инсталирај го, после само префрли го и би требало ок да е .

Отсутен Dzo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3034
 • GTI®
Одг: Laptop - Out of the Box installation програми и софтвер
« Одговори #2 на: 22 Септември 2012, 22:49:01 pm »
Неможе јазик пошо не е професионал  .. лиценца ке прифати ако е оем .. мислам .. али дали ке останат тие ствари .. нека пише кој има левел Чак Норис околу тоа :D

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: Laptop - Out of the Box installation програми и софтвер
« Одговори #3 на: 23 Септември 2012, 10:30:06 am »
Лиценцата нема да ти ја прифати ако стаиш англиска... мој совет полека земи со гоогле транслејТ преведувај ситници додека да стигнеш до апдејтите и јазиците... кога ке го најдеш англискиот симни го и инсталирај го, после само префрли го и би требало ок да е .

Јазиците ги има само во Enterprise i Ultimate верзиите.
Џо другар, треба да се види што има од програми и каде. Башка можеш и од Ацер сајтот да ги симнеш...

Отсутен VTR

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 737
Одг: Laptop - Out of the Box installation програми и софтвер
« Одговори #4 на: 23 Септември 2012, 11:28:42 am »
Запиши се на курс по француски :D со здравје да си го користиш :)

Отсутен Nakolce

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2310
 • Имигрант
Одг: Laptop - Out of the Box installation програми и софтвер
« Одговори #5 на: 23 Септември 2012, 12:35:56 pm »
Лиценцата нема да ти ја прифати ако стаиш англиска... мој совет полека земи со гоогле транслејТ преведувај ситници додека да стигнеш до апдејтите и јазиците... кога ке го најдеш англискиот симни го и инсталирај го, после само префрли го и би требало ок да е .

Јазиците ги има само во Enterprise i Ultimate верзиите.
Џо другар, треба да се види што има од програми и каде. Башка можеш и од Ацер сајтот да ги симнеш...
не загледав дека е хоум премиум....

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43412
 • Il Moderatore
Одг: Laptop - Out of the Box installation програми и софтвер
« Одговори #6 на: 23 Септември 2012, 13:24:52 pm »
Запиши се на курс по француски :D со здравје да си го користиш :)

Дефинитивно, и со среќа со француската тастатура :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Dzo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3034
 • GTI®
Одг: Laptop - Out of the Box installation програми и софтвер
« Одговори #7 на: 23 Септември 2012, 15:31:15 pm »
Ке го решиме тоа .. Минативе 2 години учев германски на Швајцарска тастатура ;D сеа нов курс :D