Автор Тема: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!  (Прочитано 176390 пати)

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #30 на: 31 Март 2011, 17:15:18 pm »
Zdravo
nie ne proizveduvame tepisonski patosnici, tuku gi poracuvam, kvalitetot e sreden ( ima i podobri i mn polosi ) inace cenata e 1300 den. pozdrav

Отсутен Samad

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 41
  • www.samad.com.mk
ПОТСЕТУВАЊЕ: ГОЛЕМА ПРОЛЕТНА АКЦИЈА ВО САМАД!!!
« Одговори #31 на: 02 Април 2011, 16:40:23 pm »
ДРАГИ ЧЛЕНОВИ И ПОСЕТИТЕЛИ НА CAR CLUB,

БИ САКАЛ ДА ВЕ ИЗВЕСТАМ ЗА НАШАТА НАЈНОВА ПРОЛЕТНА АКЦИЈА!!!

ВО ПЕРИОД ОД 19.03.2011 ДО 01.05.2011 ЗА СЕКОЈА КУПЕНА ПАТОСНИЦА И АВТО НАВЛАКА, БЕЗ РАЛИКА УНИВЕРЗАЛНА ИЛИ ТИПСКА, ДОБИВАТЕ ГРАТИС ОСВЕЖУВАЧ НА КЛИМИ ВО ВРЕДНОСТ ОД 320 ДЕНАРИ (види: http://www.motip.com/?page=23&id=844) СО МИРИС ПО ВАШ ИЗБОР!!!

КОЛИЧИНИТЕ СЕ ОГРАНИЧЕНИ

ПОБРЗАЈТЕ!!!

Поздрав и ве очекуваме,

www.samad.com.mk
info@samad.com.mk
mob: 075 203 345
тел: 02 2611 593

*акцијата важи за стоката на лагер
WWW.SAMAD.COM.MK

Отсутен Samad

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 41
  • www.samad.com.mk
НАСКОРО!!! НАСКОРО!!! НАСКОРО!!! НАСКОРО!!! НАСКОРО!!!
« Одговори #32 на: 05 Април 2011, 19:21:20 pm »
Почитувани,

Наскоро во САМАД ќе ги добиеме најновите модели на типски гумени патосници за следниве автомобили:

HYUNDAI IX 35
HYUNDAI IX 25
KIA SPORTAGE 2010 NEW
KIA VENGA
DACIA DUSTER

Изборот на патосници се зголемува, повелете уверете се во квалитетот, добијте 10% попуст и подарок

Поздрав,

www.samad.com.mk
info@samad.com.mk
mob: 075 203 345
тел: 02 2611 593
WWW.SAMAD.COM.MK

Отсутен Samad

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 41
  • www.samad.com.mk
WWW.SAMAD.COM.MK

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3468
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #34 на: 27 Април 2011, 10:46:11 am »
Самчо видов типски патосници вчера у Киа М.МКД и можам да кажам дека изгледаат страшно добро ! Кажими за ксара имаш или не ?

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #35 на: 27 Април 2011, 19:23:38 pm »
Zdravo Ace ... vaka tipska patosnica za Xara nema, megutoa istiot dizajn, istiot proizvoditel Gledring proizveduva Universal MULTIFORM patosnica koja odgovara za sekoe mozno vozilo bidejki ima nad 100 moznosti za kroenje i prilagoduvanje... otvori go linkot i pogledni gi ... 1300 den - 10% popust ... pozdrav 

http://www.samad.com.mk/product.asp?p=12&ID=100

Отсутен shajka

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 171
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #36 на: 27 Мај 2011, 22:48:01 pm »
Samco - Дали имате резервни копчиња за гумените патосници. Имено јас зимоска купив Gledring патосници за крузот арно аме денес приметив дека на едната фали копчето(пластиката) со кое се прикачува патосницата за држачот во колата. Благодарам !

Отсутен Samad

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 41
  • www.samad.com.mk
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #37 на: 27 Мај 2011, 23:24:50 pm »
Zdravo druze... vaka, i mene vo kolata mi se sluci istoto, verojatno vo nekoja peralna mi gi imaat izgubeno... za zal, nemam sega za sega rezervni, ke se obidam do vtornik sreda da ti obezbedam barem 1par, kolku da ti napravam usluga... pozdrav i ke te kontaktiram do sreda...
WWW.SAMAD.COM.MK

Отсутен shajka

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 171
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #38 на: 29 Мај 2011, 20:18:40 pm »
Zdravo druze... vaka, i mene vo kolata mi se sluci istoto, verojatno vo nekoja peralna mi gi imaat izgubeno... za zal, nemam sega za sega rezervni, ke se obidam do vtornik sreda da ti obezbedam barem 1par, kolku da ti napravam usluga... pozdrav i ke te kontaktiram do sreda...

Фала мноу за напорот, за да ти олеснам само горниот дел од едно копче ми фали, тоа што се навиткува на долниот дел. За во иднина ако може да видиш со словенците да ти испратат и резервни. Јас сум спремен и резервното да си го платам.

Отсутен Samad

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 41
  • www.samad.com.mk
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #39 на: 02 Јуни 2011, 07:19:47 am »
shajka, za zal ne uspeav da ti najdam fixing, no NE SE OTKAZUVAME :)) ke vidam denovive dokolku naleta nesto ke te informiram ...
WWW.SAMAD.COM.MK

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8672
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #40 на: 01 Јули 2011, 23:27:07 pm »
Dali ima i koja e cenata za gumeni originalni patosnici za A3?

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6090
 • 69
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #41 на: 01 Јули 2011, 23:32:17 pm »
1800 денари
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8672
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #42 на: 01 Јули 2011, 23:35:02 pm »
ama moze nema za A3 :) , na web samo A4 pisuva neznam dali se isti

Отсутен Samad

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 41
  • www.samad.com.mk
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #43 на: 02 Јули 2011, 08:01:53 am »
Zdravo ... Marce nema za A3 , samo za A4 ... za A3 moze da se napravat tepisonski, so znak na audi (fixing dokolku ima) po merka ... 1300 den ... pozdrav
WWW.SAMAD.COM.MK

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #44 на: 11 Август 2011, 18:19:04 pm »
гледав на официјалниот сајт на гледринг, имаат патосници за во гепек. ме интересира дали држите такви? ако држите, конкретно ме интересира за Опел Астра Х? и нормално, која цена е?

поздрав