Автор Тема: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!  (Прочитано 176389 пати)

Отсутен kalco

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 257
 • Audi a3 1.9 TDI
  • Kalco
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #15 на: 16 Март 2011, 22:41:31 pm »
Самад колку пари ќе ме коштаат комплет патосници и комплет навлаки за голф 3 со двоја задна клупа?

Отсутен Samad

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 41
  • www.samad.com.mk
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #16 на: 16 Март 2011, 23:02:16 pm »
Здраво,

Патосници за Голф 3 ќе ве чинат 1300 денари, универзални MULTIFORM гумени ароматизирани патосници од ГЛЕДРИНГ, можеш да погледнеш слика на нашата web страна или да не посетиш во Трговскиот во Бутел 1.

А пак, навлаки за Голф 3 ќе ве чинат 2200 денари (мебел штоф материјали) и 3200 денари (авто тапацир материјали), со можност за истата цена да ви изработиме навлаки и од ЕКО кожа. Оваа цена важи за Голф 3 БЕЗ наслон за рака на задното седиште, доколку имате наслон за рака цената е поскапа за 300 денари.

Добивате и гратис професионална монтажа.

Ве поздравувам.

За повеќе информации:
www.samad.com.mk
info@samad.com.mk
mob: 075 203 345
WWW.SAMAD.COM.MK

Отсутен Samad

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 41
  • www.samad.com.mk
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #17 на: 18 Март 2011, 08:39:03 am »
Zdravo
Originalni patosnici 1800den, universal 1200/1300 ... sprej za stop 340, poliri od od 350 den nagore , ima nekolku vida ...
pozdrav
A како се движат цените во samad? (оригинални патосници, спреј за стоп светла, полири...)
WWW.SAMAD.COM.MK

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33857
 • Таков е животот... јебига
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #18 на: 18 Март 2011, 15:26:14 pm »
гума со фабрична гаранција од 50. 000 км !!!

 ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

Отсутен Samad

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 41
  • www.samad.com.mk
ГОЛЕМА ПРОЛЕТНА АКЦИЈА ВО САМАД!!!
« Одговори #19 на: 18 Март 2011, 20:06:52 pm »
ДРАГИ ЧЛЕНОВИ И ПОСЕТИТЕЛИ НА CAR CLUB,

БИ САКАЛ ДА ВЕ ИЗВЕСТАМ ЗА НАШАТА НАЈНОВА ПРОЛЕТНА АКЦИЈА!!!

ВО ПЕРИОД ОД 19.03.2011 ДО 01.05.2011 ЗА СЕКОЈА КУПЕНА ПАТОСНИЦА И АВТО НАВЛАКА, БЕЗ РАЛИКА УНИВЕРЗАЛНА ИЛИ ТИПСКА, ДОБИВАТЕ ГРАТИС ОСВЕЖУВАЧ НА КЛИМИ (види: http://www.motip.com/?page=23&id=844) СО МИРИС ПО ВАШ ИЗБОР!!!

*акцијата важи за стоката на лагер

Поздрав и ве очекуваме,

www.samad.com.mk
info@samad.com.mk
mob: 075 203 345
WWW.SAMAD.COM.MK

Отсутен DukeMk

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 26
 • Renault Clio 1.5 dci
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #20 на: 18 Март 2011, 22:01:54 pm »
Самчо колку ке ме чинат патисници за Рено Клио?
 

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3148
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #21 на: 18 Март 2011, 23:34:50 pm »
1300 univerzal aromatizirani a 1800 tipski so znak od markata :P
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен Samad

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 41
  • www.samad.com.mk
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #22 на: 19 Март 2011, 17:50:02 pm »
Jove veke gi nauci cenite ! :))) 1200/1300 se universal, 1800 tipska, dokolku se raboti za najnovoto clio... tepisonskata tipsk e 1300 a tepisonska universal 500 ... pozdrav
WWW.SAMAD.COM.MK

Отсутен DukeMk

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 26
 • Renault Clio 1.5 dci
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #23 на: 20 Март 2011, 14:57:11 pm »
Не е од најновото затоа земав од универзалните и можам да кажам дека се топ.Немаат мирис на рециклирана гума.Супер цена=квалитет.Нарачав и навлаки ,па да ги видиме...
« Последно менување: 20 Март 2011, 14:59:53 pm DukeMk »

Отсутен Samad

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 41
  • www.samad.com.mk
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #24 на: 21 Март 2011, 21:13:22 pm »
Zdravo,

Odlicen izbor napravi deckoto sto za svoeto Renault Clio si kupi patosnici, naraca navlaki i go proba cistacot na tapaciri od MOTIP...

Toj e prviot od Car Club sto se resi da gi isproba nasite proizvodi, i se nadevam deka ke bide zadovolen...

Sekako toj dobi i popust od 10% kako sto i bese veteno, i dobi gratis osvezuvac na klimi vo vrednost od 320 denari kako del od nasata PROLETNA AKCIJA...

Vo sekoj slucaj nie sme otvoreni za kritiki, nedostatoci i pofalbi za nasata rabota i proizvodi, bidejki samo taka ke mozeme da ponudime podobar proizvod i ke bideme pouspesni vo nasata sorabotka...

Mu blagodaram na deckoto i siguren sum deka ke bide zadovolen, a i se nadevam deka ke go spodeli so site nas svoeto iskustvo vo SAMAD i zadovolstvoto ili nezadovolstvoto od proizvodite koi resil da gi koristi od kaj nas...

Ve pozdravuvam,

www.samad.com.mk
info@samad.com.mk
mob: 075 203 345
WWW.SAMAD.COM.MK

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #25 на: 30 Март 2011, 15:02:03 pm »
Ми требаат најквалитетни теписонски (или како веќе се викаат) НЕ-гумени патосници - ако има типски супер, уште подобро, за Citroen AX !!! Ве молам и за цената и Вашето работно време. Фала унапред и поздрав!

П.С. Обавезно да го има и петтиот дел (за позади во средината) !
« Последно менување: 30 Март 2011, 15:03:44 pm djidji »

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #26 на: 30 Март 2011, 17:27:37 pm »
Цитат:  link=topic=486.msg14766#msg14766 date=1301490123
Ми требаат најквалитетни теписонски (или како веќе се викаат) НЕ-гумени патосници - ако има типски супер, уште подобро, за Citroen AX !!! Ве молам и за цената и Вашето работно време. Фала унапред и поздрав!

П.С. Обавезно да го има и петтиот дел (за позади во средината) !

И дипличе за пред врата да му направите.... :D ... Обавезно !

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #27 на: 30 Март 2011, 17:35:37 pm »
Цитат:  link=topic=486.msg14766#msg14766 date=1301490123
Ми требаат најквалитетни теписонски (или како веќе се викаат) НЕ-гумени патосници - ако има типски супер, уште подобро, за Citroen AX !!! Ве молам и за цената и Вашето работно време. Фала унапред и поздрав!

П.С. Обавезно да го има и петтиот дел (за позади во средината) !

И дипличе за пред врата да му направите.... :D ... Обавезно !

Кад је бал-нек је маскенбал ;D

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3148
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #28 на: 30 Март 2011, 17:43:15 pm »
Ееееееееее Маскембал у петок сега е  :P :P :P :P :P :P :P :P
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #29 на: 31 Март 2011, 12:28:03 pm »
Ми требаат најквалитетни теписонски (или како веќе се викаат) НЕ-гумени патосници - ако има типски супер, уште подобро, за Citroen AX !!! Ве молам и за цената и Вашето работно време. Фала унапред и поздрав!

П.С. Обавезно да го има и петтиот дел (за позади во средината) !