Автор Тема: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!  (Прочитано 176391 пати)

Отсутен Samad

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 41
  • www.samad.com.mk
ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« на: 15 Март 2011, 18:10:10 pm »
* Гумени патосници од Словенечко потекло, со високо квалитетна, според сите ЕУ стандарди, ароматизирана (арома на ванила) гума со фабрична гаранција од 50. 000 км !!!
* Патосници произведени од чиста не рециклирана гума,
* Типски, по мерка, гумени патосници за повеќето возила, прозиведени со фиксатори ( фиксирање на патосницата за каросеријата на возилото доколку има фабрична подршка),
* На типските патосници е втиснат воден жиг со името на возилото,
* Се произведуваат и продаваат само типски патоснци од најновите возила, претежно од последните серии,

* Универзални патосници, од истиот производител, со врвен ЕУ квалитет, прилагодливи за сите видови возила, со повеќе од 100 можности за обликување, ароматизирани со мирис на ванила, повеќе различни модели...

За повеќе информации:
www.samad.com.mk
info@samad.com.mk
mob: 075 203 345
« Последно менување: 15 Март 2011, 18:40:51 pm Samad »
WWW.SAMAD.COM.MK

Отсутен Samad

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 41
  • www.samad.com.mk
ЗОШТО ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ!?
« Одговори #1 на: 15 Март 2011, 18:27:41 pm »
Постојат многу луѓе кои повеќе преферираат синтелонски, текстилни или теписонски патосници од гумени, што си е во ред секој си има свој вкус...
Меѓутоа, предноста и ефикасноста на гумените патосници е далеку поголема од оние теписонските...

Прво би сакал да објаснам зошто е тоа така...

Според нашето искуство и истражувањето кое е направено пред да го доби САМАД-АС застапништвото од ГЛЕДРИНГ, ни покажа дека големиот избор на кинески, турски, патосници од Дубаи итн. е најголемата причина поради која луѓето ги исфрлија од употреба гумените патосници... Таквиот избор, на неквалитетна, рециклирана, смрдлива гума го доведе до ситуација купувачот да купува теписонска патосници која не само што не може да го заштити возилото од сите нечистотии кои се створаат со тек на време, туку и создаваат непријатен мирис кој не може никогаш да исчезне од вашето возило...
Улогата на патосницата е да го заштити оргиналниот теписон кој стои над каросеријата, да го заштити од нечистотии, вода, кал, снег... Теписонската патосници никогаш не може да го постигне овој ефект, бидејќи и самата, како и оргиналниот теписон, многу лесно собира нечистотии и впива вода, со што е претешко да се одржува чистотијата во самото возило...
Теписонската патосница по чистење тешко се суши, но никогаш не можете да го одстраните непријатниот мирис кој по некое време преминува и на оргиналниот теписон од возилото.

Сите овие факти, кои ги наведов, се дел од истражувањето кое го споменав, и поради тоа се одлучивме да го донесеме брендод ГЛЕДРИНГ во Македонија, за да им понудиме на нашите купувачи, еден производ кој со сигурност ќе ги задоволи критериумите на заштита на подот од вашиот автомобил, производ кој е со ЕУ квалитет и произведен со точно определени критериуми, одобрен од најголемите светски производители на автомобили.

Гумената патосница од ГЛЕДРИНГ е вистинскиот избор за комплетна заштита на автомобилот, со модерен дизајн и висок квалитет!!!
WWW.SAMAD.COM.MK

Отсутен Bu$aV MeGaNe

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1854
 • Renault Megane R26
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #2 на: 15 Март 2011, 20:47:55 pm »
Јас ги имам овие патосници 1година
Одлични се
Убаво мирисаат
И сега за сега не се оштетени

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #3 на: 15 Март 2011, 23:13:24 pm »
имате ли патосници за Astra H? ако да, би ме интересирала и цената за нив.

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #4 на: 15 Март 2011, 23:15:37 pm »
Busav, odlicno ke te teraat i ponataka, kvalitetot e dokazan...

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #5 на: 15 Март 2011, 23:16:34 pm »
Patosnici za Astra H ima tipski orginal, 1800den komplet... universal e 1300 ...
имате ли патосници за Astra H? ако да, би ме интересирала и цената за нив.

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #6 на: 15 Март 2011, 23:26:04 pm »
zaboraviv pak da potenciram site ceni se bez popust, na cenite ima 10% popust za sekoj clen na CarClub

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #7 на: 16 Март 2011, 00:21:56 am »
Patosnici za Astra H ima tipski orginal, 1800den komplet... universal e 1300 ...
имате ли патосници за Astra H? ако да, би ме интересирала и цената за нив.
конкретко за типските ме интересираше, фала

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #8 на: 16 Март 2011, 08:37:58 am »
Интересна тема. Ова со мирисиве посебно ми фати око. Имам забележано дека иако навидум изгледаат исто има огромна разлика од патосница до патосница. Пример, кај стариот во Аурисот му подарија патосници кои во Тојота ги вреднуваа 70 евра. Прво ми беше смешно затоа што цената е аут, но кога ги местев го забележав делот околу мирисот, некако пријатно мирисаа, ама ја си викам ваљда таква е гумата, а јас имам чуден вкус за мирис....Нијанса на тој мирис на нов автомобил се чусвствува и ден денес во Аурисот

За разлика од нив во Фиестата ставив ефтини 500 денари патосници благо мирисаа на кинеска папуча носена од усмрдени копита, нешто слично како мирисот во Чери автомобилите. По извесно време мирисот исчезна, ама како и да е секако не беше баш пријатен.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #9 на: 16 Март 2011, 08:46:50 am »
iskreno se nadevam deka na +40 kolku sto stiga temperaturata kaj nas, deka mirisot nema da se pojavi pak ! :))

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #10 на: 16 Март 2011, 08:54:39 am »
Ако на патосниците се оптегаат смрдливи копита, миризбата на +40 може само да се интензивира :D
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54544
 • Махер
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #11 на: 16 Март 2011, 10:59:45 am »
iskreno se nadevam deka na +40 kolku sto stiga temperaturata kaj nas, deka mirisot nema da se pojavi pak ! :))
Ако на патосниците се оптегаат смрдливи копита, миризбата на +40 може само да се интензивира :D
Нека му ја мисли тој што ја купил.
Инаку само оригинал патосници се земаат, и така еднаш на 5 години... Не вреди да се безвезе. Инаку и на двете коли имам оригинали што ги дале со колата.

Самчо давате ли само предни патосници рецимо?

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #12 на: 16 Март 2011, 15:35:09 pm »
samo predni patosnici ne davame bidejki fabricno se spakovani komplet ... ! :D

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54544
 • Махер
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #13 на: 16 Март 2011, 15:39:33 pm »
samo predni patosnici ne davame bidejki fabricno se spakovani komplet ... ! :D
Да си прашам. Фала!

Отсутен proff

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1447
 • no comment at the moment
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #14 на: 16 Март 2011, 22:25:12 pm »
A како се движат цените во samad? (оригинални патосници, спреј за стоп светла, полири...)
Иста грешка неможиш да повториш два пати. Вториот пат тоа не е грешка туку твој избор!