Автор Тема: 1.9 TDI 110  (Прочитано 72868 пати)

Отсутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3458
Одг: 1.9 TDI 110
« Одговори #45 на: Ноември 07, 2012, 13:28:20 pm »
За 2.0 ТДИ голем сервис на кој се мењава: ребраст каиш, затегачи, водна пумпа, уље, филтер за уље, филтер за полен, филтер за воздух и филтер за гориво кошта од 500 до 550 евра. Овие информации ги добив во Порше Македонија.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Bugar

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5711
 • Почесен кинез.
Одг: 1.9 TDI 110
« Одговори #46 на: Ноември 07, 2012, 15:23:09 pm »
Ne e mnogu so ogled na toa sto se menuva na 100000Km.

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5671
Одг: 1.9 TDI 110
« Одговори #47 на: Ноември 07, 2012, 16:22:24 pm »
e jebi ga jas ne praam servis vo porsche  ;D ;D ;D ;D

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: 1.9 TDI 110
« Одговори #48 на: Ноември 16, 2012, 09:08:04 am »

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43087
 • Il Moderatore
Одг: 1.9 TDI 110
« Одговори #49 на: Ноември 16, 2012, 11:21:03 am »
Ревидиран дел. И не е единствена компанија која прави неколку ревизии на ист дел во текот на неговиот живот. Алфа има 4 или ревизии на варијатори (и сите се растропоуват) :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: 1.9 TDI 110
« Одговори #50 на: Ноември 16, 2012, 11:25:08 am »
novite se naogaat vo plasticni i metalni izdanija. Kakvi prodava Porsche?

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен nsx-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9217
Одг: 1.9 TDI 110
« Одговори #51 на: Ноември 17, 2012, 18:52:19 pm »
кое уље би ми го препорачале за моторов ?
иначе се работи за пасат '97

Отсутен 2fast4you

 • Модератор
 • Редовен
 • *****
 • Пораки: 1797
 • Some drive to work ... I work to drive!!!
Одг: 1.9 TDI 110
« Одговори #52 на: Ноември 24, 2012, 09:07:22 am »
кое уље би ми го препорачале за моторов ?
иначе се работи за пасат '97


Jas na moite dizeli sum staval Aral 5 40w ama sepak odlukata e tvoja ???
   

Отсутен nsx-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9217
Одг: 1.9 TDI 110
« Одговори #53 на: Ноември 28, 2012, 13:56:06 pm »
верувам во твојот избор,ќе биде арал :)

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: 1.9 TDI 110
« Одговори #54 на: Март 23, 2013, 10:31:06 am »
Edno prasanje za TDI sopstvenicite. Vo zimski uslovi, posle kolku minuti imate parno?

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5671
Одг: 1.9 TDI 110
« Одговори #55 на: Март 23, 2013, 10:47:04 am »
paaaa treba da pomine edno10-tina minuti ako ja grees vo mesto a ako vozis porano ke imas parno

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: 1.9 TDI 110
« Одговори #56 на: Март 23, 2013, 10:49:33 am »
a 90 stepeni na voda za kolku minuti dobivas?

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5671
Одг: 1.9 TDI 110
« Одговори #57 на: Март 23, 2013, 10:55:23 am »
e sea i ti.... od kisela voda do nova makedonija edvaj do cetvrt kreva temperatura , napomenuvam deka od dole nemam kapak za izolacija na motor taka da se e otvoreno kaj mene...

Отсутен Dimac

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 670
Одг: 1.9 TDI 110
« Одговори #58 на: Март 23, 2013, 20:14:11 pm »
од Веро Аеродром тргнување, тек кај Рамстор почнаува стрелката да се покачува и додека не почне да се крева стрелката, парно имаш само ако си прднеш :) :) :)Али кога ке постигне работна температура се соблекуваш по гаќи ;D

Отсутен Filip_90

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1839
 • VW Golf 5 1.9 TDI
Одг: 1.9 TDI 110
« Одговори #59 на: Март 24, 2013, 01:50:17 am »
Edno prasanje za TDI sopstvenicite. Vo zimski uslovi, posle kolku minuti imate parno?
5 минути возење.
Зависи како возиш, али откако ке постигне 45-50 степени(кои ке ги одрржува долго време ако не силуваш) дај гас над 2500 втрежи/мин и одма ке качи до 90.