Автор Тема: Бајпас вентил за ауспух (Exhaust bypass valve или muffler bypass)  (Прочитано 5988 пати)

Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54666
  • Махер
Абе може, ама тапа е звукот на полу-отворен вентил. Треба во Ламбо стил на 3500 обртаја да се пали. Или на нашиве трекатанци 4000 и готово. :) :) :) :) :) :) Цело Скопје ќе знае кога ја газиш колата!

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17267
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Абе може, ама тапа е звукот на полу-отворен вентил. Треба во Ламбо стил на 3500 обртаја да се пали. Или на нашиве трекатанци 4000 и готово. :) :) :) :) :) :) Цело Скопје ќе знае кога ја газиш колата!



Господине, имате казна од 45 евра за нерамномерно забрзување.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43343
  • Il Moderatore
Ова кога ќе рѓоса одоздола...

 А многу би било јако да се закачи над 4000 да се отвара во друг стрејт тру лонец, или на полна гас. :) Прекрасно.
Ја можам преку сигналot за VIS (Variable Intake System) или преку сигналот за варијатор. Ама проблемот е што и двата се на лер активирани, па се деактивираат од 1000рпм нагоре И после се активираат едниот некаде над 4000 (VIS-от)  а другиот над 5500 (варијаторот) Така на лер ќе ми биде прдлива што не ми се свиѓа :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16005
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Бајпас вентил за ауспух (Exhaust bypass valve или muffler bypass)
« Одговори #18 на: 01 Јуни 2012, 01:20:45 am »
Врзи го на туражата, шо повеќе стискаш то повеќе отворено :D

за тоа не му треба жици... само федер еден :)
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време