Автор Тема: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби  (Прочитано 586060 пати)

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6536
 • хаУс мајстор
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4035 на: Април 11, 2022, 14:39:04 pm »
Дечки, како да исконтактирам со огласувачов?
Преку меил пробав, неуспешно. Вибер на бројот нема. Порака да се пушти само?
https://m.mobile.bg/details/11568561473474622

Отсутен Kikac

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2597
 • Шалабајзер
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4036 на: Април 11, 2022, 19:07:19 pm »
Дечки, како да исконтактирам со огласувачов?
Преку меил пробав, неуспешно. Вибер на бројот нема. Порака да се пушти само?
https://m.mobile.bg/details/11568561473474622
Види ватсап/телеграм дали има


Sent from my iPhone using Tapatalk
No turbo, no fun :)

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9177
 • Аstra la vista baby !
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4037 на: Април 11, 2022, 20:58:35 pm »
А да се јавиш на телефонот? 🤔

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6536
 • хаУс мајстор
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4038 на: Април 11, 2022, 21:12:42 pm »
Не сакам да ми го крши јазикот 😉

Отсутен jufka

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 98
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4039 на: Јули 19, 2022, 14:35:45 pm »
Дечки за Рено Меган 4, да препорачате 16ки половни или нови фелни за нормална цена.

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9177
 • Аstra la vista baby !
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4040 на: Јули 21, 2022, 16:00:48 pm »
Дечки за Рено Меган 4, да препорачате 16ки половни или нови фелни за нормална цена.

Имам 16ки челични оргинални од Меган 5х114.3 ако ти бркаат работа.

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3650
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4041 на: Јули 21, 2022, 16:25:21 pm »
Дечки за Рено Меган 4, да препорачате 16ки половни или нови фелни за нормална цена.

Имам 16ки челични оргинални од Меган 5х114.3 ако ти бркаат работа.
Шо пари ?
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9177
 • Аstra la vista baby !
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4042 на: Јули 24, 2022, 17:21:34 pm »
@vladic3110 имаш ПП.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16529
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4043 на: Август 17, 2022, 21:20:33 pm »
Да не ги сака некој бандаживе од колава на огласот (мои беа претходно)?

https://reklama5.mk/AdDetails?ad=4401054

Ме испочитува дечкото кога му реков "ако ги шиткаш, прво мене кажи ми", а ја више немам коли што може да ги возат овие тркала :)

195/55/15 гуми стари 2-3 години, бандажите се Camille Gotti Axia, доста ретки, 7 цола широки, ЕТ30.

Пишете ми инбокс :)

Отсутен MihailAstra

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 41
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4044 на: Август 30, 2022, 18:38:21 pm »
Здраво дечки, мислење за МАК фелни? На Камик-от немам сет со зимски гуми/фелни па сакав чисто мислење/искуство некој да сподели доколку го имал овој бренд на фелни или имал некакво искуство со него. Поздрав!

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6451
 • Зборува со автомобилите. Specijalis Cardialogue
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4045 на: Август 30, 2022, 18:59:55 pm »
Мене батковциве овде ме учеа дека MAK, OZ racing, BBS се добар избор :)
Најубаво OEM, нели, ама не секогаш се наоѓа ем саглам, ем да не е скапо.
You humans. Sometimes its hard to imagine how you've made it this far.

Отсутен MihailAstra

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 41
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4046 на: Август 30, 2022, 19:14:02 pm »
Мене батковциве овде ме учеа дека MAK, OZ racing, BBS се добар избор :)
Најубаво OEM, нели, ама не секогаш се наоѓа ем саглам, ем да не е скапо.

Најдов од Карок извадени нови 17-ки, таман се јавив на човекот ми вика абе се предомислив не ги продавам хаха. Ако најдам ОЕМ обавезно такви, но како што кажа многу ретко се наоѓа. Фала ти на советот, исто така и од други имам чуено дека МАК се супер, но ете сепак да прашам тука доколку има некој искуство.

Отсутен ARCHER

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 112
 • ABOVE & BEYOND
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4047 на: Ноември 19, 2022, 13:31:00 pm »
Добро, каде всушност можам да најдам нови челични бандажи?

Можеби има дискусија наназад, ама искрено не ми се врти 230 страници, па нека сподели кој знае. :)

Присутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8950
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4048 на: Ноември 19, 2022, 13:51:49 pm »
Види во Самшпед во Лисиче дали има.

Во 2016 као чекаше да му стигнат за i30, ама мене не ми се чекаше па се фрлив во потрага по половни.

Отсутен ARCHER

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 112
 • ABOVE & BEYOND
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4049 на: Ноември 19, 2022, 19:58:27 pm »
Ги пронајдов во меѓувреме токму нив и ќе појдам во понеделник.

А, всушност препорачајте и за половни. И тоа би ми било од помош, по огласи тенка работа. :)
« Последно менување: Ноември 20, 2022, 09:51:49 am ARCHER »