Автор Тема: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби  (Прочитано 552857 пати)


Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11172
 • Архитект
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4006 на: Јануари 10, 2022, 08:51:18 am »
Како викаа?
Ако не знаеш што е добро, прашај што е скапо.
Овие на блек фрајдеј да не се:
https://www.car.gr/parts/view/313063940-bmw-voydoyris-metaxeirismena-antallaktika

Овие во Атина се. Немаме луѓе таму за да ги донесат.
Во Солун можи.

Абе овие ти се инвестиција. Ги земаш и ги продаваш поскапо по 3-4 години.
:)

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9112
 • Аstra la vista baby !
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4007 на: Јануари 12, 2022, 08:17:58 am »

Отсутен vlatko05

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 281
 • AVY
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4008 на: Март 06, 2022, 16:54:08 pm »
https://m.reklama5.mk/AdDetails/Index?ad=3926805

Шо мислите за овие? И да не има некој искуство со ова фирма од Велес?

едит: или некое чаре како да се дојсат најлесно од соседството? :)
https://www.car.gr/parts/view/28914699-zantes-japan-racing-ola-ta-sxedia-megethi-xrwmata-kaleste-mas-gia-timi-ekpliksi-i-kalyteri-timi-stin-ellada
« Последно менување: Март 06, 2022, 17:03:08 pm vlatko05 »

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11172
 • Архитект
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4009 на: Март 07, 2022, 09:52:12 am »
https://m.reklama5.mk/AdDetails/Index?ad=3926805

Шо мислите за овие? И да не има некој искуство со ова фирма од Велес?

едит: или некое чаре како да се дојсат најлесно од соседството? :)
https://www.car.gr/parts/view/28914699-zantes-japan-racing-ola-ta-sxedia-megethi-xrwmata-kaleste-mas-gia-timi-ekpliksi-i-kalyteri-timi-stin-ellada

Ако се оргинал Восен. Вредат.

За тие од Грција, запали кола и земи ги.
Друга опција е со едно карго од Битола. Само што тој има канцеларија во Солун. Да го прашаш како можи да се организирате, да ги пратиш по грчко карго до Солун, па тој до Битола.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19490
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4010 на: Март 07, 2022, 09:54:40 am »
Нема 18ки Восен, барем не од моделов.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16292
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4011 на: Март 07, 2022, 11:44:18 am »
Дарио @DARK MK1 GTI мислам ги носи Japan Racing кај нас.

Ако не враќа на форумов, види тука:
https://www.facebook.com/groups/550659691649987/?ref=share

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9112
 • Аstra la vista baby !
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4012 на: Март 07, 2022, 12:22:38 pm »
Vossen оргинал се Made in USA, а не Made in Turkey, PRC итн…

https://vossenwheels.com/wheel/vfs-2/

Ако некој сака Vossen и остали реплики кои се продаваат кај нас, ако е во можност нека си довлечка од Турција, на пола цена се таму 🙂

https://www.lastikjantdunyasi.com/kategori/uyumlu-jant

Отсутен steff_92

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 76
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4013 на: Март 07, 2022, 12:53:39 pm »
Дали користите прстени како пополнување на различен дијаметар на осовина (или како и да се вика) и бандаж.
Бандажите се 66.5mm а осовината 57.1mm. Ми предложија пластични за 500 ден, ново изработени, ама други луѓе коментираа дека често се случувало да се стопат од греење на дискот, па морало само метални. Некои искуства?

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16292
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4014 на: Март 07, 2022, 12:55:00 pm »
Стави си пластични, дискот ако грее толку да ги стопи прстените, друг проблем имаш или пак живееш во Serres покрај патеката. :)

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6163
 • хаУс мајстор
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4015 на: Март 07, 2022, 14:12:44 pm »
Ако можат од тефлон да ти направат. Јас сам правев тефлонски и немав никаква мака.

Отсутен vlatko05

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 281
 • AVY
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4016 на: Март 07, 2022, 18:26:37 pm »
Фала дечки за предлозите за бандажите.. Ќе гледам JR11 да се набават оти Vossen од Велес ќе да се фејк..

Инаку за прстени мојш и пластични нема да имаш мака.
« Последно менување: Март 07, 2022, 18:35:41 pm vlatko05 »

Присутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5840
 • Зборува со автомобилите. Specijalis Cardialogue
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4017 на: Март 22, 2022, 22:55:38 pm »
Батковци, дајте некој предлог за убав 17" 5x112.
Само не многу убав као 200 евра тркало или нагоре. :D

Многу тешка бојава, со кафеаво да уклопиш саглам тркало ми е скоро невозможна мисија.
Порше ќе има решение, ама скупа работа пустото :))
You humans. Sometimes its hard to imagine how you've made it this far.

Отсутен Tony

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 242
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4018 на: Март 23, 2022, 16:03:53 pm »
На страната на Dog Security имаш доста избор со слики и цени.

Добредојдени предлози за иста димензија бандаж за ауди по можност ротор макс 18"

2010 Mitsubishi Outlander 2.0 DID
2012 Peugeot 308 1.6 eHDI
2014 Audi A3 1.6 TDI
2019 Аprilia SR50R

Присутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5840
 • Зборува со автомобилите. Specijalis Cardialogue
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4019 на: Март 23, 2022, 16:25:30 pm »
Гледав таму, ама нема убави бели.

Еве до што стигнав на крај. :)
Јанѕа ме јаде некако, Добар 3+ накај 4, ама не е баш тоа тоа...

You humans. Sometimes its hard to imagine how you've made it this far.