Автор Тема: некои од возилата со вградени клима фолии!!!  (Прочитано 41424 пати)

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42668
 • Il Moderatore
Одг: некои од возилата со вградени клима фолии!!!
« Одговори #15 на: Мај 18, 2012, 09:35:35 am »
Кул, кул! Баш ме занима за месец-два како ќе ти се покаже лепењето од надворешна страна! Јас мислам дека ќе биде се` ОК, ако е така и јас би идел со истиот ризик :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен yarre

 • Bearing Expert
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1206
 • www.lagermax.mk
  • LAGERMAX
Одг: некои од возилата со вградени клима фолии!!!
« Одговори #16 на: Мај 18, 2012, 11:32:50 am »
Да ти кажам, прво им кажував на овие по пералниве да не запињаат со ваповите, ама задњиве 5-6 пути не им кажав, а гледам дека запињаат санким коски ке вадат од стаклото. Нема баш ниту едно поместување, а беше и кај Оли со тоа Вулис пењата, и се си е ок.

Отсутен Marko-bmw

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 227
Одг: некои од возилата со вградени клима фолии!!!
« Одговори #17 на: Мај 26, 2012, 16:58:04 pm »
Јас отворив тема во работилница сакам да затеманам стакла на Форд Ка (новата) 2009 годиште, која би била цената за затемнување? Се работи за затемнување на предни по пропис 30% и позади 50-60% и вадење на налепниците што се на колата. Еве слики од колата


Понудата пратете ми ја во ПП...
I hooked up my accelerator pedal in my car to my brake lights. I hit the gas, people behind me stop, and I'm gone :)

Отсутен yarre

 • Bearing Expert
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1206
 • www.lagermax.mk
  • LAGERMAX
Одг: некои од возилата со вградени клима фолии!!!
« Одговори #18 на: Мај 26, 2012, 18:44:28 pm »
Со оглед дека се работи за возач-дама, би предложил затемнување ама не онаково за да гата ноќе коа вози.

Отсутен Toni101

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 85
Одг: некои од возилата со вградени клима фолии!!!
« Одговори #19 на: Мај 26, 2012, 19:01:22 pm »
Дали има избор на фолии во разни нијанси зелени, браон итн., и колку би било коштало за затемнување на Мазда 3, 30% напред и 50% позади?

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 53197
 • Махер
Одг: некои од возилата со вградени клима фолии!!!
« Одговори #20 на: Мај 26, 2012, 19:13:25 pm »
Може пример некој од затемнување на предното стакло? Со линија горе. Од најсветла фолија и најширока линија што може.

Отсутен Marko-bmw

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 227
Одг: некои од возилата со вградени клима фолии!!!
« Одговори #21 на: Мај 26, 2012, 20:40:08 pm »
Со оглед дека се работи за возач-дама, би предложил затемнување ама не онаково за да гата ноќе коа вози.
Не не, си ја сакам братучедка ми... Напред 30% позади 50-60% ќе видиме, на мене е да одберам али мислам така е најпаметно. Мене на бмв-то напред ми се 60 позади 80 и у рикверц ништо не се гледа...
I hooked up my accelerator pedal in my car to my brake lights. I hit the gas, people behind me stop, and I'm gone :)

Отсутен dcs

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 15
Одг: некои од возилата со вградени клима фолии!!!
« Одговори #22 на: Мај 28, 2012, 01:25:32 am »
Голема благодарност до момците, чист професионализам, утре ќе стаам слики од крузот од саботата, прекувреме :) ТОП излезе!
dcs

Отсутен dcs

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 15
Одг: некои од возилата со вградени клима фо&#
« Одговори #23 на: Мај 28, 2012, 18:24:37 pm »
Еве слики:


Shot at 2012-05-28


Shot at 2012-05-28
« Последно менување: Мај 28, 2012, 18:39:06 pm dcs »
dcs

Отсутен Mase

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 137
Одг: некои од возилата со вградени клима фолии!!!
« Одговори #24 на: Мај 28, 2012, 18:50:11 pm »
Комшија, одлично изгледа крузов, а во живо е уште подобро! Браво за дечките, навистина си ја знаат работата.

И ајде да ти посакам добредојде на форумов, имај пријатен престој и супер дружење :)

Отсутен dcs

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 15
Одг: некои од возилата со вградени клима фолии!!!
« Одговори #25 на: Мај 28, 2012, 18:53:50 pm »
фала Масе
dcs

Отсутен ACE A3

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 216
Одг: некои од возилата со вградени клима фолии!!!
« Одговори #26 на: Мај 28, 2012, 20:09:38 pm »
mnogu dobro izleze

Отсутен ACE A3

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 216
Одг: некои од возилата со вградени клима фолии!!!
« Одговори #27 на: Мај 28, 2012, 20:10:52 pm »
najvise me raduva motorot na kruzot so 1,8 BRAOS!!!!!!!

Отсутен dcs

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 15
Одг: некои од возилата со вградени клима фолии!!!
« Одговори #28 на: Мај 28, 2012, 20:28:12 pm »
mnogu dobro izleze

сакам и напреееед :) така ќе биде комплетен, денес немав време да отидам да прашам за атест ама утре ако најдам време ќе одам
dcs

Отсутен dcs

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 15
Одг: некои од возилата со вградени клима фолии!!!
« Одговори #29 на: Мај 28, 2012, 20:30:07 pm »
najvise me raduva motorot na kruzot so 1,8 BRAOS!!!!!!!


моторот е ТООП, ама затоа ми е со раткапни :)
dcs