Автор Тема: КЛИМА ФОЛИИ  (Прочитано 201540 пати)

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #45 на: Јули 30, 2012, 14:39:50 pm »
Со колку врати е королата, за да ти кажеме цена со попуст.

Отсутен Dejan

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 157
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #46 на: Јули 30, 2012, 14:54:51 pm »
Со колку врати е королата, за да ти кажеме цена со попуст.
co 4
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,1638.msg83084.html#msg83084

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54141
 • Махер
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #47 на: Јули 30, 2012, 14:56:36 pm »
Stigna aparatceto za merenje?

Отсутен BEST

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 270
 • BMW 330D facelift
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #48 на: Јули 30, 2012, 18:40:15 pm »
аааа јас сеуште не добив цена!  :D
еве за кое возило прашувам, ова е конкретното возило


Отсутен ACE A3

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 216
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #49 на: Јули 31, 2012, 09:24:59 am »
аааа јас сеуште не добив цена!  :D
цените ги пишувам во П.П

Отсутен Suki

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 695
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #50 на: Јули 31, 2012, 10:49:56 am »
dali i kolku e dozvoleno zatemnuvane na stakla napred i pozadi ???

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43053
 • Il Moderatore
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #51 на: Јули 31, 2012, 10:53:08 am »
просрчај низ форумов, ќе најдеш инфо, задни стакла и задна шајба, 99%, предни стакла 30%, вклучувајки го и фабричкото (во реалност значи јок), а предна шајба ич. Само е дозволена лајсна затемнета на горниот дел од шајба, до ретровизор (одприлика).

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Suki

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 695
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #52 на: Јули 31, 2012, 11:02:07 am »
ok  blagodaram

Отсутен викацот

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 346
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #53 на: Декември 03, 2012, 00:42:39 am »
киа рио 2012 затемнување на задни стакла само,колку би ме чинело??? однапред благодарам :P
Фиат Типо

Отсутен ACE A3

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 216
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #54 на: Декември 05, 2012, 00:28:38 am »
киа рио 2012 затемнување на задни стакла само,колку би ме чинело??? однапред благодарам :P
odgovoreno vo pp

Отсутен nacalnik2

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 46
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #55 на: Јануари 12, 2013, 02:32:49 am »
Zdravo Ace A3,kolku kosta zatemnuvane za corsa b so 4+1 vrata?Pozdrav

Отсутен Dzo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3034
 • GTI®
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #56 на: Јануари 12, 2013, 23:08:54 pm »
Ацика, имаш фолија, нијанса на плаво како Авангард стаклата на мече, со најминимално затемнување? ми треба малце, рецимо пола квадрат ..  ???

Отсутен ACE A3

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 216
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #57 на: Јануари 15, 2013, 19:51:42 pm »
Ацика, имаш фолија, нијанса на плаво како Авангард стаклата на мече, со најминимално затемнување? ми треба малце, рецимо пола квадрат ..  ???
druze nemam takva folia samo zeleno moze nesto da najdeme ili crno

Отсутен ZeroCool

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 84
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #58 на: Јануари 21, 2013, 21:16:40 pm »
Ace ili Riki, za fiestata so 5 vrati koja cena zatemnuvanje, da si se pripremam od sega...ama kako sto citam ako na prednite ne smee da nadmine do 30% so se fabrickoto....samo na zadnite vrati i gepek ke ve molam z ainformacija :)

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #59 на: Март 15, 2013, 13:46:34 pm »
ЖАН КЛОД ВАН ДАМ......! да не се распрашавте за фолија?

Добар ден Ван Дамовци и остали звезди! ;D

Прашање до вас: Прозирна фолија за на хауба ?

Благодарам однапред!

Серџо Леоне
zdravo i tebe.jas nemam takva fola mislam imam ama ne moze da ce stavi na hauba mojava e pancir za stakla.i ramni povrsini zs e mnogu debela  tebe pretpostavuvam deka ti e za da ne ti se ostetuva bojata od  kamcina.ke se rasprasam mislam deka ke najdeme nesto!!!! ;) ;)
« Последно менување: Март 16, 2013, 11:04:15 am Sportex »