Автор Тема: КЛИМА ФОЛИИ  (Прочитано 160185 пати)

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5987
 • 69
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #105 на: Септември 29, 2014, 13:03:32 pm »
Апсолутно се согласувам со последниот одговор.
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7450
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #106 на: Септември 29, 2014, 16:39:10 pm »
Јас не се согласувам, поубаво да пише, може и друг го интересира за исто возило, помалку ќе го замараат по телефон.

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6608
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #107 на: Септември 29, 2014, 16:42:35 pm »
Да пишувам меил колку пари ке ме кошта и да чекам некој да ми одговори имајки НУЛА денари повици кон сите мрежи за да се разбереш како човек :)

Отсутен Ford Fikus

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 417
 • Ford Focus 1.4 mk2.5
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #108 на: Септември 29, 2014, 22:32:44 pm »
Да пишувам меил колку пари ке ме кошта и да чекам некој да ми одговори имајки НУЛА денари повици кон сите мрежи за да се разбереш како човек :)

OK тогаш зошто воопшто се мачеле и губеле време да отвораат тема за клима фолии, можеле само број и адреса да стават нели, па кој е заинтересиран да се јави?!?! Како и да е, контастацијата стои, кај давам мои пари, па уште ќе молам или објаснувам со некој за услугата што треба да ја добијам. Благодарам не треба.

Отсутен nsx-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9216
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #109 на: Септември 29, 2014, 23:42:14 pm »

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5564
 • Бенве сие бенве
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #110 на: Септември 30, 2014, 08:15:37 am »
Да пишувам меил колку пари ке ме кошта и да чекам некој да ми одговори имајки НУЛА денари повици кон сите мрежи за да се разбереш како човек :)

Сите станаа американци, мејлови, состаноци, модерни имиња за чистачи и продавачки... Убаво си пишал дечкото, ако е мајстор и има работа  нема време да седи пред компјутер облечен во костим и да одговара на меил. Ако е некој џабелебар може по цел ден мејлови да си праќа, само ме интересира, пред да стане интернетов достапен во секој дом, секој ден во пошта ли одевте писма да праќате за се што ве интересира...

Отсутен ACE A3

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 216
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #111 на: Септември 30, 2014, 13:04:14 pm »
Toa mi e naj interesno kaj nas taka funkcionira.cela godina prasuvaas decko ceni popust preku 100 luge urgira ziti se na 100 mesta se javuva i na kraj odi stava skart za evtini pari.posle place ne go bivalo toa sto go staail

Отсутен Ford Fikus

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 417
 • Ford Focus 1.4 mk2.5
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #112 на: Септември 30, 2014, 14:21:01 pm »
Најитересно е што откако искритикував, веднаш пишаа а кога побарав цена за услугата нигде ги немаше. Да се рабереме, не дека ми е тешко да дигнам телефон и да се јавам ама можеби има некој како мене па без да ги замара дотичните ќе се информира, впрочем и за тоа служат темите секој да добие информација читајки а не да се јавува по телефон. Незанм што направивте фама тука околу целата работа? Па пишете фино лепо на почеток на темата дека не одговарате во ПП туку само на телефон.
Ароганција е најмалку потребна во смисла дека некој ќе прашува на 100 места и на крај ќе стави шкарт фолии затоа што фала богу денеска има избор на квалитетни фолии па немора да молиме некој кој што претпоставувам живее од оваа дејност да биде услужлив кон клиентите. Чисто совет и тука ја завршувам полемиката, вие терајте како сакате, видете ја темата на Плимонт и професионалниот однос од нивна страна кон членовите на форумав, не дека и тие немаат оставено телефон и локација, ама секогаш одговараат не секое прашање на членовите на форумов.
Поздрав и секое добро.

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3558
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #113 на: Септември 30, 2014, 14:27:51 pm »
Kolku e panetno da se zalepi folija od nadvoresna strana? Dali kje se izgrebe?

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10364
 • Giulietta QV VS 430i
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #114 на: Септември 30, 2014, 14:38:57 pm »
Мислам дека Јаре ставаше на Аудито на задното ветробранско од надвор. Еве поминато е време, па може да каже до кај е фолијата.

Отсутен Allexxander

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5838
 • Синиот овал!
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #115 на: Септември 30, 2014, 14:40:13 pm »
Одма ќе се изгребе, знаејќи ги нашиве перални. А и не само од тоа мислам дека брзо ќе се упропасти фолијата, 5 пати пушти го задниот бришач ако има прашина на стакло одма ќе се напраат линии. Нема да личи на ништо...

Отсутен Диневски

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 495
 • www.imagine.mk
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #116 на: Јули 03, 2015, 12:34:39 pm »
Може ли цена за затемнување за Passat B5.5 Караван.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5921
 • хаУс мајстор
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #117 на: Август 04, 2016, 17:54:47 pm »
Може ли цена за затемнување за Passat B5.5 Караван.
И мене ме интересира.
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен 100ka

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 78
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #118 на: Август 04, 2016, 22:25:23 pm »
Браво Аце , свака част !!  :)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Najdobar dokaz za majstorot se negoviot proizvod. Ako sakate da imate besprekorno zalepeni folii obratete se kaj Ace.

Samo potvrda na gorenapisanoto.
 https://www.youtube.com/watch?v=azTyB6OY19Q&feature=youtube_gdata_player
Одлично изгледа!
И јас сакам! :)
Дали е со закажување и колку време трае монтажата? Не сум од Скопје, затоа прашувам, да си планирам доаѓањето и времето.

Отсутен JasSum

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 17
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #119 на: Август 08, 2016, 12:51:55 pm »
Здраво,
Ме интересира цена на фолии за Ford Focus SW, 2010 год.
Благодарам.