Автор Тема: КЛИМА ФОЛИИ  (Прочитано 172917 пати)

Отсутен ACE A3

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 216
КЛИМА ФОЛИИ
« на: Април 24, 2012, 18:28:53 pm »
Клима фолии Само оригинал  8) 8)
директен увоз од УСА - генерални застапници на Johnson Window Films
имаме голем избор нијанси на лагер
« Последно менување: Април 24, 2012, 18:46:01 pm ACE A3 »

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51916
 • Махер
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #1 на: Април 24, 2012, 18:39:29 pm »
Здраво Аце. Дали имате проѕирна фолија со 0% затемнување?


Дали онаа фолија што е 5% затемнување, сте ја провериле на светломер? Колкава затемнетост има вистински? дали со 20% затемнети стакла ќе помине на атест е вистинското прашање. Дали имате фолија која може да се користи на предни стакла, легално?

Дали може да се одлепи фолија и колку е тоа комплицирано?

Отсутен ACE A3

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 216
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #2 на: Април 24, 2012, 18:43:54 pm »
Здраво Аце. Дали имате проѕирна фолија со 0% затемнување?


Дали онаа фолија што е 5% затемнување, сте ја провериле на светломер? Колкава затемнетост има вистински? дали со 20% затемнети стакла ќе помине на атест е вистинското прашање. Дали имате фолија која може да се користи на предни стакла, легално?

Дали може да се одлепи фолија и колку е тоа комплицирано?
znaci vaka ima folia sto e bezbojna samo so 99% uv zastita
a za vadenje na foliata ne e komplicirano osven zadnata sofersajmna dokolku ima greaci malku e potesko.

Отсутен VTR

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 737
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #3 на: Април 24, 2012, 18:53:44 pm »
Која е цената на фолијата за метар квадратен?

Отсутен Bojan j

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3012
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #4 на: Април 24, 2012, 19:22:20 pm »
Рецимо за Фиеста 2010 година, отприлика можеш да ми кажеш цена или мора да се измери ?

Отсутен Tome-Colt

 • Близок до администрацијата
 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4624
 • Муфљуз
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #5 на: Април 24, 2012, 19:37:08 pm »
Мерите ли пропустливост за да знам колку можам напред да до затемнам и колку % е најсветлата фолија?
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен ACE A3

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 216
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #6 на: Април 24, 2012, 19:48:28 pm »
Мерите ли пропустливост за да знам колку можам напред да до затемнам и колку % е најсветлата фолија?
naracano mi e aparatceto ke stigne kaj i da e

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51916
 • Махер
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #7 на: Април 24, 2012, 20:11:27 pm »
Те молам за информација кога ќе стигне  истото апаратче.

Отсутен Antonio

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 397
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #8 на: Април 24, 2012, 20:19:22 pm »
 :)
Колку е цената на клима фолии за Голф 4 ?

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16601
 • Keep it 100
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #9 на: Април 24, 2012, 20:46:02 pm »
Аце, други фолии освен овие за затемнување стакла лепите?

Отсутен Tome-Colt

 • Близок до администрацијата
 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4624
 • Муфљуз
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #10 на: Април 24, 2012, 21:02:42 pm »
Пиши обавезно кога ќе ти стигне апаратчето за да знам до кај сум и колку можам да идам.
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен ACE A3

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 216
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #11 на: Април 24, 2012, 21:14:09 pm »
Аце, други фолии освен овие за затемнување стакла лепите?
na koj drugi mislis

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41858
 • Il Moderatore
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #12 на: Април 24, 2012, 23:33:39 pm »
Здраво Аце, те „стегнаа“ одма со прашања, ама ќе се смират полека - полека. Еве и од мене едно многу конкретно прашање:

Дали имаш од Insulatir моделот на фолии од Johnson window films и колку би чинело затемнување на сите стакла од 166-ката со IR 60 моделот доколку го има на лагер?
http://www.johnsonwindowfilms.com/IR.php#

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16601
 • Keep it 100
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #13 на: Април 25, 2012, 10:39:14 am »
Аце, други фолии освен овие за затемнување стакла лепите?
na koj drugi mislis

Карбон, црна мат, сјајна црна....

Отсутен ACE A3

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 216
Одг: КЛИМА ФОЛИИ
« Одговори #14 на: Април 25, 2012, 20:49:21 pm »
Аце, други фолии освен овие за затемнување стакла лепите?
na koj drugi mislis

Карбон, црна мат, сјајна црна....
sega za sega ne ama ke ima sigorno